21. 7. 2017

 

Od 20. července je možno platit parkovací poplatky na novém parkovišti na ul. Husova u polikliniky také bankovní platební kartou. Bankovní terminál akceptuje všechny typy běžných bankovních karet.

 

Místní akční skupina Lašsko informuje o nových dotačních titulech, které spadají do působnosti akční skupiny Lašsko, kam patří i Kopřivnice. MAS vyhlašuje výzvu z Programu rozvoje venkova, kterou mohou využít komerční subjekty, vlastníci lesů a zemědělci, příjem žádostí bude probíhat od 12. 7. 2017 do 27. 07. 2017. Další výzvou je možnost přihlásit se do 3. ročníku programu Mikrogranty 2017 na podporu projektů, které podporují kulturní a tradiční život v obcích a rozvoj území v období od 1. 7. do 31. 12. 2017. Tuto dotaci mohou čerpat fyzické osoby a právní subjekty, spolky, kluby a organizace. Více informací na www.maslassko.cz

 

Výluka vlaků v úseku Štramberk – Veřovice bude probíhat od 22. července od 7:00 do 30. srpna do 18:35 hodin.

 

Kopřivničané se musí připravit na letní odstávku teplé vody. Ani v letošním roce se kopřivnickým domácnostem nevyhne tradiční odstávka teplé vody a tepla. Podle informací dodavatele společnosti Komterm MORAVA s. r. o. bude zmíněná odstávka trvat pět dní, a to konkrétně od středy 26. července do neděle 30. července. Dodávka tepla a teplé vody bude v poslední den odstávky zahájena opět ve večerních hodinách.

 

Sedm značených Radegastových okruhů různých náročností, to je přes 210 kilometrů cyklotras, které propojují nejatraktivnější místa Radegastových Beskyd. Okruhy vás povedou od Horeček přes Pustevny, obce mikroregionu Frenštátsko až po Hukvaldy. Slavnostní otevření okruhů a křest nové cyklomapy proběhne v neděli 9. července 2017 od 10 hodin před restaurací Rekovice.

 

Kulturní dům Kopřivnice zve všechny v sobotu 22. 7. od 18.00 hod. na promenádní koncert skupiny K. I. S., který se bude konat před Kulturním domem. Během koncertu, celým jménem Kolegium Ignáce Shustaly, zahrají hity skupin, jako jsou The Beatles, The Rolling Stones, Deep Purpel a mnoho dalších. V případě nepříznivého počasí se akce bude konat v KDK.

 

Kino Kopřivnice zve všechny v sobotu 22. 7. od 20.00 hod. na koncert nizozemského houslisty Andrého Rieua. André Rieu slaví 30 let se svým Johann Strauss Orchestra a vy můžete být u toho. Do kin míří přenos koncertu k tomuto úžasnému jubileu. Hudebník proslul po celém světě jako král walzu a je bezpochyby jedním z nejpopulárnějších umělců vůbec. Jeho výroční koncert a zároveň vrchol letošní hudební sezóny si budou moct užít diváci po celém světě právě díky přenosu do kin. Kulisou koncertu bude znovu překrásné středověké náměstí v Andrého rodném městě Maastrichtu. Právě tam i letos vystoupí šedesátičlenný Johann Strauss Orchestra, jeho věhlasní tenoři, sopranistky a speciální hosté. Koncert Andrého Rieu je příslibem nezapomenutelného hudebního zážitku plného humoru, zábavy a emocí pro diváky všech věkových skupin. Exkluzivně v kinech uvidí diváci navíc zákulisní rozhovor se samotným Andrém. Letošní koncert je výjimečný právě proto, že ve svém rodném Maastrichtu začal André přesně před třiceti lety spolupracovat s Johann Strauss Orchestra. Hudební těleso se za ta léta rozrostlo z malé skupinky muzikantů poskládaných z Andrého středoškolské třídy na úctyhodně veliký sbor těch nejlepších hudebníků světa. Dnes plní stadiony a svou hudbou šíří radost po celém světě. Přidejte se k nim letos i vy. Vstupné 200 Kč. Lístky možné zakoupit v Informačním centru Kopřivnice.

 

PUTOVÁNÍ ZA POKLADEM DO DRAČÍ SLUJE. Hrad Hukvaldy zve všechny malé i velké v sobotu 22. 7. od 10.00 hod. na Putování do dračí sluje. Na hradě Hukvaldy se usídlil tříhlavý drak i s dračím pokladem. Cestou k drakovi zažiješ spoustu dobrodružství, a kdo ví, třeba právě tobě vydá svůj vzácný poklad. Přijď zažít spoustu dobrodružství a zábavy. Máme připraven celodenní doprovodný program, bohaté občerstvení a spoustu dalšího.

PŘÍBORSKÁ LÁVKA: Město Příbor a koupaliště Ricco zve v neděli 23. 7. od 13.00 hod. na čtvrtý ročník Příborské lávky. Svou zručnost můžete předvést při přejezdu úzké lávky na kole, koloběžce či tragaču přes bazén. Celou akcí provede Vítek Goršanov. Pro účastníky jsou připraveny soutěže o ceny. Můžete se těšit i na doprovodný program s klauny a spousta dalších aktivit.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice