24. 7. 2017

 

Vláda České republiky v pondělí 24. 7. 2017 schválila zakázku na pořízení obrněných vozidel TITUS pro potřeby ozbrojených sil. Armáda České republiky tak do své výzbroje postupně získá na šest desítek těchto vozidel ve třech provedeních. V letech 2020 až 2024 pro Armádu České republiky vyrobí kopřivnická společnost TATRA TRUCKS 62 vozidel TITUS, dodávky armádě pak zajistí společnost TATRA EXPORT. Z celkového počtu bude 6 kusů připadat na verzi velitelsko-štábní, 36 vozidel bude spojovacích a 20 vozidel pak v provedení místo koordinace palebné podpory (MKPP). Dodávka obrněných vozidel TITUS bude zahrnovat i logistické a výcvikové zabezpečení, tedy dílenské a servisní soupravy i náhradní díly a také školení a výcvik techniků a obsluh vozidel.

 

Úprava otevírací doby na kontaktním místě KTK příští týden: v pondělí 24. 7. 2017 bude otevřeno odpoledne od 13:00 – 17:00 hodin a v pátek 28. 7. 2017 od 10:00-11:00 hodin.

 

Výluka vlaků v úseku Štramberk – Veřovice bude probíhat od 22. července od 7:00 do 30. srpna do 18:35 hodin.

 

Na webu města občané najdou návrh jízdního řádu drážní dopravy na období 2017/2018 na území Moravskoslezského kraje.

 

Město Kopřivnice prodává vilu v centru města (ul. Sokolovská č. p. 407), bývalý Dům dětí a mládeže. Uzávěrka nabídkového řízení proběhne dne 16. srpna 2017 v 10:00 hodin.

 

Co jste kdy chtěli vědět o žralocích a báli jste se zeptat – Discovery Channel nabídne program Žraločího týdne od pondělí 24. července každý pozdní večer až do neděle 30. července.

 

Městská knihovna Kopřivnice ve spolupráci s Asociací Entente Florale CZ – Souznění, z. s. hostuje výstavu Má vlast cestami proměn. Národní putovní výstava přináší svědectví o zvelebování opomíjených míst a objektů v sídlech a krajině. Svědectví o proměnách chátrajících staveb v důstojné objekty s užitečnou náplní, o zkrášlených náměstích a návsích, nádražích, sakrálních stavbách. Přispívá k posílení osobního i národního sebevědomí a k šíření dobré pověsti naší země v zahraničí. V naší knihovně představíme proměny Moravskoslezského kraje. Výstavu je možno zhlédnout v čítárně knihovny v kulturním domě ve dnech 14. srpna – 26. září.

 

Moravskoslezský kraj se rozhodl pomoci menším sportovním klubům v regionu, které se dostaly do finančních problémů v souvislosti s prodlevou přidělení státních dotací na sport. Každý jednotlivý klub či spolek by tak mohl získat až 200 tisíc korun, které by vrátil do letošního prosince. V současné době dochází k postupné stabilizaci situace, dotace jsou postupně schvalovány a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR se snaží plynule uvolňovat finanční prostředky jednotlivým příjemcům dotací.

 

Na základě informace od dodavatele tepla společnosti KOMTERM Morava s.r.o. o letní odstávce sděluje svým odběratelům, že dodávka tepla a teplé vody bude přerušena ve středu 26. července ve večerních hodinách. Opětovně bude zahájena v neděli 30. července ve večerních hodinách.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie na těchto ulicích: Bezručova, Haškova, Hřbitovní, Jilemnického, Štramberská a Wolkerova dne 1. srpna od 7:30 – 19:30 hodin. Více informací najdete na www.cezdistribuce.cz.

 

V úterý 18. července byl otevřen rekonstruovaný most přes řeku Lubinu, tedy zhruba měsíc před původně stanoveným termínem. Avšak kvůli dokončovacím pracím na spodní části mostu, musí řidiči počítat ještě s krátkodobými uzávěry tohoto mostu. Kompletní rekonstrukce mostu trvala několik týdnů. Během prací na něm mimo jiné přibyl chodník, který má v místě zajistit vyšší bezpečnost chodců. Nyní již řidiči nemusí využívat objízdných tras, aby se do jedné z místních částí města Kopřivnice dostali, ale mohou projíždět přes zrekonstruovaný most, který je v majetku Správy silnic Moravskoslezského kraje. Předání zcela hotového mostu je naplánováno až na začátek září.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice