26. 7. 2017

 

Úprava otevírací doby na kontaktním místě KTK: v pátek 28. 7. 2017 bude otevřeno od 10:00-11:00 hodin.

 

Ve čtvrtek 27. 7. 2017 pokračuje prázdninový projekt pro kopřivnickou mládež a pro všechny, kteří chtějí něco prima zažít. Tentokrát jsou připraveny disgolfové závody v Sadu dr. E. Beneše od 15:00. hod.

 

Město Kopřivnice nabízí nájem městského bytu 1 + 2 na ul. Obránců míru 874, za podmínky přistoupení k dluhu. Nabídka platí do 7. srpna 2017. Nabídky tohoto bytu mohou využít pouze stávající nájemci městského bytu v Kopřivnici, za podmínky uzavření dohody o přistoupení k dluhu a dále za podmínky vrácení bytu, který nyní užívají zpět pronajímateli. Nájemci musí být pár, mající v péči alespoň jedno nezletilé dítě nebo osamocený rodič s minimálně dvěma nezletilými dětmi. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 7. 8. 2017 do 16:00 hodin na Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, dveře č. 866 nebo 867.

 

Pochod ZTepPilích mužů za větší osvětu kmenových buněk. Jsou dva a jsou mladí. Jsou dva a chtějí pomáhat. Jsou dva a jdou si za svým. David Szotkowski se spinální svalovou atrofií 3. typu a Miroslav Večeřa, který je od svých 12 let na invalidním vozíku kvůli rozštěpu páteře, se rozhodli, že nenechají svoji nemoc diktovat, kudy se mají vydat. Ba naopak. Svoji cestu si naplánovali sami. A chtějí pomáhat. Jejich projekt ZTePilí muži vznikl na podporu lidí s neurologickým onemocněním. Hlavním cílem je seznámit veřejnost s problematikou výzkumu kmenových buněk a možnostmi budoucího využití kmenových buněk při léčbě nejen neurologických onemocnění, ale i při léčbě úrazů páteře s poraněním míchy. Jejich pochod za větší informovanost veřejnosti začne 22. července 2017 v Olomouci na Horním náměstí a bude pokračovat do dalších moravských měst. Druhou motivací je vybrat co nejvíce finančních prostředků pro aplikaci kmenových buněk Veronice Fojtíkové, která po těžkém úrazu páteře s poruchou míchy nemůže chodit. „Pro Verču bychom chtěli vybrat alespoň 200 000 Kč, což je zhruba třetina nákladů na aplikaci kmenových buněk. Doufáme, že nebudeme pochodovat sami, ale přidá se k nám co nejvíce lidí. Není to jen o nás samotných, je to o všech. Čím více lidí se zapojí, tím větší jsou šance v lepší budoucnost pro lidi s neurologickým onemocněním,“ říká zakladatel projektu David Szotkowski.
A kdy ZTePilci navštíví vaše město či obec?
26. 7. – Starý Jičín – Heřmanice, Starý Jičín – Dub, Jeseník nad Odrou, Suchdol nad Odrou;
27. 7. – Suchdol nad Odrou, Hladké Životice, Pustějov, Studénka;
28. 7. – Studénka, Jistebník, Klimkovice, Polanka nad Odrou;
29. 7. – Polanka nad Odrou, Ostrava – Výškovice, Ostrava – Zábřeh, Ostrava – Vítkovice, Ostrava – centrum Masarykovo náměstí

 

Další kvalitní domácí produkty získají značku Regionální potravina Moravskoslezského kraje. Oceněné výrobky a jejich producenti mohou po dobu čtyř let využívat značku Regionální potravina, která je pro zákazníky zárukou kvality a regionálního původu. Letos se utkalo nejvíc výrobců v kategorii pekařské výrobky (24). Celkem 117 tuzemských potravin od 33 výrobců se utkalo v letošním osmém ročníku soutěže. Osm výrobků je navrženo na cenu Regionální potravina Moravskoslezského kraje, osm na cenu hejtmana MSK a tři potraviny získají ocenění Hodnotitelské komise. Ceny budou slavnostně předány v září v rámci veletrhu Život na zahradě.

 

Padesát čtyři tisíc – to je celkový počet nezaměstnaných v Moravskoslezském kraji k 30. 6. 2017. Kopřivnice hlásí 1065 lidí. Je to nejnižší číslo za posledních téměř 10 let a krajská nezaměstnanost přitom klesá bez přerušení už pět měsíců. Červnová statistika nezaměstnanosti dále přepisuje rekordy. Počet uchazečů o zaměstnání poklesl v červnu na 297,4 tis.. Méně jich bylo naposledy v červnu 1998. Počet volných hlášených pracovních míst naopak vzrostl na 183,5 tis., což je nejvyšší hodnota od roku 1993. A výsledně podíl nezaměstnaných osob poklesl na 4,0 % z květnových 4,1 %. Za vším je vysoká poptávka firem, rostoucí ekonomika a tradiční sezónní práce v zemědělství nebo na stavbách. Kopřivnice hlásí také snížení o 2 desetiny procenta na 3,5 %. Na úřad práce se registrovalo o 38 lidí méně než v květnu, tedy celkem 1065. V Kopřivnici přibylo 130 nabídek, k dispozici je celkem 780 pracovních pozic. Nově se na pracovním úřadu zaregistrovalo 139 lidí.

 

Město Štramberk má na kontě další rekord. Postarala se o něj již klasicky pekárna u Hezounů. Po 5 letech v sobotu 8. Července opět na náměstí rozehřáli dvoumetrovou pánev a upekli další veleucho. Tentokrát se podařilo vymodelovat obra o průměru 195 cm. Po upečení si jej návštěvníci mohli sníst – likvidace 33 kilogramů těsta trvala cca 50 vteřin. V minulých ročnících se pekaři pokusili překonat dvoumetrový rekord, to se ale nepovedlo, ucho prasklo. Letos se čekání vyplatilo a i přes hrozbu deště však nakonec vše dobře dopadlo, dosud největší upečené ucho ve štramberku mělo 195 cm. Další osud ucha byl bleskurychle zpečetěn –po nezbytných fotografiích bylo 33kilové ucho do minuty roztrháno na kusy hladovými turisty. Pro příště pekaři mohou rekord posunout ještě dál, samotná pánev, která je největší v republice, měří 2 a půl metru.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice