28. 7. 2017

 

Další ze série komentovaných výstupů pod názvem „Lysohorská nej… aneb co jste ještě nevěděli“ pokračuje v sobotu 29. července. Začátek trasy je v 8:30 u Lanového centra Opičárna v Ostravici a na turisty čeká celkem sedm komentovaných zastavení. Díky nim je jinak poměrně náročná trasa s převýšením 700 m vhodná i pro méně zdatné zájemce a děti. V průběhu výstupu na vás čeká povídání o Ondrášovi – pánovi Lysé hory, průvodce vám představí jeskyně na Lukšinci, přidá pověsti o Lysé hoře i vyprávění o současné architektuře na samotném vrcholu. Do konce prázdnin jsou pak připraveny komentované výstupy v těchto termínech: 5. 8., 15. 8., 26. 8., 9. 9., 23. 9. 2017. Rezervujte si své místo na tel. čísle 558 676 909 nebo e-mailem na: info@beskydy-info.cz. Počet míst omezen!

 

Shakespearovské slavnosti. Tradiční letní divadelní festival zasvěcený nejslavnějšímu dramatikovi všech dob se koná i v Ostravě. Shakespearovské slavnosti lákají například na představení Hamlet, Jak se vám líbí a další. Od soboty do pondělí se na Slezkoostravském hradě odehrají představení Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete. Informace o vstupenkách a volných místech najdete zde.

 

Beskyd Rallye Turzovka je na automobilové veteránské scéně už 20 let a řadí se mezi největší srazy na Slovensku, v České republice a ve střední Evropě. Protože se bude jednat o jubilejní, 20. ročník, Turzovský veterán club a partneři připravili ještě zajímavější a pestřejší program než v minulých ročnících. Novinkou bude rozšíření na tři etapy. První etapa začíná již ve čtvrtek. Účastníci se přesunou do Frýdlantu nad Ostravicí, kde proběhne výstava historických vozidel a kulturní program. Ve zdejším kulturním domě proběhne slavnostní zahájení za účasti vzácných hostů. Další dvě etapy se budou skládat z páteční – moravské etapy a sobotní – slovenské etapy. Tento ročník se ponese ve znamení zámků, hradů a kulturních památek. Účastníci se mohou těšit na prohlídku zámku v Karviné, Frýdku-Místku, hradu Budatín v Žilině a prohlídku muzea ve Veľkom Rovnom a na další překvapení. A i když je počet posádek omezený na 160, o rozmanitost historických vozidel a různých národností nouze nebude. Srazu se zúčastní posádky z České a Slovenské republiky, France, Německa, Polska, Belgie či Rakouska.

 

Patrik Kačo JAZZ. Vila Machů zve všechny v pátek 28. 7. od 18.00 hod. na venkovní posezení u klavíru s mladým klavíristou Patrikem Kačo.

 

Zahrady v tanci 2. Město Příbor ve spolupráci s HM Dance zvou všechny v pátek 28. 7. od 17.00 hod. na letní večer plný tance a příjemné atmosféry v piaristické zahradě, ke kterému nebude chybět živá hudba a míchané nápoje. Během kurzu se naučíte základy Rumby a Salsy.

 

Záviš. Hospůdka Na koupališti u Hukvald zve všechny v pátek 28. 7. od 20.00 ma koncert zpěváka, písničkáře a básníka Záviše.

 

Papaya Music Club zve z pátku 28. 7. na sobotu 29. 7. na Open Air v rytmu Drum and Bass a Raggajungle. V areálu chaty Červený Kámen v Kopřivnici. Během večera se můžete těšit na Neonlight, Cooh, Bifidus Aktiv, Sh,idoo, Spyke, Mikisha, Bruny, Spooky, Funtomas, Pivko a mnoho dalších.

 

Harmonie bydlení – byt. Krámek Příbor, spol. s r. o. zve v sobotu 29. 7. na cyklus seminářů Feng shuej hospodyňka: Harmonie bydlení – byt, základní principy vedení domácnosti. Obsahem semináře je poznání a praktikování základních principů harmonického bydlení: projdeme dispozicí bytu, zařízení, systémy pohybu a ukládání, skladování, úklid, užívání prostoru jednotlivými členy samozřejmě se zřetelem na přání a potřeby účastnic.

 

Mezinárodní MČR. AK Plochá dráha Kopřivnice zve všechny v sobotu 29. 7. od 13.00 hod. na mezinárodní mistrovství ČR v kubatůře a „americkou plochou dráhu“ Flat track. Letos podruhé zahřmí na našem ovále plochodrážní, ale i flat trackové stroje. Čeká nás pořádná porce ploché dráhy. V jeden den budete moc spatřit hned dva závody. V první řadě to bude klasický plochodrážní závod v kubatuře 250 ccm. Druhý závodem bude rovněž nesmírně zajímavý Flat Track. Odvětví ploché dráhy, které nese někdy i podtitul Americká Plochá dráha.

 

Promenádní koncert – Silesian Dixie Band. Kulturní dům Kopřivnice zve všechny v sobotu 29. 7. na koncert skupiny Silesian Dixie Band. Akce se pořádá před Kulturním domem. Skupina Silesian Dixie Band jsou muzikanti z Těšína a jeho širokého okolí hrající jazz od dixielandu po modernu.

 

Benátská noc. Příborští hasiči zvou v sobotu 29. 7. od 19.00 hod na, již druhou Benátskou noc, která se bude konat v zahradě SDH Příbor. K poslechu a tanci bude hrát skupina Meteor. Bohaté občerstvení zajištěno.

 

Šermířské Hukvaldy. Hrad Hukvaldy zve všechny v sobotu 29. 7. od 10.00 hod. na akci s názvem Šermířské Hukvaldy. Prožijte naživo legendární okamžiky hrdinů z románů, pohádek, divadel a filmů s množstvím hromadných akčních scén, kaskadérských výkonů a s možností se osobně zapojit do dění. Šermířský spolek Adorea zavítá na hrad Hukvaldy a předvede sekci vystoupení v 11.00, 14.00, 16.00 hodin:

  1. Duel: Představení plné nadsázky vypráví o setkání italských a německých šermířů, kdy se z obyčejného duelu stává hromadná potyčka s nečekaným vyvrcholením.
  2. Hrdinové: Humorně laděné představení.
  3. Frejíři a DuelantI: Šermířské příběhy inspirované historickými událostmi. Krátké fresky, které spojuje akce, humor a napětí.

 

420 let od vysvěcení kostela Všech svatých ve Vlčovicích. Římskokatolická farnost Vlčovice zve všechny v sobotu 29. 7. od 9.00 hod. na slavnosti kostela Všech svatých ve Vlčovicích. Od 9.00 hod. proběhne mše svatá, hlavní celebrand P. Mgr. Jan Linhart. Od 10.30 hod. jsou připraveny přednášky: Proměny duchovního života, Co nám dá poznat archeologie, Historické proměny kostela, Sakrální prostor včera, dnes a zítra a poslední přednáška Ohlédnutí za barokní zbožností. Od 14.30 do 16.00 hod. je možnost prohlídky věže. Odpoledne pro návštěvníky je připraveno posezení s cimbálovou muzikou.

 

V sobotu 29. 7. 2017 v 9:30 v Autokempu ve Frenštátě pod Radhoštěm vypukne 26. ročník tradiční soutěže o nejlepší kotlíkový guláš. Do soutěže se přihlásilo opět spousta soutěživých kuchařů, aby předvedli, že právě oni dělají ten nejlepší guláš. Kromě voňavých gulášů vás čekají i speciality na grilu, chlazené pivo, míchané nápoje, ale i bohatý kulturní program. Pro děti je připraveno hřiště, skákací hard a další atrakce.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice