31. 7. 2017

 

Až do 2. 8. Je možno připomínkovat nový územní plán. O jeho novém zpracování rozhodlo vloni ZM, kvůli nedostatku vhodných ploch pro výstavbu rodinných domů, především kvůli složitostí jejich napojení na technickou infrastrukturu. Návrh nového Územního plánu Kopřivnice zveřejněn na webových stránkách města Kopřivnice. V papírové podobě je plán k nahlédnutí na městském úřadě, na odboru stavebního řádu, územního plánování a památkové péče. K návrhu může každý vznést písemné připomínky, a to až do středy 2. 8.2017.

 

Výluka vlaků v úseku Štramberk – Veřovice bude probíhat od 22. července od 7:00 do 30. srpna do 18:35 hodin.

 

Město Kopřivnice prodává vilu v centru města (ul. Sokolovská č. p. 407), uzávěrka nabídkového řízení proběhne dne 16. Srpna 2017 v 10:00 hodin.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie na těchto ulicích: Bezručova, Haškova, Hřbitovní, Jilemnického, Štramberská a Wolkerova dne 1. srpna od 7:30 – 19:30 hodin. Více informací najdete na www.cezdistribuce.cz. Další odstávka elektrické energie proběhne na ulici Hřbitovní č. 55 a na ulici Jilemnického ve dnech 11. a 18. srpna od 7:30 – 19:30 hodin.

 

V klikacích nabídkách Thematic KTK je nově zařazen program Up Netvork, který se specializuje na letectví. Nový dokumentární program – UP NETWORK je první televizní stanici v Evropě zaměřenou výhradně na letectví. Svým divákům chce nabídnout prakticky vše o letectví – od prazákladů až po nejaktuálnější novinky. Nová televize je zaměřena na to, co se děje nad zemí.

 

Nemocnice Nový Jičín akutně hledá dárce krve. Letní měsíce jsou pro transfúzní stanice každoročně nejnáročnějším obdobím. Během prázdnin totiž v důsledku dovolených významně ubývá dárců krve a zároveň viditelně narůstá počet úrazů, které si vyžadují krevní transfúzi. Zájemci o darování krve z řad prvodárců mohou k odběrům přicházet vždy v pondělí a úterý mezi 6:30 a 9:30, a to na transfúzní oddělení Nemocnice Nový Jičín. Maximální počet dárců, který může být v jednom dni odbaven, je 30. Pokud navíc přijdou prvodárci v doprovodu stálého dárce tohoto transfúzního oddělení, čeká na pravidelného dárce malý dárek. Dárcem krve se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 60 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Dárce má nárok na pracovní volno s náhradou mzdy, získat vitamíny od zdravotní pojišťovny, občerstvení, a uplatnit si nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 2000 korun za každý absolvovaný odběr.

 

Prvního srpna Město Příbor a hudební divadlo HNEDLE VEDLE zvou na představení pro celou rodinu Hrátky s Tomem.

 

Ve čtvrtek 3. 8. pokračuje Prázdninový projekt pro kopřivnickou mládež a pro všechny, kteří chtějí něco prima zažít – akcí Street day v parku E. Beneše.

 

Ministr obrany Martin Stropnický symbolicky převzal další nové vozy TATRA pro Armádu České republiky pro převoz těžkých minometů. Akt se konal za účasti ministra obrany Martina Stropnického a šlo už o třetí velkou dodávku nákladních automobilů TATRA pro AČR od konce minulého roku. Čtyřnápravové vozy TATRA FORCE vybavené pancéřovanou čtyřdveřovou kabinou budou primárně sloužit k přepravě těžkých minometů vz. 82 PRAM-L ráže 120 mm, v této roli nahradí letité a morálně i technicky zastaralé automobily Praga V3S. Minomet PRAM-L je u nových vozidel TATRA FORCE převážen na korbě společně se zásobou munice, k manipulaci s ním i municí slouží hydraulická rampa na zádi vozu. Minomet však může být přepravován i ve vleku za vozidlem na speciálním podvozku.Nové tatry budou působit především u 4. brigády rychlého nasazení se sídlem v Žatci, 7. mechanizované brigády z Hranic i ve výcvikovém centru AČR ve Vyškově. Celkem plánuje AČR letos odebrat 112 nákladních automobilů TATRA různých typů, například valníků se zvedacím čelem, nakladačů kontejnerů, plničů pohonných hmot, vyprošťovacích vozidel či dílenských vozů. Česká armáda v současnosti používá přes 3 tisíc vozů TATRA v různých modifikacích.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice