22. 11. 2023

Podzim v KTK. Podobně jako v předchozích letech tak i letos připravila Kabelová televize slevovou akci Podzim v KTK. Nabízíme možnost objednat si služby a zboží za zvýhodněných podmínek. Slevy se budou týkat jak programových balíčků, tak připojení k internetu, televize do mobilu či dekódovacích karet a modulů. Více informací najdete na webových stránkách www.ktk.cz. Slevovou akci můžete využít do 9. 12. 2023.

 

Pro televizní diváky KTK, kteří by se chtěli seznámit s programy, které KTK nabízí ve svých kódovaných programových nabídkách, jsme připravili volné sledování podstatné části těchto televizních programů. Diváci tak budou mít možnost od pátku 24. listopadu do pondělí 27. listopadu 2023 na svých televizních přijímačích tyto programy sledovat, aniž by měli dekódovací kartu. V případě, že by Vás některá naše kódovaná programová nabídka zaujala, máte možnost využít probíhající slevové akce Podzim v KTK. Aktuálně lze naladit 161 televizních kanálů a 33 rozhlasových stanic.

 

Příští týden se v Kopřivnici uskuteční další ročník KoprConu. Fanoušci filmové, literární a herní fantastiky ze všech koutů České republiky, Slovenska i Polska se do ZŠ Milady Horákové sjedou už po devatenácté. V tradičním podzimní termínu však půjde o první setkání po víc než tříleté pauze. V letech 2020 a 2021 mohly proběhnout jen on-line verze a vloni organizátoři připravili experimentální „letní KoprCon“ Od odpoledne pátku 1. do nedělního dopoledne 3. prosince nabídne Kopřivnický con víc než 130 hodin programů rozdělených do osmi samostatných linií. Na návštěvníky čekají odborné i humorně laděné přednášky, hry a soutěže, diskuze, workshopy, výtvarný happening, herní turnaje, kvízy a mnoho dalšího. V programu se lidé mohou těšit nejen na oslavu 40. výročí šesté epizody Star Wars: Návrat Jedie, ale také na spoustu informací o aktuálních seriálech a další produkci ze světa Hvězdných válek. Kromě Star Wars ke KoprConu patří i Star Trek nebo počítačové a konzolové hry. Chybět nebude ani tradiční KoprCon Koktejl s mixem fantastických témat. Mezi hosty letošního KoprConu bude například Vojtěch Kostiha, který do češtiny přeložil stovky filmů a seriálů, či producent českého dabingu nejen Star Wars nebo Marvelu Jan Jabůrek. Program slibuje talkshow s jednou čtvrtinou Třech tygrů, ostravským hercem Robinem Ferrem, který je velkým fanouškem Hvězdných válek. Na KoprConu proběhne živé natáčení další z epizod úspěšného tolkienovského podcastu „Tam a zase zpátky“v podání nejen herních žurnalistů Lukáše Grygara a Václava Pecháčka. Chybět nebude ani spisovatel, cestovatel, záhadolog a scénárista Arnošt Vašíček, který dosud nevynechal ani jediný ročník akce. Návštěvníci se mohou těšit i na setkání s redaktory Czech Star Wars Univers, členy kostýmové organizace Rebel Legion nebo třeba herními vývojáři, publicisty a spoustou dalších zajímavých lidí. Atraktivní bude jistě i možnost ponořit se do hraní, ať už půjde o hry deskové či karetní, taneční hru Dance Dance Revolution nebo Beat Saber ve virtuální realitě. Nadšení budou i milovníci videoherního pravěku. Na KoprConu bude totiž znovu hostovat virtuální muzeum videoher RetroHerna, jež pečuje o historické konzole i počítače, ale především udržuje živé videoherní tituly, které nesázely na skvělou vizuální stránku, ale dobrý nápad a propracovanou herní mechaniku. KoprCon ale není jen o účasti na přednáškách, nebo zapojení do kvízů, her a turnajů o zajímavé ceny. Kopřivnické setkání mezi jednu je svých hlavních předností počítá příjemnou přátelskou atmosféru setkání lidí různého věku i životních zkušeností, které spojuje obdiv k všemožným produktům lidské fantazie.

 

Na Moravské vzniká odstavná plocha pro 40 aut

Minulý týden byly zahájeny stavební práce na ulici Moravské, kde se nevyužívané školní hřiště mění v odstavnou plochu pro zhruba čtyřicet automobilů. Snazšího hledání míst k parkování na sídlišti Sever by se měli řidiči dočkat nejpozději na konci ledna.O záměru rozšířit možnosti pro odstavování vozidel byli občané lokality informováni již na jarním veřejném projednání Sejdeme se na Severu. Zahájení stavebních prací však pozdržel proces vydání stavebního povolení, k němuž bylo potřeba získat souhlas všech vlastníků kanalizačních přípojek pod budoucím sjezdem. „Stavební práce byly zahájeny ve středu 8. listopadu. Nejprve byla odhrnuta zemina a provedeny statické zkoušky. Následovat bude sanace a zpevňování okrajových ploch, vybudování sjezdu a úpravy oplocení. Pak už bude navážen recyklát, který bude použit jako finální vrstva,“ popsal plánovaný postup Adam Ondrašík z odboru rozvoje města s tím, že náklady činí 1,2 milionu korun včetně DPH. Pokud bude přetrvávat příznivé počasí, mohly by se veškeré práce stihnout do konce roku. Vše však bude záležet na klimatických podmínkách, a proto radnice počítá spíše se závěrem ledna.
 
 
 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice