22. 12. 2021

Nyní nově můžete sledovat slovenský program RTVS Šport v HD kvalitě. Kanál RTVS Šport divákům přinese množství pořadů, atraktivních přímých přenosů, sportovní zpravodajství, různé archívní materiály, magazíny o zdravém životním stylu či dokumenty o slovenských sportovních velikánech.
Sportovní okruh v příštím roce divákům přinese všechny významné sportovní eventy a více než 3600 hodin živých přenosů. Půjde například o Zimní olympijské hry v Pekingu, v MS v hokeji ve Finsku a MS ve fotbale v Kataru.
Po spuštění RTVS Šport dojde k vyprofilování stávajícího televizního okruhu Dvojka, tím, že sport bude mít svůj vlastní program. Dvojka nabídne více pořadů národního a regionální vysílání, rozšíří se také dětské vysílání a s Večerníčkem vznikne čtvrtý dětský blok. V novém roce KTK plánuje změnit vysílací parametry dalších slovenských kanálů a jejich přechod do HD verze. V distribuci KTKdigi je RTVS Šport součástí základní nabídky, stejně jako ostatní veřejnoprávní programy.

 

O VÁNOČNÍCH PRÁZDNINÁCH BUDOU NA HORY JEZDIT TU-BUSY (TU nech auto a TU nasedni na autoBUS)

Během vánočních prázdnin, od 26. prosince do 2. 1., budou Beskydy a Jeseníky brázdit speciální shuttle busy s názvem TU-BUSy. Umožní tak návštěvníkům a turistům pohodlný přesun na oblíbená místa moravskoslezských hor. V Beskydech budou TU-BUSy jezdit na trasách Malenovice – Ostravice, Sepetná – Staré Hamry, Stýskalonka. Autobus zajistí spojení Ostravice se Sepetnou každou hodinu, ve dvouhodinovém intervalu bude jezdit mezi Malenovicemi a Ostravicí. Dvakrát za den pojede z Ostravice až na Staré Hamry. V Jeseníkách bude TU-BUS přepravovat turisty a výletníky mezi Karlovem a Ovčárnou. Nejeden řidič se vyhne nervy drásajícímu hledání parkovacího místa v turisticky hojně navštěvovaných lokalitách. Shuttle busy v Beskydech a Jeseníkách se osvědčily v létě. V zimě jsou ideální zejména pro cesty běžkařů. Ideální je dojet vlakem na Ostravici, nebo zaparkovat na některém ze záchytných parkovišť a pokračovat TU-BUSem. Na trase mezi Ostravicí a Sepetnou zaplatí cestující 15 korun, mezi Ostravicí a Malenovicemi či Stýskalonkou bude jízdenka stát 30 korun. V Jeseníkách se zájemci přepraví za 40 korun.

 

Skauti vymysleli, namalovali a vyřezali originální vánoční betlém, který znázorňuje jednak tradiční scénu svaté rodiny, tří králů a dalších obvyklých postav, avšak trochu netradičně ji doplňuje výjevy nejen z historie místních skautů.

Veřejnosti bude betlém představen přímo na Štědrý den, tj. v pátek 24. prosince, v 11,30 hodin na kopřivnické sjezdovce, kde se s provozovatelem podařilo dohodnout jeho umístění do dřevěného přístřešku naproti lyžařské chaty. Vytvořením betléma chtějí skauti jednak vstoupit do nového století své činnosti, ale také přispět k průběhu vánočních svátků novým lákadlem vybízejícím k odpolední procházce za město. Pokud se aktivita setká s pozitivním ohlasem, chtějí skauti doplňovat svůj betlém o nové figury také v příštích letech.

Kdo se rozhodne navštívit kopřivnický skautský betlém přímo na Štědrý den v 11,30 hodin, může si se skauty zazpívat pár vánočních koled a do vlastního hrníčku si nechat nalít teplý čaj. Vítán bude také ten, kdo se s ostatními podělí o čaj svůj vlastní. Návštěvníci si rovněž budou moci odnést v přinesených lampičkách betlémské světlo, které jinak bude k dispozici v čase od 9,00 do 11,00 hodin před kopřivnickým kostelem a kulturním domem.

Kopřivnický skautský betlém vznikl díky finanční podpoře města Kopřivnice z Dotačního programu Zdravé město a za přispění MAS Lašsko a zhlédnout jej bude možné až do svátku Tří králů tj. do 6. ledna 2022.

 

Zastupitelé schválili rozpočet, dotace i prodej pozemků

Ve čtvrtek 16. prosince se konalo poslední letošní zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice. Během zhruba osmihodinového jednání přijali zastupitelé 37 usnesení. Jedním z nejdůležitějších bodů programu byl návrh rozpočtu na příští rok, který byl po kratší diskuzi doplněn a schválen. Ve smyslu třídění podle příjmů a výdajů daného roku sice schválený rozpočet počítá se schodkem, ovšem při započtení přecházejících zůstatků z letošního roku je bilance rozpočtu vyrovnaná. Na straně příjmů i výdajů bude více než 690 milionů korun. S ohledem na zahájení výstavby domova pro seniory, která omezí parkování v okolí ulice Příčné, bylo do rozpočtu přímo na zasedání dodatečně zařazeno vybudování nového parkoviště na nedaleké ulici Zd. Buriana v předpokládané hodnotě 5 milionů korun. Po schválení rozpočtu mohli zastupitelé projednat také dotace pro sportovní kluby. Individuální dotace v celkové výši 2,7 milionu korun získají Klub házené Kopřivnice, Hockey Club Kopřivnice, Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice a FC Vlčovice-Mniší. O více než 10 milionů korun z Dotačního programu na podporu mládeže, tělovýchovy, sportu a volnočasových aktivit se podělí dalších jednadvacet místních klubů. Po delší diskuzi byla schválena rovněž dotace ve výši 690 tisíc korun na zajištění 10. ročníku Kopřivnických dnů techniky.

Zastupitelé odsouhlasili i několik obecně závazných vyhlášek, z nichž největších změn dozná vyhláška o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství. V návaznosti na změnu odpadové legislativy dochází k postupnému navyšování zákonného poplatku za ukládání odpadů na skládky. Proto dojde ke zvýšení poplatku na 660 korun za poplatníka. Přestože původní návrh počítal se zrušením osvobození od poplatku pro děti do jednoho roku, pro tento bod zastupitelé ruku nezvedli. Miminka tak i nadále poplatkovou povinnost nemají.

Zastupitelé také schválili prodej pozemků v Průmyslovém parku Kopřivnice. Pozemky budou prodány čtyřem zájemcům, většinou z našeho regionu, kteří by rádi rozšířili nebo přesunuli své závody právě do Vlčovic. Jedná se o společnosti podnikající v oblastech vývoje a výroby pohonných systémů terénních vozidel, úprav motorů, zpracování nerezových materiálů a v oblasti lepených technologií. Kromě příjmu do městského rozpočtu v souhrnné výši přes 20 milionů korun představuje prodej pozemků pozitivum pro rozvoj a renomé zdejší průmyslové zóny i pro nabídku pracovních míst v našem městě. Všechna přijatá usnesení z 19. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice budou k dispozici na webu města, o vybraných tématech budeme blíže informovat na webu i prostřednictvím Kopřivnických novin a Kabelové televize Kopřivnice.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice