24. 12. 2021

Lenka Szabó Hrůzová vyslala do distribuce své debutové CD nazvané Podivín svět

V loňském roce, šest let po vítězství v Hlasu Československa, Lenka Szabó Hrůzová, představila veřejnosti některé písně ze svého debutového alba „Podivín Svět“, včetně stejnojmenného klipu, který je dostupný na sociálních sítích. K původním sedmi písním virtuálního CD přibyly během roku další tři skladby a album dostalo svou fyzickou podobu

Autorsky se na albu podíleli skladatelé a textaři Vladimír Figar, Jan Matěj Krnínský, Paul Richman, Marek Dohnal, Honza Szabó a Martin Galia.

Součástí CD je i úvodní píseň k připravovanému historickému seriálu Krčín „Pro krásu Růže“. Tvůrci obsadili Lenku i do jedné z rolí.

 

Na štědrý den si přijdte pro betlémské světlo, bude k dispozici v čase od 9,00 do 11,00 hodin před kopřivnickým kostelem a kulturním domem a také u skautského betlému vedle lyžařské chaty na sjezdovce, kdo přijde v 11,30 hodin, může si se skauty zazpívat pár vánočních koled a dostane teplý čaj.

 

V sobotu 25. prosince od 16:00 hod. ve Farním kostele Narození Panny Marie v Příboře se můžete těšit na vánoční koncert. Zazní nejznámější české i světové koledy. Vystoupí Sdružení hudebníků Příbor a sólisté pod vedením Zdeňka Pukovce. Vstupné dobrovolné.

 

V neděli 26. prosince od 15:00 hod. v Národním sadu pořádá město Štramberk ve spolupráci s místními hudebními a tanečními soubory tradiční živý Betlém.

 

Louskáček P. I. Čajkovského patří již od svého prvního provedení k nejoblíbenějším dětským baletům V rámci cyklu UMĚNÍ V KINĚ si můžete louskáčka užít v provedení souboru Bolšoj Balet v neděli 26. Prosince od 16:30 hod. v Kině Kopřivnice.

 

V neděli 26. prosince od 19:00 hod. v Kulturním domě v Příboře vystoupí CZ Elvis & Elvis Presley Revival Band se svou vánoční show.

 

V pondělí 27. prosince od 16:00 hod. ve farním kostele Narození Panny Marie vystoupí pěvecký sbor Schola a sólisté. Vstupné dobrovolné.

 

V úterý 28. prosince od 19:00 hod. v kinosále kulturního domu vystoupí matador české hudební scény Luboš Pospíšil se skupinou 5P. Vstupné 250 Kč. Vstupenky zakoupíte na pokladně kulturního domu nebo online na Kulturní dům Kopřivnice.

 

Kulturní dům Kopřivnice a město Kopřivnice pořádají tradiční novoroční ohňostroj. Ohňostroj bude odpálen v sobotu 1. ledna 2022 v 17:00 hod. v areálu Tatra Truck.

 

Před novým muzeem nákladních automobilů Tatra byla 9. prosince po 15 hodině zahájena venkovní expozice Paměti národa „To my chceme!“ připomínající události roku 1989 v Kopřivnici. Výstava přináší portréty lidí osudově spojených s Tatrou a Kopřivnicí.

S místní automobilkou souvisel rozvoj Kopřivnice ve 20. století a snad vše, co se odehrálo v našem městě, nějak souviselo s životem továrny a nejinak tomu bylo i ve dnech sametové revoluce v listopadu roku 1989. Heslo uvedené v názvu výstavy „To my chceme,“ skandovali tatrováci během generální stávky v záznamu uchovaném jedním za pamětníků Jiřím Novákem. O cestě Kopřivnice ke svobodě vypráví nová výstava prostřednictvím vzpomínek několika pamětníků, kteří svá svědectví svěřili Paměti národa. Všichni se shodují, že pro úspěch sametové revoluce v Kopřivnici bylo klíčové, nakolik se do generální stávky vyhlášené 27. listopadu zapojí zaměstnanci místní automobilky. Vedle fabriky byl důležitým dějištěm tehdejších kopřivnických událostí i M-klub, který vznik počátkem 80. let v suterénu pod budovou známou jako Včelín. Výjimečný je mezi prezentovanými osobnostmi příběh Zdislava Zimy, který nejtěžší chvíle svého života prožíval v době, kdy ostatní ještě nebyli na světě, nebo byli malými dětmi. Vzpomínky pamětníků natočili spolu s dokumentaristy Paměti národa žáci a studenti v rámci projektu Příběhy našich studentů. Výstava vznikla díky finanční podpoře Moravskoslezského kraje a práci Paměti národa v Moravskoslezském kraji podporuje Statutární město Ostrava.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice