22. 3. 2019

Hned dva speciální vlaky během měsíce zastaví na nádraží v Kopřivnici. Obě netradiční soupravy jsou expozicí na kolejích, každá je však zcela jinak zaměřená. Protidrogový vlak, který do Kopřivnice dorazí 22. března, je zaměřen na šíření protidrogové prevence. Legiovlak, který se ve městě zdrží od 9. do 14. dubna, zase připomene jednu z nejslavnějších kapitol naší vojenské historie. Oba vlaky bude moci veřejnost navštívit zcela zdarma a jejich zastavení v Kopřivnici je tak zároveň tipem na zajímavě a užitečně strávené odpoledne.

 

Na poli u Bílova na Novojičínsku hledač pokladů nalezl kosterní ostatky německého vojáka, který padl ve druhé světové válce. Nález ohlásil policii, která pak kontaktovala archeologa. Ten ostatky ohledal, vyzvedl a všechno zdokumentoval Výbava vojáka byla kompletně zachovaná včetně vojenských známek. Měl kompletní německou výstroj a výbavu, německou helmu, ešus, zbytky mundúru, celého oblečení. Kromě toho měl u sebe i několik drobných německých mincí, kompletní boty, dokonce i s ponožkami uvnitř, které vydržely celou tu dobu. Bude tak zřejmě možné zjistit totožnost mrtvého, konkrétně přímo u bundeswehru, protože oni si přebírají ostatky svých padlých.

 

TATRA TRUCKS se představí na pátém ročníku MOGUL Dakar Setkání v Sosnové. V neděli 24. března 2019 proběhne na autodromu v Sosnové u České Lípy pátý ročník největšího setkání závodníků z dakarské rallye a dalších maratónských offroad soutěží – MOGUL Dakar Setkání. Oblíbená akce divákům představí závodníky i soutěžní vozy, které v nejtěžších soutěžích světa reprezentují Českou republiku. Nebudou chybět speciální vozy TATRA, které k dakarské rallye i dalším závodům neodmyslitelně patří.

 

Hasičská jednotka na mošnovském letišti se takřka zdvojnásobí. Krajští zastupitelé schválili výrazné navýšení počtu tamních hasičů, aby mohli zasahovat nejen v areálu letiště, ale také v okolních obcích nebo v sousední průmyslové zóně.

Nyní na letišti slouží dvaatřicet hasičů, nově to bude až šedesát. Kraj navýšení každoročně přijde na dvacet milionů korun, smlouva bude uzavřená na pět let. Sbor už zahájil nábor nových hasičů. Pokud bude vše pokračovat bez zádrhelů, tak letištní hasiči začnou v navýšeném počtu fungovat od letošního září.

 

DIVADLO: Pygmalion Štramberk. Další divadlo v rámci XXII. Štramberská divadelní přehlídky se uskuteční v pátek 22. března od 19.30 hod, v Kulturním domě Štramberk. Tentokrát vystoupí Divadlo Pod věží Štramberk s představením Pygmalion.

 

Dětský maškarní bál v Příboře. Nechte prožít své děti pěkné a zábavné odpoledne plné her, tance, překvapení a smíchu. Těšit se můžete na klauna Hopsalína, věhlasné a tolik žádané vypouštění balónků, ocenění tří nejlepších masek.   Akce proběhne v sobotu 23. března od 14.00 hod. v Kultruním domě Příbor. Velká soutěž o ceny. Cena losu 50 Kč, kde každý los vyhrává.

 

Vítání jara v Příboře. Jarní tvoření pro všechny malé i velké děti s rodiči i prarodiči se uskuteční v sobotu 23. března od 16.00 hod. v BAV klubu Příbor. Soutěže a hry motivované jarními tradicemi, hledání pokladu, bubnování, opékání klobás, trampolína, slack-line, stolní tenis, streetball a další. V 18. hod. rituální zapálení ohně čerty, tanec kolem ohně – symbolu světla, vzdání pocty matce Zemi, otci Slunci. Vystoupení bubeníků. V rámci akce proběhne ve 20.00 hod. X. ročník Keltského telegrafu, kdy se celá česká země spojí ohňovým poselstvím. Akce se koná za každého počasí, budova k dispozici.

 

Večer s cimbálovou muzikou ve Štramberku. Tradiční večerní posezení s cimbálovou muzikou Gajdušek v Hukvald v Městském pivovaru. Akce se uskuteční v sobotu 23. března od 19.00 hod. Doporučují se rezervace míst. Více na tel. čísle 556 813 710.

 

Kopřivnický plesk 2019. V sobotu 23. března od 19.00 hod. v Kulturním domě Kopřivnice se uskuteční tradiční Kopřivnický plesk. Během večera vystoupí Trocha Klidu, Dvě dimenze, Střepy, Dj Lucky boy a johnnythedrum.mr. Moderátor večera Honza Waclav Václavik.

 

Jarní brunch v Kopřivnici. Přivítejte u nás první jarní neděli, užijte si pohodovou atmosféru a pochutnejte si na našich výrobcích, které pro Vás budou připravovat ve Vile Machů a to v neděli 24. března od 9.00 hod. Banánový chlebíček s arašídovým máslem, lívance s medem a oříšky, sandwiche se sázeným vejcem a opečenou slaninou a spoustu dalšího.

 

Komentovaná prohlídka Štramberka. První letošní prohlídka městem Štramberk se uskuteční v neděli 24. března. Sraz v 14.00 hod. u kašny na náměstí. Dozvíte se to nejzajímavější z historie a zjistíte, proč se městečko nazývá „Moravský Betlém“. Poznáte tajemství starobylých zákoutí lemovaných roubenými chalupami. Seznámíte se s tradicí pivovarnictví ve Štramberku. Zjistíte, jak se pečou zaručeně pravé Štramberské uši. Užijete si jedinečné výhledy z věže středověké zříceniny hradu Stallenberg. Dozvíte se o energetickém místě ve Štramberku. A ochutnáte tradiční Štramberské uši.

 

PŘEDNÁŠKA: Turínské plátno. Přednáška Mons. Františka Radkovského, emeritního biskupa plzeňského se uskuteční v neděli 24. března od 15.00 hod. v Katolickém domě Kopřivnice. Emeritní biskup plzeňský – Mons. František Radkovský se podělí o nashromážděné studie a informace o tzv. turínském plátnu.

 

DIVADLO: (Ne)prodejné manželky. Kulturní dům Příbor pořádá v neděli 24. března od 17.00 hod. divadelní představní (Ne)prodejné manželky v podání Divadla devítka. Dvojice provinčních anglických obchodníků se chystá prodat svoji autodopravu zahraničním zájemcům. Ti si pro oživení obchodního jednání přejí i placenou dámskou společnost. Co se ale stane, když se v hotelovém apartmá nečekaně objeví i manželky obchodníků a kupující tyto dámy považují za objednané luxusní prostitutky? Pro uskutečnění obchodu je třeba udělat vše.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice