22. 4. 2015

 

Sběrný dvůr v Kopřivnici na ulici Panské bude ve dnech 2. 5. 2015 a 9. 5. 2015 z technických důvodů uzavřen.

 

 

Ve čtvrtek 23. dubna od 9 do 16 hodin budou v sadu E. Beneše probíhat oslavy Dne Země. Příchozí se mohou těšit na ukázky tradičních řemesel, pracovní dílničky, výstavu domácích mazlíčků, psí agility, sokolnickou show, písničky, soutěže a další zábavně-osvětový program. Kdo na akci navíc přinese starý nepoužívaný elektrospotřebič, může se těšit na pěknou odměnu. Více informací naleznete na internetových stránkách města nebo na plakátovacích plochách ve městě.

 

V období od 13. – 24. dubna bude možno nahlédnout do obnoveného katastrálního operátu katastrálního území Vlčovice,  přepracovaného na digitální katastrální mapu. Dne 23. a 24. dubna v budově Městského úřadu v Kopřivnici v 8. patře, dveře č. 811 v úterý a ve čtvrtek od 8:00 – 11:30 a od 12:30 – 14:00 a v pátek od 8:00 – 11:30 za účasti pracovníků radnice.

 

 

Policie ČR dovršuje velmi důkladné přípravy bezpečnostního opatření prováděné v souvislosti se 79. ročníkem mistrovstvím světa v ledním hokeji, které se v květnu uskuteční v České republice. V terénu budou po celých sedmnáct dní stovky policistů, a to jak uniformovaných, tak i neuniformovaných složek. Policie ČR se připravuje i po technické stránce. Organizátoři očekávají, že celkový počet diváků celého šampionátu se může vyšplhat na 650 tisíc lidí.

 

 

V sobotu 25. dubna dostane kopřivnické prvoligové družstvo házené mužů možnost vrátit se do nejvyšší soutěže. Ke vstupu do extraligy jim schází již jen jediný bod a ten mohou získat v sobotu v utkání se Sokolem Nové Veselí. Stěžejní zápas sezóny začíná na domácí palubovce v 17:00.

 

 

Město opět rozdá certifikáty nekuřáckým provozovnám. V loňském roce začalo město Kopřivnice označovat nekuřácké provozovny, aby tak podpořilo provozovatele restauračních zařízení zajišťující svým hostům zdravé prostředí. Certifikáty vloni v květnu obdrželo třináct podniků. Jelikož jejich roční platnost brzy vyprší, budou u příležitosti Světového dne bez tabáku rozdány certifikáty na aktuální rok. Hlásit se o ně mohou stávající i noví zájemci. Certifikované místo bude označeno samolepkou na dveřích a získá možnost bezplatné prezentace na webových stránkách města. Přihlásit se mohou všechny provozovny poskytující nějakou formu občerstvení. Pokud Vás projekt zaujal, chcete přihlásit vlastní podnik, případně máte tip na oblíbenou nekuřáckou restauraci ve městě, kontaktujte odbor sociálních věcí a zdravotnictví písemně na adrese Štefánikova 1163, 742 21 Kopřivnice, nebo na e-mailu martina.svrckova(zavináč)koprivnice.cz. Termín pro odevzdání přihlášek je stanoven na 13. Května.

 

 

Rozhledna na Bílé hoře v Kopřivnici, která letos oslaví 15. výročí otevření, se chystá na zahájení letošní sezóny. Pro zájemce, kteří si naplánují vycházku na Bílou horu v průběhu víkendu 25. a 26. dubna, bude otevřeno od 9:00 do 18:00 hod. Oficiální termín zahájení provozu je 1. května 2015. Poté bude rozhledna přístupná denně kromě pondělí, vždy od 9:00 do 18:00 hodin. Na návštěvníky čeká kromě výhledů do širokého okolí i stánek s občerstvením v úpatí rozhledny. Novinkou pro letošní rok je možnost využití slevové karty Beskydy Card.

 

 

Město Kopřivnice vyhlašuje 2. ročník ankety Osobnost roku v sociální oblasti. Cílem je veřejné poděkování za kvalitní a obětavou činnost v sociálních službách všem profesionálním pracovníkům i dobrovolníkům, kteří mají srdce na pravém místě. Pokud víte o někom, kdo si toto ocenění zaslouží, zašlete nám do 7. května nominaci –  prostřednictví formuláře, který je k dispozici na webu města, nebo na Odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Od 13. května do 29. května pak bude probíhat veřejné hlasování o vítězné osobnosti, která získá titul „Osobnost roku 2014 v sociální oblasti v Kopřivnici“. Hlasovat bude možné na webu města, nebo prostřednictvím anketních lístků.

 

 

Do 30. dubna máte možnost navrhnout kandidáta do celostátní ankety Strom roku, kterou letos již po čtrnácté pořádá Nadace Partnerství. Jedná se o charitativní projekt, a tak se finálové stromy kromě větší pozornosti mohou dočkat i odborného ošetření nebo výsadby nových dřevin. Co takhle nominovat zajímavý strom z okolí u příležitosti Dne Země, který celosvětově připadá na příští středu 22. dubna? Podrobnosti o anketě jsou dostupné na www.stromroku.cz.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice