24. 4. 2015

 

Provozovatel dráhy SŽDC informuje, že 28. 4. 2015 od 7:20 do 17:15 bude probíhat výluka na trati 325 STUDÉNKA – VEŘOVICE, v úseku Příbor – Štramberk. Po dobu výluky budou vlaky nahrazeny autobusovou přepravou.

 

 

Nadcházející pátek a sobotu ožije Kopřivnice divadlem. Ve dnech 24. – 25. dubna se zde totiž uskuteční 29. ročník tradiční přehlídky netradičních divadel Kopřiva 2015. Festival v dramaturgii Jiřího Cachnína letos divákům nabídne osm divadelních představení, dva doprovodné koncerty a hudební afterparty. Kopřiva 2015 uvede hry pěti českých a tří slovenských divadel, která patří ke špičce české a slovenské alternativní scény. Většina představení se odehraje v Katolickém domě Kopřivnice, jedno v místním kulturním domě a dvě zavedou diváky do malebného sousedního Štramberka (přepravu mezi scénami budou zajišťovat bezplatné kopřivové autobusy). Hudební tečka bude oba dny připravena v čajovně Mandala. Program a další užitečné informace naleznete na ww.koprivafest.cz.

 

 

Základní škola Emila Zátopka se necelý rok po zateplení dočká dalších úprav. Začátkem května bude zahájena komplexní rekonstrukce hřiště, které tuto školu obklopuje. Stávající asfaltový plácek nahradí víceúčelová sportovní plocha s tartanovým povrchem a v její těsné blízkosti vyroste také nové dětské hřiště. Obě nově navržená hřiště budou mít tartanový povrch a chodníky budou ze zámkové dlažby. Na sportovní ploše bude vyznačeno hřiště pro házenou, volejbal, basketbal, streetbal, rozběhové dráhy a běžecký ovál. Plocha bude vybavena odpovídajícím zařízením, jako jsou zábrany, branky, kůly pro volejbalové sítě a koše na streetbal. V části vyhrazené pro dětský koutek budou instalovány herní prvky, mobiliář a přístřešek pro nářadí. Ve svahu směrem k Bílé hoře vznikne tribuna s lavičkami. Hlavní stavební práce by měly být hotovy ještě před zahájením nového školního roku. Cena rekonstrukce hřiště přesáhne 6 milionů korun.

 

 

Čarodějnice na Hukvaldech. V neděli se na Hukvaldech koná první akce hradní sezóny 2015! V době od 9.00 do 17.00 hodin zde bude probíhat tematická akce s názvem Slet čarodějnic. Takže čarodějnice, ježibaby, vědmy a kouzelnice z celého širého okolí, neváhejte a do kalendáře si zaznačte neděli červeným písmem. Kostýmovaní návštěvníci totiž mají vstup na hrad zdarma a ti nejlepší navíc budou odměněni! Kromě soutěží o nejlepší kostým si užijete také rytířské souboje a ukázky práva útrpného. Vyvrcholením dne bude upálení nejstrašnější čarodějnice.

 

 

Pohádkový les. Sobotní odpoledne bude ve Štramberku ve znamení her, soutěží a překvapení. Od 13:00 do 16:00 hodin totiž můžete z Kamenárky vyrazit do Pohádkového lesa. Čekají vás tam pohádkové bytosti, které děti podrobí nejrůznějším zkouškám. Zvládnete-li jejich úkoly, čeká vás na konci cesty odměna. K zahození není ani samotný pobyt v přírodě a atraktivním prostředí Kamenárky. Vybrat si můžete ze dvou okruhů. Žlutý okruh v délce 2,5 km vás provede kolem rozhledny na Bílé hoře a Váňova kamene. Červený okruh se poté pohybuje pouze v okolí Kamenárky.

 

 

Divadelní nabídka z Lašské brány Beskyd. Páteční den nabídne závěrečný večer Štramberské divadelní přehlídky amatérských divadelních souborů. Od 19.00 hodin vás čeká nejen vyhodnocení, ale také vystoupení hudební skupiny Stanley´s Dixie Street Band.

 

 

Závěr sezóny Metropolitní opery 2014/2015 v Kopřivnici. Kino Kopřivnice uvede v sobotu poslední přímý přenos Metropolitní opery sezóny 2014/2015. Od 18.15 hodin vás bude čekat dvojprogram: P. Mascagni – Sedlák kavalír a R. Leoncavallo – Komedianti. Titulní tenorové role obou děl, svůdníka Turiddu i klauna Cania, v MET poprvé ztvární Marcelo Álvarez. Eva-Maria Westbroek bude v Sedláku kavalírovi zpívat zklamanou Santuzzu a Željko Lučić kavalírského Alfia. V Komediantech vystoupí v roli Caniovy nevěrné ženy Neddy sopranistka Patricia Racette a spolu s ní George Gagnidze, který v MET poprvé ztvární Tonia. Obě díla bude dirigovat Fabio Luisi a celková délka promítání bude činit 210 minut.

 

 

Volné hraní deskovek v Domě dětí a mládeže v Kopřivnici v pátek a v sobotu.Hraní začíná v pátek v 17.00 hodin. K dispozici bude cca 100 her pro malé i velké hráče. Můžete se seznámit s pravidly her, které vás zaujmou. Možné je také donést si vlastní hru, kterou si doma nemáte s kým zahrát. V rámci hesla „kdo si hraje, nezlobí“ jste všichni srdečně zváni.

 

 

Třetí ročník regionální taneční přehlídky O zlatý pohár BAV klubu Příbor se uskuteční v sobotu od 11.30 hodin v Zrcadlovém sále BAV klubu v Příboře. V programu nebudou chybět pestrá a zajímavá vystoupení ve stylu Showdance, Discodance, Hip Hop, La tance a diskotéka pro soutěžící i diváky.

 

 

Aktivně zapojit se můžete do turnaje v dodgeballu. Ten pořádá tým Olbram Challenge v tělocvičně ZŠ Milady Horákové v Kopřivnici. Turnaj v americkém stylu vybíjené je otevřen všem týmům s minimálně šesti hráči. Konat se bude v neděli od 15.30 hodin. Své přihlášky můžete zasílat již nyní na e-mail: olbramchallenge@gmail.com.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice