22. 9. 2021

Módní přehlídka pro KAROLÍNKU. Přijďte podpořit svou účastí a zakoupením vstupenky v hodnotě 100 Kč roztomilou Karolínku Dejovou. Darujme jí tak společný zážitek – mimořádný večer, kterého bude součástí. Malá Karolína vám dokáže, že i s „handicapem“ se dá žít plnohodnotný život a mít plno koníčků a aktivit. Program večera vám zpestříme módní přehlídkou úžasné stylové módy LeLa Boutique, který nabídne i prezentaci svých kolekcí, které budou na místě také prodejní. Autorskou módní tvorbu představí, v závěru večera, přední česká módní návrhářka Helena Bedrnová. Trendy obruby nabídne Optika Vladislavy Gotthardové z Kopřivnice (Štefánikova ulice 1154/3). Líčení modelek @eva havranová, trendy účesy Kadeřnictví – Veronika Tkáčová. Partnerem večera Grafické studio Deviro Kopřivnice, HELIS-Květiny, Fashion Industry CZ, STK Kopřivnice a Město Kopřivnice. Program zpestříme zpěvem Vlaďky Chudějové, tancem „handicapované“ Karolínky Dejové a Elišky Jeřábkové a dalších tanečníků TK Gradus Štramberk. Vstupenky budou v předprodeji od konce srpna 2021 v Kavárna Vila Machů v Kopřivnici a v Informační centrum Kopřivnice. Celý výtěžek ze vstupného poputuje Karolíně a bude jí tento večer rovněž předán.

 

Kdo nepláče není Čech – náhradní termín představení. Lukáš Pavlásek patří mezi nejvýraznější tváře české stand up comedy. Jeho celovečerní speciál je esencí toho nejlepšího z jeho tvorby. Představení se odehraje ve Velkém sále kulturního domu Kopřivnice od 19:00 hod. Vstupenky pořídíte za 300 Kč v informačním centru Kopřivnice nebo online. Abonenti divadelního předplatného mají 25% slevu. Původně zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Vstup na představení je možný pouze za splnění aktuálního vládního nařízení.

 

Kopřivnický Everest láká svou náročností. Trochu ve stínu mediálně známější Beskydské sedmičky se schovává IX. ročník kopřivnického Výstupu na Mount Everest 2021. Kdo však absolvoval oba extrémní závody ví, že Everest je nesrovnatelně těžší a nemá co do náročnosti v republice konkurenci. Sportovní nadšenci si mohou v termínu od 2. do 3. října vyzkoušet zdolání převýšení 8 848 metrů výstupem na lyžařské sjezdovce, která měří 821 metrů, úspěšní sólolezci vyjdou na vrchol 39krát. Noční výstupy jsou z bezpečnostních důvodů o čtvrtinu zkráceny. Zájemci se mohou registrovat ve třech kategoriích – sólolezci, duolezci a družstva, která jsou u dospělých maximálně šestičlenná, u dětí desetičlenná. Startuje se v sobotu 2. října v 10 hodin od lyžařské chaty pod Červeným kamenem a dvě hodiny předtím se začíná s prezencí účastníků. Předpokládaný konec je naplánován na neděli 3. října v 10 hodin dopoledne. Účastníci po ukončení výstupů nemusejí čekat na ukončení akce, ale jsou odměňováni v jejím průběhu. Absolventi předchozích ročníků vždy oceňovali skvělou rodinnou atmosféru a podporu pořadatelů a veřejnosti. „Je pravda, že pro pořadatelský tým je Everest srdeční záležitost. A po loňské pauze způsobené pandemií se o to víc na Červený kámen těšíme,“ uvedla hlavní pořadatelka Jana Hanzelková z Domu dětí a mládeže Kopřivnice. Pro aktivní účastníky víkendového výstupu i pro fandící diváky jsou připraveny doprovodné akce jako například discgolf, celodenní grilování a v neposlední řadě od 18 hodin vystoupení hudební skupiny PŘÍ-KOP. Odměnou, kromě bolavých kolen, natažených šlach a puchýřů, budou medaile, diplomy a upomínkové předměty. Třídy a kluby získají míče. Bližší informace a přihlášky jsou ke stažení na webových stránkách Domu dětí a mládeže Kopřivnice www.ddmkoprivnice.cz nebo na janahanzy(zavináč)seznam.cz.

 

U Tatrovanky se 15. 9. začal rekonstruovat plynovod. Některé přístupové trasy budou dočasně omezeny, průchod centrem a vstupy do všech provozoven zůstanou zachovány. Projekt souvisí s revitalizací centra města, aby po dokončení stavby centra nebyly nové povrchy zpevněných ploch rozebírány.Trasa plynovodu vede z ulice Štefánikovy, zhruba od prodejny hraček Pompo, dále podél Tatrovanky přes staveniště centra až bytovému domu č. p. 1040 na ulici Lidické. Rekonstrukce by měla být dokončena do 12. listopadu.

 

Radnice hledá dodavatele informačního elektronického systému nazvaný Portál občana. Zájemci o zakázku mohli své nabídky podávat do 8. září a spuštění portálu se předpokládá v lednu příštího roku. Odhadovaná hodnota zakázky je kolem dvou milionů korun a vítězná firma, má dodat jak příslušný software, tak i zabezpečit jeho instalaci, testování, zaškolení správců a následnou technickou podporu. Informační systém bude součástí nového městského webu a uživatelům má nabídnout možnost přímé elektronické komunikace s městem, bez nutnosti osobní návštěvy úřadu.

 

Celkem 17 Kopřivničanů se v podzimních volbách uchází o poslanecký mandát, v našem kraji jsou nominováni sedmi politickými subjekty. Největší odporu a to sedmi místních kandidátů má Aliance pro budoucnost, jejím lídrem je René Lakomý, dva místní kandidáti jsou zapsáni na kandidátce SPD, Trikolóry Svobodní Soukromníci a hnutí ANO 2011. Jedno jméno občana Kopřivnice má na své kandidátní listině ČSSD, Hnutí prameny a občanské hnutí Roberta Šlachty.

 

Od 20. září začne stanice Nova 2 vysílat pod názvem Nova Fun. Vyplývá to z informací, které televize zveřejnila v rámci své reklamní kampaně, kterou rebranding komunikuje. Společně se změnou názvu má stanice Nova 2 projít také obsahovou úpravou, jejímž cílem je přiblížit kanál mladšímu publiku. Ve stejný den – tedy 20. září – se na obrazovkách Nova Action objeví nové logo. Stanice Nova Action se bude ještě více zaměřovat na mužské diváky, kromě oblíbených seriálů přinese i dokumentární seriály a reality TV.

Během podzimu plánuje skupina Nova představit další tematický kanál – novou stanici pro ženy Nova Lady. Přesný termín startu a chystané pořady zatím provozovatel nezveřejnil.

 

Objednávky prohlídky Slovenské strely: recepce@tatramuseum.cz nebo telefonicky na čísle +420 556 808 421

 

21. 9. 2021

10. 00

11.00

14.00

23. 9. 2021

10. 00

11.00

14.00

25. 9. 2021

10. 00

11.00

14.00

28. 9. 2021

10. 00

11.00

14.00

30. 9. 2021

10. 00

11.00

14.00

 

Až do konce září si mohou návštěvníci kopřivnické radnice prohlédnout ve vestibulu výstavu mapující letní tábory pořádané Domem dětí a mládeže Kopřivnice v uplynulých prázdninových měsících. Léto 2021 umožnilo 576 dětem prožít nezapomenutelné okamžiky v 16 turnusech. DDm  tradičně dbá na t, aby pobyty byly různorodé a pestré, některé jsou kombinované, sportovní, taneční,klasické, také cyklistické a příměstské. Součástí výstavy jsou informace o nové nabídce DDM kopřivnice pro školní rok 2021/2022,ovšem  záleží jenom na dětech, zda se daný kroužk naplní. Letošní premieru bude mít Klub lovců pokladů využívající detektor kovů, Škola ukulele pro začátečníky a Tvořivka, jejíž podstatou je výroba panenek a následná příprava divadelního představení. Zájemci o zájmové kroužky se mohou hlásit během celého září, a to buď přímo v Domě dětí a mládeže v Kopřivnici, nebo prostřednictvím přihlášek na webových stránkách www.ddmkoprivnice.cz.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice