23. 10. 2013

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že dnes 23. října od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Jiráskova, Komenského, Husova, Palackého a Tyršova.

 

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad budou přistaveny od 25. – 29. října ve Vlčovicích naproti č.p. 88, u zastávky ČSAD u kostela u domu s č.p. 54, v Mniší u zastávky ČSAD, u KD na horním konci u č. 174, 109 a 159.

 

 

Ovod, spol. s.r.o. oznamuje, že od 22. října do 4. listopadu budou v obci Lubina probíhat pravidelné opisy vodoměrů.

 

 

Lubina zůstane součástí Kopřivnice, tak rozhodli obyvatelé Lubiny v sobotním referendu. Souhlasíte s tím, aby se část obce Lubina oddělením od města Kopřivnice stala samostatnou obcí? Na tuto otázku v sobotu odpovídali obyvatelé Lubiny, místní části Kopřivnice, v dlouho očekávaném místním referendu. Místního referenda se zúčastnilo 60 procent oprávněných voličů, pro osamostatnění obce se však vyslovilo jen 16 procent občanů. Lubina se tak v dohledné době od Kopřivnice neoddělí. Volební účast byla slušná. Rozhodnout o dalším osudu Lubiny nakonec přišlo 815, z celkového počtu 1349, lidí, tedy přesně 60 procent oprávněných voličů.

 

 

Hledání osobnosti sociální oblasti pokračuje. Během uplynulého měsíce mohli Kopřivničané nominovat osobnosti, které si podle nich zaslouží veřejné poděkování za mimořádnou, kvalitní a obětavou práci v sociální oblasti. Do 4. listopadu bude probíhat celoměstské hlasování o tom, která ze sedmi navržených osob získá titul „Osobnost roku 2013 v sociální oblasti v Kopřivnici“. Hlasovat je možné na internetu nebo prostřednictvím anketních lístků.

Nominováni byli lidé, kteří v Kopřivnici dlouhodobě přispívají ke zlepšení situace místních seniorů, handicapovaných nebo osob jinak ohrožených sociálním vyloučením. Jedná se o dvě pracovnice odboru sociálních věcí a zdravotnictví Jiřinu Mikulenkovou a Blanku Mikundovou, předsedkyni kopřivnického klubu důchodců Annu Navrátilovou, spoluzakladatelku sdružení Mandlové oči Zuzanu Obrátilovou, pracovníka stacionáře Kopretina Martina Porubu, vedoucího nízkoprahového denního centra Racek Michala Rašku a vedoucí azylového domu Anežku Šajtarovou. Pokud souhlasíte s tím, že si tito lidé ocenění zaslouží, podpořte je hlasováním v anketě.

Nejjednodušší cestou, jak můžete dané osobnosti podpořit, je hlasování prostřednictvím formuláře na webu města Kopřivnice, kde také naleznete bližší informace o jednotlivých nominacích. Další možností je vyplnění anketního lístku, který lze získat a následně i odevzdat na Informacích ve vestibulu radnice, na odboru sociálních věcí a zdravotnictví, v městské knihovně nebo v informačním centru. Lístek bude k dispozici také v Kopřivnických novinách. Hlasování bude probíhat do pondělí 4. listopadu 2013, 12:00. Slavnostní předání ocenění „Osobnost roku 2013 v sociální oblasti v Kopřivnici“ se uskuteční v pátek 29. listopadu 2013 v Kulturním domě Kopřivnice.

 

 

Pro filmové labužníky a fanoušky KTK tento víkend přichystala speciální akci, tzv. FREE preview, kdy na tři dny bude program HBO (HBO HD) přístupný všem televizním divákům. Můžete si tak vychutnat současné filmové novinky, sledovat oblíbené seriály a hlavně zjistit, že HBO je to, co vám v životě chybí…

Pro to, abyste mohli o víkendu sledovat filmový kanál HBO nemusíte dělat vůbec nic, stačí jen na svém set-top-boxu nebo televizoru zvolit příslušný kanál, na kterém vysílá HBO nebo HBO HD. Sledovat HBO tak můžete od soboty 26. října (6:00 h) do úterý 29. října (6:00 h). Abyste ochutnali vše, co HBO svým divákům nabízí, uvede exkluzivní ochutnávku nových epizod seriálu Terapie (Trailer, Terapie Speciál 1) v neděli 27. října od 20:00 h. V hlavní roli psychologa Marka Pošty uvidíte Karla Rodena, který léčí různé pacienty trpící různorodými problémy. V dalších rolích se vám představí známí čeští a slovenští herci: Kamila Magálová, Tereza Brodská, Kateřina Winterová, David Švehlík, Tereza Voříšková, Jiří Ornest, Jiří Štěpnička, Zuzana Bydžovská, Petra Špalková a Matěj Hádek. Nenechte si také ujít podzimní filmy na HBO – TEMNÝ RYTÍŘ POVSTAL, HUNGER GAMES nebo NESPOUTANÝ DJANGO.

 

 

Školení pro řidiče a cyklisty. Ve čtvrtek 24. října 2013 od 15 hodin se v zasedací místnosti v 10. patře kopřivnické radnice uskuteční školení pro řidiče a cyklisty (nejen) seniory. Zváni jsou všichni bez rozdílu věku, kdo chtějí oprášit své teoretické znalosti a seznámit se s novinkami pravidel provozu na pozemních komunikacích.

 

 

Zábavné odpoledne, plné her a soutěží se chystá na zahradě Mateřské školy Jeřabinka ve čtvrtek 24. října 2013 od 15:00 hodin. Tato akce  je zaměřena na rozvoj řeči a jazykových dovedností.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice