25. 10. 2013

 

Policie České republiky upozorňuje, že dne 28. 10. 2013 v souvislosti s chystanými demonstracemi v Ostravě bude realizováno bezpečnostní opatření.

 

 

Svoz kompostejnerů (=hnědých nádob na sběr biologicky rozložitelného odpadu), který by měl proběhnout v pondělí 28. října bude realizován v úterý 29. října.

 

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad budou přistaveny od 25. – 29. října ve Vlčovicích naproti č.p. 88, u zastávky ČSAD u kostela u domu s č.p. 54, v Mniší u zastávky ČSAD, u KD na horním konci u č. 174, 109 a 159.

 

 

Ovod, spol. s.r.o. oznamuje, že od 22. října do 4. listopadu budou v obci Lubina probíhat pravidelné opisy vodoměrů.

 

 

Projekt modernizace tepelných sítí v Kopřivnici již naplno běží. Výkopové práce a pokládka nového horkovodního systému probíhá v osmi lokalitách. Dle plánu má být do konce roku položeno okolo 4 kilometrů potrubí.

 

 

Město Kopřivnice nabízí nájem městských bytů za podmínky přistoupení k závazku. Jeden byt je určen pro stávající nájemce městských bytů a tři jsou určeny široké veřejnosti. Nabídka platí do 06. 11. 2013.

 

 

V rámci akce „podzimní úklid“, která proběhne od 1. 11. do 22. 11 získají dárek lidé, kteří odevzdají ve sběrném dvoře starý elektroodpad.

 

 

Regionální rada Moravskoslezsko uvolní dalších 230 milionů korun na modernizaci silnic II. a III. třídy. O 70 milionů na celkem 150 milionů korun navýší evropskou dotaci na vybavení základních a středních škol.

 

 

U příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu pořádá město Kopřivnice vzpomínkovému setkání a to v pondělí 28. října od 17 hodin u pomníku Tomáše G. Masaryka, za účasti vedení radnice a členů Masarykova demokratického hnutí. Zváni jsou všichni, kdo si chtějí připomenout události roku 1918 a uctít památku těch, kteří se zasloužili o ukončení první světové války, uznání národních práv Čechů a Slováků a vznik samostatného Československa. Slavnostní atmosféru setkání i letos podtrhne vystoupení Pěveckého sdružení Kopřivnice.

 

 

Volby do Poslanecké sněmovny. V Kopřivnici bude při těchto volbách o jeden okrsek navíc, než byli lidé zvyklí. Nový vznikne při ZŠ v Lubině v bývalém domě zahrádkářů. Díky probíhající rekonstrukci ZŠ dr. Milady Horákové může dojít ke změně vstupu k volebním místnostem – voliči by proto měli věnovat větší pozornost ukazatelům, které je dovedou k potřebnému okrsku. Ostatní zůstávají beze změn. Hlasovací lísky obdržíte do svých schránek do čtvrtku 24. října a v případě potřeby je získáte je přímo ve volební místnosti.

 

 

Po pětiletém úsilí se podařilo o.s. ŽIVOT A ZDRAVÍ zrealizovat návštěvu Radima Passera, který se řadí mezi nejbohatší Čechy současnosti. Jeho společnost Passerinvest Group je tvůrcem známého administrativního komplexu BB Centrum. Tento nejrozsáhlejší byznys park v Česku se stal sídlem společností jako například Microsoft, Telefónica, ČEZ, HP, GE, UniCredit a další. Je rovněž zakladatelem křesťanského sdružení Maranatha, které má za cíl, aby lidé mohli poznávat Boží lásku. Je také autorem knih, které jsou poutavým vyprávěním o pozoruhodné životní cestě plné nečekaných událostí, odhodlání a víry. Po ztrátě svého prvorozeného syna v roce 1998 uvěřil Radim Passer v Ježíše Krista a podobně jako mnoho milionů lidí jej vírou přijal za svého Spasitele. V Kopřivnici stráví dva dny. V pátek 25. října od 18 hodin na neformální setkání s mládeží v restauraci Venezia a den poté ve velkém sále kulturního domu v rámci dopoledního programu od půl jedenácté a poté od 15 hodin.

 

 

Kabelová televize ve spolupráci se společností HBO Europe, připravuje bezplatné šíření programů HBO a HBO HD v naší síti všem uživatelům a to ve dnech od 26. října od 6 hodin ráno po dobu 72 hodin, to znamená do 29. října. Pro filmové labužníky a fanoušky KTK tento víkend přichystala speciální akci, tzv. FREE preview, kdy na tři dny bude program HBO (HBO HD) přístupný všem televizním divákům. Můžete si tak vychutnat současné filmové novinky, sledovat oblíbené seriály a hlavně zjistit, že HBO je to, co vám v životě chybí…Pro to, abyste mohli o víkendu sledovat filmový kanál HBO nemusíte dělat vůbec nic, stačí jen na svém set-top-boxu nebo televizoru zvolit příslušný kanál, na kterém vysílá HBO nebo HBO HD. Sledovat HBO tak můžete od soboty 26. října (6:00 h) do úterý 29. října (6:00 h). Abyste ochutnali vše, co HBO svým divákům nabízí, uvede exkluzivní ochutnávku nových epizod seriálu Terapie (Trailer, Terapie Speciál 1) v neděli 27. října od 20:00 h. V hlavní roli psychologa Marka Pošty uvidíte Karla Rodena, který léčí různé pacienty trpící různorodými problémy. V dalších rolích se vám představí známí čeští a slovenští herci: Kamila Magálová, Tereza Brodská, Kateřina Winterová, David Švehlík, Tereza Voříšková, Jiří Ornest, Jiří Štěpnička, Zuzana Bydžovská, Petra Špalková a Matěj Hádek. Nenechte si také ujít podzimní filmy na HBO – TEMNÝ RYTÍŘ POVSTAL, HUNGER GAMES nebo NESPOUTANÝ DJANGO.

 

 

26. 10. a 27. 10. 2013 se koná tradiční Kopřivnická diabolka 2013. https://www.ssk-koprivnice.cz/diabolka-2013.html

 

 

Kopřivnické Kino Puls připravilo na sobotu promítání přímého přenosu Metropolitní opery z New Yorku. Od 18:45 hodin bude promítnuta opera Dmitrije D. Šostakoviče Nos. Dílo vzniklo na motivy stejnojmenné povídky Nikolaje V. Gogola o groteskním dobrodružství úředníka při hledání svého zatoulaného nosu. V režii Williama Kentridge a pod taktovkou Pavla Smelkova se v hlavní roli představí barytonista Paul Szot. Přenos trvá přibližně dvě hodiny.

 

 

S posledními říjnovými dny se konají různé strašidelné akce. Zábavně-naučná turistická stezka nejen pro rodiče s dětmi umožní poznat okolí hradu Šostýn a potkat historické postavy a strašidla. Doporučený start je mezi 13:00 a 15:30 hodin od Husovy lípy v Kopřivnici. Zde každý účastník obdrží strašidelnou kartu a poté mu bude ukázán směr cesty. U strašidel bude pak muset splnit neobyčejné úkoly. Každého malého odvážlivce samozřejmě čeká sladká odměna. Těší se na vás Hejkal, vodník, hradní pán, Oblud a Žalud, kat, čarodějnice, Bílá paní, Smrták. Na startu i v cíli se můžete těšit na kouzelníka Toníka a jeho magický stánek plný dobrot.

 

 

Na Turistické chatě Dr. Hrstky ve Štramberku se od 19:30 hodin koná koncert zpěvačky, skladatelky a textařky Beaty Bocek a jejích hostů. Skladby z kategorie worldmusic oplývají výraznou melodií a jsou propletené emocemi. Texty jsou zaměřeny zejména na duchovní, duševní a přírodní tématiku. Kromě polštiny na koncertu zazní i čeština a francouzština.

 

 

Kopřivnické Kino Puls nabídne od 20:00 hodin koncert jednoho z nejkreativnějších slovenských kytaristů s nezapomenutelným zvukem – Andreje Šebana. Ten jako doprovodný hráč spolupracoval s těmi největšími jmény slovenské scény, jako jsou či byli Dežo Ursiny a Richard Müller. V roce 2012 se mu podařilo oživit svou skupinu Andrej Šeban Band, která poutá pozornost zejména svou muzikálností, instrumentálními výkony i promyšleným a propracovaným technickým zapojením.

 

 

V čajovně Mandala v Kopřivnici. Ve 21:00 hodin se zde uskuteční tradiční super-hyper-electro-drum-breakbeat-dance párty pro všechny přátele za účasti DJ´s Jarogumuletz a AM.

 

 

Strašidla se budou vyskytoval v sobotu  26. října na náměstí ve Štramberku.

 

 

ROCK V KINĚ PULS: I v letošní roce pokračuje projekt Rock v kině – rockové legendy na plátnech kin. Jedou do měsíce, vždy v neděli v 17.30 
představí kino Puls legendy rockové scény. Zahajujeme 27. října filmem Metallica: Through the Never. Legendární americká kapela Metallica přináší na
plátna kin zcela nový filmový zážitek.

 

 

Podzimní větry v neděli 27. října je čistě cyklistická akce, kterou pořádá místní Cyklobike klub k  zakončení sezóny na horských kolech.

 

 

V neděli v Kostele sv. Valentina v Příboře od 17:00 hodin vystoupí Hornkvartet Ostrava, Josef Pukovec (flétna), Zdeněk Pukovec (klarinet), Zdeněk Pěček (klavír) a Pěvecký komorní kvartet. Na koncertě zazní skladby W. A. Mozarta, A. Dvořáka, J. S. Bacha a dalších autorů. Vstupné na tuto akci je dobrovolné.

 

 

SDH Rychaltice zve na již 6. ročník zapálení Masarykovy vatry na počest výročí založení samostatného Československého státu v roce 1918. Vzpomínková akce pod odborným dohledem hasičů proběhne v neděli od 20:00 hodin na Sklenovských vrších v Dolním Sklenově.

 

 

Máte rádi projekt Jak šmakuje Moravskoslezsko? A co si jejich show užít naživo? Příležitost budete mít v pátek v Hotelu Roubenka ve Štramberku. Těšit se můžete na regionální speciality z kuchařek „Jak šmakuje Moravskoslezsko“. V 17:30 hodin proběhne názorná ukázka přípravy 2 pokrmů z těchto kuchařek, kterou bude slovem provázet Mgr. Dana Kowalská. V tento den bude také probíhat v prostorách hotelu podzimní výstava dýňáků, během které máte možnost hlasovat o nejlepšího dýňáka roku 2013! Na akci doporučujeme rezervovat místa na telefonu 556 852 566.

 

 

V pátek od 17:00 hodin se v refektáři piaristického kláštera v Příboře uskuteční přednáška zaměřená na problematiku smrti, fenoménu NDE (zážitek blízký smrti), fyziky smrti, vztahu mysli a mozku, vnímání a reality, spravedlnosti a věčnosti. Přednáškou s názvem Život po smrti vás provede Mgr. Josef Ledvoň. Vstup je zdarma.

 

 

 V pátek se můžete zúčastnit nočního volejbalového turnaje smíšených šestek (4 + 2) v tělocvičně ZŠ Štramberk. Začátek turnaje je v rozmezí 18:00 – 18:30 hodin a startovné je stanoveno na částku 500 Kč za družstvo. Hlásit se můžete již nyní u paní Reginy Šmahlíkové na telefonu 725 196 875 nebo e-mailu regi7@seznam.cz.  Pokud máte radši tenis, tak oddílu tenisu Hukvaldy pořádá v neděli od 10:00 hodin turnaj čtyřher žen „O domácí štěstí“.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice