23. 12. 2016

 

Kopřivnické mateřské školky zůstanou přes svátky uzavřeny, a to z důvodu téměř nulového zájmu ze strany rodičů dětí. Provoz ve všech mateřských školách bude přerušen od pátku 23. prosince do pátku 30. prosince 2016. Jejich opětovný provoz bude zahájen v pondělí 2. ledna 2017.

 

Sdružení a Komora opět oceňovaly firmy, instituce i osobnosti za přínos k rozvoji kraje. Poosmé představitelé Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje a Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje vybírali firmy, podniky, instituce a osobnosti, které dlouhodobě pomáhají rozvíjet a zviditelnit region. Bylo to 12. 12. 2016 v hotelu Clarion Congress Hotel Ostrava na slavnostním společenském galavečeru Region pro sebe.

V kategorii VELKÝ PODNIK dostala ocenění za přínos k rozvoji Moravskoslezského kraje společnost Continental Automotive CZ a dále kopřivnická automobilka TATRA TRUCK. Ve skupině MALÝ PODNIK uspěly firmy Röchling Automotive Kopřivnice, dále výrobce lan a technických vláken Lanex a zpracovatel bio odpadů AGRO-EKO.

V kategorii VZDĚLÁVACÍ INSTITUCE vybrala porota seskupení škol AHOL a Střední odbornou školu Třineckých železáren. Ve skupině MĚSTA a OBCE uspělo Sdružení obcí Hlučínska, které vzniklo před pětadvaceti lety. ÚSPĚŠNOU AKCÍ v kraji je setkání podnikatelů Česko-polské obchodní komory v Ostravě, vkategorii SLUŽBY ocenění převzala Česká televize, Televizní studio Ostrava, které si letos připomnělo šedesát let od svého vzniku. Ve skupině účelových uskupení bodoval Moravskoslezský automobilový klastr, který byl založen před deseti lety. Pro ZVLÁŠTNÍ OCENĚNÍ PREZIDENTA SDRUŽENÍ si přišli Patrioti MSK. MIMOŘÁDNÉ OCENĚNÍ potom dostal docent Arnošt Martínek, přednosta Interní kliniky Fakultní nemocnice Ostrava a bývalý děkan a duchovní otec Lékařské fakulty Ostravské univerzity v Ostravě.

 

Betlémské světlo má třicetiletou tradici. V sobotu si jej můžete převzít na mnoha místech v kraji. Poprvé předtřiceti lety se redaktoři hornorakouského rozhlasu ORF vydali do Chrámu Božího narození v Betlémě, aby do své země přivezli světlo z místa, kde se zrodilo Světlo světa. Tradice Betlémského světla se po pádu železné opony rozšířila také do Československa a dalších zemí střední a východní Evropy. Letos se světlo z Betléma rozžehne v Evropě, Spojených státech a některých zemích Jižní Ameriky. Do Vídně se pro plamínek vydali brněnští skauti v sobotu 10. prosince, do měst a obcí v celé České republice ho rozvážejí vlaky Českých drah právě dnes. Motto letošního ročníku Betlémského světla zní Odvážně vytvářet mír.

Jak bezpečně odnést Betlémské světlo až domů? Ideálním způsobem je obyčejná petrolejka, ale dobře poslouží i zavařovací sklenice se svíčkou. Nezapomeňte na několik špejlí, abyste si světlo mohli připálit.

Kde si můžete přijít pro Betlémské světlo?

Trojanovice, 19. 12., 8 – 17 hodin, informační centrum Obecního úřadu č. 210

Frenštát pod Radhoštěm, 19.12., 8.30 – 17 hodin, Turistické informační centrum, Městský úřad, náměstí míru 1

Příbor, 23. 12., 9 – 11 hodin, 14 – 16 hodin, 24. 12., 9 – 11 hodin, náměstí Sigmunda Freuda

Štramberk, 24. 12., 9 – 12 hodin,

Závišice, 24. 12., 9 – 12 hodin

Lubina, 24. 12., 9 – 12 hodin, rozdávají skauti a skautky

Kopřivnice, 24. 12., 9 – 11 hodin, kostel sv. Bartoloměje, kulturní dům

Více na: www.betlemskesvetlo.cz

 

Předsváteční období i dny svátečního klidu na Novojičínsku opanují živé betlémy. Zájemci je budou moci vidět na řadě míst regionu od Frenštátu pod Radhoštěm přes Trojanovice, Bílovec až po Štramberk. Ve Frenštátě bude živý betlém k vidění nejdříve, zájemci se budou moci sejít na místním náměstí v úterý od 16 hodin a uvidí představení divadelního souboru Zvon a živých zvířátek z farmy. Divadelníci spolu se zvířecími kamarády sehrají vánoční příběh o putování Marie a Josefa s malým Ježíškem. Pořadatelé nabádají účastníky, aby si přinesli lucerničku se svíčkou, tu poté budou společně rozsvěcovat v betlémě. V Novém Jičíně se dychtivci dočkají živého betlému ve středu 21. prosince mezi 10. a 16. hodinou na Masarykově náměstí. O den později, ve čtvrtek 22. prosince, mohou nadšenci navštívit další z živých betlémů. Ten bude k vidění v Trojanovicích pod Javorníkem u stáje Bonanza, a to rovněž od 16 hodin. Ve čtvrtek udělá živý betlém radost také v Bílovci, a to rovnou na nádvoří tamního zámku. Od 16.30 hodin se mohou návštěvníci těšit na pestrý program, s vánočním pásmem tam vystoupí folklórní soubor Děcka ze Skoronic a své písně předvedou také Kulišáci z místní základní školy. Děti i dospělí se budou moci těšit na svatou rodinu, ovečky a odnesou si domů betlémské světlo.

Na druhý vánoční svátek, v pondělí 26. prosince, uspořádají živý betlém s podtitulem Co se stalo v Betlémě… rovněž ve Štramberku. Podílet se na něm budou členové divadelních souborů Pod věží, Kotouč a Dětského divadelního souboru, o hudbu se postará skupina Ogaři a štramberský dechový orchestr, předvede se také taneční skupina Dagmar Jurákové a zazpívají Mořic Jurečka a Věra Juračáková.

Pondělním představením v prostorách Národního sadu ve Štramberku budou od 15 hodin provázet Dana a Pavel Macháčovi. Vstupné bude dobrovolné.

 

Přijďte si zdarma zaplavat, zabruslit nebo zalyžovat. Vánoční dárek v podobě vstupů zdarma na tři oblíbená sportoviště se i letos rozhodlo všem milovníkům pohybu nadělit město Kopřivnice společně se Správou sportovišť Kopřivnice. Všichni milovníci pohybu, kteří nechtějí těsně před vánočními svátky a v jejich průběhu sedět doma, si mohou vyrazit zaplavat, zabruslit a dovolí-li počasí, tak také zalyžovat. Vstup zdarma na kopřivnický krytý bazén, zimní stadion a sjezdovku Červený kámen, bude umožněn hned dvakrát. Konkrétně den před Štědrým dnem, tedy v pátek 23. prosince a na Silvestra v sobotu 31. prosince. Na krytém bazéně se bude zdarma plavat před svátky v době od 10 do 19 hodin, na Silvestra pak od 8 do 12 hodin. Bruslení zdarma je v prvním termínu vyhrazen čas od 15 do 16.15 hodin, ve druhý pak od 10.15 do 11.30 hodin. Bude-li přát počasí, areál na Červeném kameni přivítá všechny nadšené lyžaře v pátek 23. prosince od 9 do 20 hodin, na Silvestra pak od 9 do 16 hodin. Při vstupu na krytý bazén a do Ski areálu bude nutné uhradit zálohu za čipový náramek nebo skipas ve výši 100 korun.

 

Registrace do soutěže Lady Business Moravskoslezského kraje je spuštěna. Od začátku prosince mohou podnikatelky Moravskoslezského kraje podávat přihlášky do soutěže. Cílem je podpora podnikavosti a zviditelnění žen – podnikatelek Moravskoslezského kraje. Soutěž pořádá Agentura pro regionální rozvoj, a. s. a má za cíl inspirovat ženy k  tomu, aby se nebály jít do rizika podnikání. Obor podnikání je libovolný, trvalé bydliště i sídlo firmy musí být v Moravskoslezském kraji. Více se dozvíte na www.ladybusiness.cz

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice