26. 12. 2016

 

Na druhý vánoční svátek, v pondělí 26. prosince, uspořádají živý betlém s podtitulem Co se stalo v Betlémě ve Štramberku. Podílet se na něm budou členové divadelních souborů Pod věží, Kotouč a Dětského divadelního souboru, o hudbu se postará skupina Ogaři a štramberský dechový orchestr, předvede se také taneční skupina Dagmar Jurákové a zazpívají Mořic Jurečka a Věra Juračáková. Pondělním představením v prostorách Národního sadu ve Štramberku budou od 15 hodin provázet Dana a Pavel Macháčovi. Vstupné bude dobrovolné.

 

Vánoční turnaj ve stolním tenisu St 28. 12. 2016 Kopřivnice Herna ZŠ sv. Zdislavy

 

Vstup zdarma na kopřivnický krytý bazén, zimní stadion a sjezdovku Červený kámen, bude umožněn na Silvestra v sobotu 31. prosince. Na krytém bazéně se bude zdarma plavat od 8 do 12 hodin. Bruslení zdarma je od 10.15 do 11.30 hodin. Bude-li přát počasí, areál na Červeném kameni přivítá všechny nadšené lyžaře na Silvestra pak od 9 do 16 hodin. Při vstupu na krytý bazén a do Ski areálu bude nutné uhradit zálohu za čipový náramek nebo skipas ve výši 100 korun.

 

Středa 28. 12. 2016 Kopřivnice kdk Alfa Orchestra – kino 19:00

Slavnostní koncert k 5. výročí kapely Alfa Orchestra. Alfa Orchestra je pop rocková kapela složená z větší části z hudebníků, kteří se vrátili z profesionálního působení v zahraničí nebo jako hudebníci na zaoceánských lodích. Kapela se speciálně zaměřuje na hudbu 80.-90. let, což je období, o kterém odborníci tvrdí, že patřilo k nejúspěšnějším. Hosté: Irena Kašubová, Ivana Eichnerová, Jiří Pech, Lenka Lo Hrůzová

 

Město Kopřivnice dokončilo nový cyklogenerel. Plánovací dokument, který zpracovala ostravská pobočka firmy HaskoningDHV Czech Republic, spol. s r. o. a do kterého byly zapracovány relevantní připomínky odborníků, veřejnosti, dotčených orgánů státní správy a majitelů dotčených komunikací, bude určovat, směr rozvoje komunikací pro cyklisty, a to včetně jejich vybavení. Cyklogenerel je zveřejněn k nahlédnutí na webu města v sekci Dokumenty, kde najdou případní zájemci textové a grafické dokumenty, včetně fotodokumentace jak průzkumné, tak i návrhové části Cyklogenerelu. Dokument bude na jaře příštího roku schvalovat zastupitelstvo města.

 

Beskydy: Turisté opakují chyby. Záchrana turistů se může v příštím roce prodloužit, neboť horská služba není doposud secvičena s novým provozovatelem letecké záchranné služby. Turisté neustále opakují stejné chyby, takže na kontě už má několik zásahů. Je stále dost lidí, kteří se mylně domnívají, že se jim v Beskydech nemůže nic stát, protože se nejedná o velehory. Opak je ovšem pravdou. I v našich horách se může během pár minut dramatickým způsobem změnit počasí, což si neuvědomují. Problém je nyní v tom, že v Moravskoslezském kraji končí smlouva pro provoz letecké záchranné služby, která bude mít od ledna nového provozovatele, s nímž ale naši letečtí záchranáři nikdy necvičili. Z toho důvodu může pro turisty i lyžaře, kteří se ocitnou v nouzi, eventuální transport vrtulníkem trvat déle, protože posádky a členové horské služby nejsou secvičeni tak, jak to posledních dvacet let neustále prováděli.

 

Moderní techniku za více než 19 milionů korun z krajského rozpočtu předali v pondělí zástupci vedení Moravskoslezského kraje profesionálním i dobrovolným hasičům. Hasičský záchranný sbor už letos od kraje převzal vybavení za 7,6 milionu korun, nyní k němu přibyla mimo jiné endoskopická kamera k prověření prostor s nesnadným, nebezpečným nebo nemožným přístupem, zařízení pro lokalizaci a detekci zavalených osob v těžko dostupných či zřícených budovách, telemetrické systémy pro monitoring staticky narušených stavebních konstrukcí, 200 kondenzačních vysoušečů a 14 sad figurín s příslušenstvím pro nácvik kardiopulmonální resuscitace. To vše za zhruba 9,73 milionů korun.

Sady pro práci na vodě: JSDH Baška, Bohumín-Starý Bohumín, Bruntál, Dolní Benešov, Dvorce, Frýdek-Místek, Háj ve Slezsku-Lhota u Opavy, Havířov-Životice, Hlučín, Lučina, Odry, Ostravice, Příbor, Raškovice, Vratimov.

Hydraulická vyprošťovací zařízení: JSDH Horní Benešov, Litultovice, Lomnice, Odry, Ostrava-Radvanice, Staré Hamry, Starý Jičín, Studénka.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice