23. 3. 2016

 

Cizinecká policie zvyšuje bezpečnostní opatření na letišti. V souvislosti s výbuchy na bruselském letišti Zaventem posiluje cizinecká policie hlídkovou činnost také na ostravském letišti Leoše Janáčka a nad rámec služby povolala specialisty na vyhledávání výbušnin. Veškerá nastavená bezpečnostní opatření odpovídají aktuální situaci a jsou výhradně preventivního charakteru. Zvýšená bezpečnostní opatření se v současné chvíli týkají všech pěti mezinárodních letišť v České republice. Bezpečnostní opatření se zvýšila také v obchodním a zábavním centru Forum Nová Karolina.

 

Aktivní senior 2016 – Šikovné ruce našich seniorů – středa 23.3.2016, Kopřivnice – vestibul radnice. Velikonoční výstavka ručních prací seniorů za použití různých technik a materiálů. Vítána jsou dílka s tématikou těchto svátků.

 

Velikonoční dílna ve čtvrtek 24.3.2016 10:00- Mateřské centrum Klokan (Kopřivnice). Velikonoční dílna – tvoření s jarní a velikonoční tématikou – s sebou vyfouklá i vařená vejce.

 

Kopřivničtí házenkáři porazili jičínský tým od lesa Řáholce 24:22. Závěrečné kolo dlouhodobé části házenkářské extraligy zvládli a do série play-out, která se hraje na tři vítězná utkání, budou vstupovat dvěma zápasy před vlastními diváky. Házenkáři Kopřivnice, jejich soupeřem v boji o záchranu extraligy bude Litovel, doma v sobotu vpodvečer porazili Jičín 24:22 a v konečné tabulce základní části obsadili 10. příčku. Česká nejvyšší soutěž si nyní dává téměř měsíční pauzu, protože boje ve vyřazovací části začnou, stejně jako série play-out, až v sobotu 16. dubna.

 

Příjem žádostí o kotlíkové dotace je v Moravskoslezském kraji zastaven. Krajský úřad Moravskoslezského kraje zastavil od středy 23. března příjem žádostí o dotaci na nový ekologický kotel. (22. 3. o tom rozhodli krajští radní. Zároveň pověřili moravskoslezského hejtmana Miroslava Nováka jednat s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem o okamžitém navýšení finančních prostředků na dotační program tak, aby mohli být uspokojeni všichni žadatelé o ekologické topení.

 

Základní škola sv. Zdislavy Kopřivnice a Katolická beseda Kopřivnice zve na koncert v neděli 3. dubna 2016 v 16.00 hod ve velkém sále Katolického domu. Uvidíte muzikály Lotrando a Zubejda a Vzpomínky na Františka. Z výtěžku koncertu bude Zdislávce pořízeno trojkolo.

 

Potřetí se bude v Kopřivnici volit Osobnost roku v sociální oblasti. Obyvatelé města mají možnost podávat nominace do zmíněné ankety. Přestože se bude osobnost v sociálních službách volit ve městě již potřetí, pravidla volby žádných zásadních změn nedoznala. Ocenění je stále určeno pracovníkům a občanům, kteří působí v sociální oblasti, za jejich mimořádnou, kvalitní, obětavou a uznávanou činnost. Návrhy nominací mohou zasílat jednotlivci i organizace do 11. dubna, a to prostřednictvím formuláře zveřejněného na webu města. Nominováni mohou být zaměstnanci sociálních služeb, pracovníci vykonávající sociální práci na úřadech, ve zdravotnických, školských nebo jiných podobných zařízeních.

 

Město Kopřivnice zve širokou veřejnost na společné setkání všech pracovních skupin činných v rámci sociálních služeb ve městě. Veřejné projednání se uskuteční již tuto středu 23. dubna od 15:30 hodin v konferenční místnosti v desátém patře městského úřadu. Pro všechny příchozí rodiče je zajištěno hlídání jejich dětí.

 

Městská hokejová liga v Kopřivnici zve všechny příznivce ledního hokeje na vyvrcholení letošní sezóny 2015 – 2016. Finálový den městské hokejové ligy se koná 26. března 2016 na zimním stadionu v Kopřivnici.

Program:

12:00 h. – finále 3. ligy HC Brušperk – HC Netopýři Frýdek Místek „B“, vyhlášení vítězů a ocenění hráčů

14:30 h. – finále 2. ligy HC TJ Sokol Staříč – HC Palkovice, vyhlášení vítězů a ocenění hráčů

17:00 h. – finále 1. ligy HC Predators Kopřivnice – HC Young Guns Kopřivnice, vyhlášení vítězů, ocenění hráčů + slavnostní ukončení

Občerstvení zajištěno v restauraci Stadión a v otevřeném bufetu na zimním stadionu.

 

Chytrou televizi nedostal, důvěřivost se nevyplácí. Dalším podvedeným, který naletěl prodejci přes internetový portál, je 56letý muž z Nového Jičína. Za nabízený televizor, který si vyhlédl na internetu v nabídce inzerce, poslal prodejci téměř 5 a půl tisíce korun. Slíbený televizor však na dobírku nedostal. Taktéž jeho následné upomínky a snaha spojit se s prodejcem byly marné. Podobných podvodů se stejným způsobem provedení vyšetřují novojičínští policisté desítky. V několika případech se již podařilo podvodné prodejce zjistit, a předat soudu k potrestání. Cesta k jejich dopadení je mnohdy zdlouhavá. Prodejci využívají anonymity internetu.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice