23. 6. 2017

Slibem tří nových zastupitelů a volbou nového radního začalo ve čtvrtek 22. června v pořadí 18. zastupitelstvo města Kopřivnice. Nový radním byl jmenován Václav Lichnovský, v komunálních volbách původně kandidující za hnutí ANO 2011. Václav Lichnovský, od kterého se zástupci kopřivnické větve hnutí ANO 2011 po jeho zvolení do rady města distancovali, nahradí ve funkci Ladislava Myšáka, který na post zastupitele a radního před několika týdny rezignoval. Součástí čtvrtečního zasedání zastupitelstva bylo složení tří slibů nových zastupitelů. Těmi se stali Zdeněk Svoboda kandidující za hnutí ANO 2011, Petr Kypr patřící k Českým sociálním demokratům a Jan Holub se stejnou politickou příslušností.

 

V sobotu 24. 6. se chystá po roce netradiční výšlap na Javorník v pyžamech – připojit se může kdokoliv, kdo má rád recesi, sraz je ráno v 8.30 na kopřivnickém nádraží.

 

Mezinárodní Tatra Veteran Rallye uctí 120. výročí výroby Präsidenta. Kopřivnice. Významné výročí, 120 let od výroby prvního automobilu v Kopřivnici, si připomenou všichni účastníci mezinárodní Tatra Veteran Rallye 2017. Do města automobilů a cíle celé rallye dorazí spanilá jízda v pátek 23. června cca v 17 hodin. Zatímco v předchozích letech mohli lidé za veterány zamířit do centra města, letos jejich kroky povedou na polygon společnosti Tatra Trucks, a. s., která je hlavním partnerem akce. Polygon bude veřejnosti přístupný v sobotu 24. 6. od 10 hodin dopoledne. Na místě bude k vidění statická prezentace Hlachovy sbírky, aktuální výrobní program společnosti Tatra Trucks, a. s., statická ukázka prvního automobilu Präsident a mnoho dalšího. Součástí Mezinárodní Tatra Veteran Rallye 2017 budou také spanilé jízdy nablýskaných krasavců po Kopřivnici. Podle informací pořadatelů se obyvatelé města mohou těšit na pět jízd zhruba dvou desítek vozů, které v době od 10 do 14 hodin budou brázdit ulicemi města.

 

Místní akční skupina Lašsko, vyhlásila první výzvu z Operačního programu Zaměstnanost na Prorodinná opatření. Organizace se mohou hlásit například o podporu příměstských táborů nebo dopravu dětí do kroužků. Na tyto projekty je vyčleněno téměř 6 milionů korun. Datum ukončení příjmu žádostí o podporu je 26. června.

V rámci těchto Prorodinných opatření je možné žádat o podporu příměstských táborů, práce dětských skupin, školních družin, dopravy dětí do škol a do kroužků a podobně. MAS Lašsko zahrnuje území Frenštátska, zhruba polovinu Novojičínska a Kopřivnicka. V rámci těchto lokalit bude rozděleno 5,97 milionu korun. Výsledky budou známy zhruba do 4 měsíců. Minimální výše dotace je 400 tisíc korun, maximální výše dotace je jeden milion korun. Projekty mohou být až tříleté, takže není to jen na krátké časové období.

 

Další kotlíková výzva v Moravskoslezském kraji se blíží. Zájemci o nový ekologický kotel budou tentokrát podávat žádosti elektronicky pomocí jednoduché webové aplikace. Krajský úřad v úterý 20. června za pomoci studentů středních škol simuloval příjem žádostí. Zátěžový test ukázal, že databáze velký nápor zájemců zvládla bez problémů.Test, kterého se zúčastnilo téměř 2,5 tisíc studentů, trval 10 minut. Z 90% použili studenti k podání žádosti počítače, zbylých 10% bylo odesláno z mobilních telefonů. „Studenti mohli vyplněnou žádost odesílat opakovaně a podařilo se jim celkem zaregistrovat 37 668 formulářů. Zátěž byla rozložena na několik serverů, aby se systém případně nezahltil. Aplikace ale vše přijala a zaregistrovala bez sebemenších potíží.

Příjem žádostí o kotlíkovou dotaci bude zahájen 5. září 2017 v 10:00 hodin. Lidé si mohou jednoduchou žádost v elektronické aplikaci předvyplnit už od 29. června. Moravskoslezský kraj obdrží od Ministerstva životního prostředí téměř 900 milionů korun na výměnu více než osm a půl tisíce starých neekologických kotlů.

 

MHF JANÁČKOVY HUKVALDY. Hrad Hukvaldy zve všechny od pátku 23. 6. do neděle 25. 6. na Mezinárodní hudební festival klasické hudby Janáčkovy Hukvaldy. V pátek 23. 6. v 18.00 hod. na hradě započne Slavnostní zahájení a zahajovací koncert. V sobotu 24. 6. v 17.00 hod v kostele sv. Maxmiliána vystoupí Houslový recitál. Houslistka Hana Kotková zahraje skladby známých skladatelů, Bacha, Ysaye, Paganiniho a Sciarrinoho. V neděli 25. 6. v 17.00 hod. na hradě zahraje barokní opera Antonia Vivaldiho La Senna festeggiante. Během tří dnů vystoupí mnoho významných umělců jako Michaela Fukáčová, Bernadetta Šuňavská, Hana Kotková, Kateřina Javůrková, Orbis Trio, Janáčkův komorní orchestr nebo Filharmonie Bohuslava Martinů a mnoho dalších.

 

MOIN MOIN (OPEN AIR KONCERT). Čajovna Local Mandala Kopřivnice zve v pátek 23. 6. na koncert zpěvačky Magdalény Marderlové, známou pod jménem Moin Moin. Její hudba je ovlivněná současným feak folkem, Jeffem Buckleym a Sonic Youth. Koncert začne v 20.00 hod.

 

EVROPSKÝ SVÁTEK HUDBY. Kulturní dům Kopřivnice zve všechny v pátek 23. 6. od 9.00 hod. na den plný hudby a zábavy. Dopoledne se můžete těšit na vystoupení sborů místních základních škol, kapely OGABA ZŠ E. Zátopka, sboru Kopřivka a finalistů Koprstar. V 16.00 hod. zahraje šestičlenná folklorbeatová skupina DOCUKU v Valašského Meziříčí. Dále v 17.30 hod. vystoupí folkový hudebník Jaroslav Hutka. K večeru v 19. 15 hod. vystoupí indie-popová kapela Lake Malawi. A večer se můžete těšit na koncert známé české zpěvačky Lenny. Za nepříznivého počasí se akce pořádá v KDK.

 

DNY MĚSTA ŠTRAMBERKA. Město Štramberk zve v sobotu 24. 6. od 12.00 hod. na 15. ročník Dnů města Štramberka. Během dne vystoupí folklorbeatová kapela DOCUKU, dále Dareband, Veselá bída a folková skupina Kantoři. Můžete se těšit na řemeslný trh, ale i Štramberské folkování. Pro děti i dospělé jsou připravené atrakce. Děti si mohou zastřílet na historické střelnici na nádvoří hradu. Součástí slavností je i vystoupení divadelního souboru Pod Starou věží s divadelní hrou Tulák v amfiteátru pod Starou věží ve Štramberku. Divadelní představení se koná už v pátek 23. 6. od 20.00 hod.

 

MYSLIVECKÉ LETNÍ ODPOLEDNE A METÁNÍ METEL. Město Příbor a Myslivecký spolek Příbor-Hájov vás zvou v sobotu 24. 6. od 14.00 hod na Myslivecké letní odpoledne a metání metel. K poslechu a tanci zahraje hudební skupina Hornet. Pro děti je připravený bohatý program a soutěže. Večer se pak můžete těšit na zapálení vater a metání metel přes řeku Lubinu. Konání za každého počasí.

 

PLOCHÁ DRÁHA. AK Plochá dráha Kopřivnice zve všechny v neděli 25. 6. od 15.00 hod. na přebor České republiky s mezinárodní účastí a 2. memoriál Michala Matuly. Přebor ČR na start přivede nejen české závodníky, ale i jezdce z ciziny. Deset korun z každé vstupenky půjde na dobročinné účely.

 

POHÁDKA: DVA TOVARYŠI. Čajovna Local Mandala zve všechny děti i dospělé v neděli 25. 6. od 15.00 hod. na divadelní představení dětského souboru Divadlo Pod Věží Štramberk. Soubor zahraje pohádku Lumíra Kubátka o dvou tovaryších, o poctivém a hamižném. Pro děti bude připraveno malování na obličej a výtvarná dílnička se Zuzkou Hrnčiarovou.

 

Fotbalový klub Vlčovice zve fanoušky fotbalu na Memoriál Václava Migase, bývalého československého reprezentanta. Zápas FC Vlčovice-Mniší začne v sobotu 24. června v 9 hodin. Všichni jste srdečně zváni.

 

Nový Jičín ožije Pivobraním. Novojičínské náměstí bude už zítra, v sobotu 24. června, patřit pátému ročníku akce Pivobraní. Kromě sto druhů piv se návštěvníci mohou těšit i na koncerty a bohatý doprovodný program. Na Masarykově náměstí se představí bezmála pětadvacet minipivovarů z našeho regionu, ale také z Polska, Německa, Belgie a Francie. Součástí festivalu zlatavého moku jsou již tradičně soutěže a doprovodný program s koncerty, na kterých vystoupí například Janek Ledecký, kapela UDG nebo skupina Wohnout.               

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice