26. 6. 2017

 

V neděli 23. 6. 2017 zasahovala kopřivnická hasičská jednotka u požáru střechy rodinného domu ve Štramberku na Kozině. Při příjezdu prvních jednotek k zásahu se již ze střechy objektu valil hustý kouř a šlehaly plameny. Hasiči museli plechovou střechu postupně rozebírat, krytinu řezali rozbrušovacími pilami. Zásah probíhal čtyřmi vodními proudy z venku i zevnitř objektu, využit byl i automobilový žebřík. K účinné likvidaci požáru se současnou minimalizací druhotných škod využily zasahující jednotky termokamery, které jim pomohly najít skrytá ohniska především v nepřístupných prostorech. Celý zásah komplikovaly i klimatické podmínky, vysoké teploty si vyžádaly velkou spotřebu dýchací techniky a kladly vysoké fyzické nároky na hasiče. K zásahu musely být přivezeny rezervní dýchací přístroje.

 

 

Požár pomáhalo hasit 5 jednotek: JSDH Štramberk, JSDH Kopřivnice, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Příbor a JSDH Sedlnice. Dvě velkokapacitní cisterny zároveň prováděly dálkovou dopravu vody. Čerpací stanoviště bylo zřízeno u hasičské zbrojnice v Kopřivnici. Žádný z obyvatelů domů nebyl zraněn, do nemocnice však musel být s lehkým zraněním převezen jeden z hasičů. Příčinu vzniku požáru zjišťují vyšetřovatelé, škoda byla předběžně vyčíslena na 550 tisíc korun.

 

Soutěž KTK a festivalu HOREČKY FEST 2017, který se koná 15. 7. 2017 v areálu na Horečkách od 12:00 hodin, o 3 x 2 vstupenky. 

Soutěžní otázka:

Novinkou letošního 7. ročníku jsou:

1/ festivalová školka

2/ foto a selfie pointy s oblíbenými interprety

3/ festivalová tombola

 

Odpovědi nám posílejte ve tvaru:

vaše jméno mezera a odpověď A / B / C

prostřednictvím SMS na telefonní

číslo 774 599 474

nebo e-mailem:

studio zavináč ktk.cz.

Uzávěrka je ve středu 28. 6. 2017 v 10:00.

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné na ulici Pod Morávií 27. června od 8:00 – 14:00 hodin.

 

ČEZ Distrubuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Kpt. Nálepky 1071, 1072 a 1073 dne 3. července od 7:45 – 15:00 hodin.

 

Ačkoli je stávající Územní plán Kopřivnice v platnosti teprve od roku 2009, rozhodlo v loňském roce Zastupitelstvo města Kopřivnice o pořízení nového územního plánu. Důvodem byla skutečnost, že je v Kopřivnici nedostatek vhodných ploch pro výstavbu rodinných domů, především kvůli složitostí jejich napojení na technickou infrastrukturu. Od 13. června je návrh nového Územního plánu Kopřivnice zveřejněn na webových stránkách města Kopřivnice. V papírové podobě je územní plán k nahlédnutí na městském úřadě, na odboru stavebního řádu, územního plánování a památkové péče. K návrhu může každý vznést písemné připomínky, a to do 2. 8. 2017.

 

Největší porodnice v Moravskoslezském kraji ve Fakultní nemocnici v Ostravě, jejíž součástí je i perinatologické centrum pro nedonošené děti, se musí koncem června vystěhovat kvůli stavebním úpravám. Až bude celá investice za 130 milionů korun na konci letošního roku hotová, zvýší se kapacita porodnice až na 2 800 porodů ročně a pod jednu střechu se přistěhují i gynekologická lůžka. Zatímco nyní má klinika průměrně šest porodů denně, v létě jich zvládne maximálně pět. Omezí také akutní gynekologickou péči na službách. Lékaři se zaměří především na rizikové porody a operace onkogynekologických pacientek.

 

Ve městě bude přes léto opět probíhat čilý stavební ruch. V současné době se pracuje na nádstavbě ZUŠ Z. Buriana, energetické úpravy byly zahájeny v DDM, na letním koupališti probíhá rekonstrukce rozvodu bazénových vod, opravuje se ulice štramberská a také lávka přes železnici za Tescem. První část rekonstrukce ulice štramberské je dokončena a kolaudace proběhne na konci června. Další část rekonstrukce by měla být ukončena koncem října. Aktuálně se bude realizovat několik přeložek, které mohou dočasně komplikovat dopravu. Začátkem července by mělo být dokončeno nová zázemí na hřišti v Lubině a pokud bude zastupitelstvem schváleno navýšení o 3 miliony z rozpočtu města, začne se letos stavět i hřiště při ZŠ 17. listopadu. Zateplení domu dětí včetně výměny elektroinstalace by mělo být hotovo do konce prázdnin. Před zahájením letních prázdnin začne rekonstrukce dvou mateřských škol. Jeřabinka by měla být hotova do konce srpna. Školka na ulici Francouzské do září. Co se týče chodníku ke hřbitovu, začaly se realizovat přeložky a v září se bude řešit zabezpečovací zařízení přejezdu, chodník bude dokončen v dalším roce. Co se týče úpravy chodníků a přechodů na ulici Husově, dokončují se stavební povolení a po výběrovém řízení by mohla být akce koncem srpna zahájena. Do půlky července by mělo být vybudováno parkoviště u KD ve Vlčovicích a pracuje se na přípravě parkoviště u komerční banky a za radnicí.

 

Moravskoslezský kraj podpoří podnikatele s chytrými nápady. Pilotní ročník soutěže o nejlepší chytrá řešení v zavádění inteligentních technologií, které budou lidem v regionu šetřit čas i peníze, spustil Moravskoslezský kraj. Podnikatelé a spolky se do ní mohou hlásit až do 10. srpna. Soutěž je určena všem podnikatelům se sídlem nebo provozovnou na území Moravskoslezského kraje.Přihlašovat mohou nový nebo již existující produkt nebo technologii, přičemž musí tematicky zapadat do jedné z pěti kategorií, kterými jsou debyrokratizace, zdravotnictví, infrastruktura, doprava a úspory. Do každé z kategorií mohou podnikatelé, případně spolky podat jenom jeden projekt. Minimální dotace je 50 tisíc korun na projekt a maximální 500 tisíc.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice