28. 6. 2017

 

Několik jednotek hasičů vyjelo do areálu kopřivnické Tatry k ohlášenému požáru střechy jednoho z objektů kalírny. Požár se podařilo zvládnout krátce po dojezdu jednotek na místo.

 

Upozornění! Dne 30. 6. 2017 je jednorázově splatný místní poplatek za komunální odpad. Poplatek ve výši 498 Kč/468 Kč (základní/snížená sazba s vlastní nádobou) můžete poukázat na číslo účtu: 1767241349/0800 nebo uhradit přímo v pokladně MěÚ Kopřivnice. Variabilní symboly zůstávají stejné jako v loňském roce (každý občan má svůj individuální). V případě nejasností kontaktujte oddělení správy místních poplatků, tel.: 556 879 743 nebo 556 879 742.

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné v obci Lubina u č.p. 192 poblíž mostu přes řeku Lubina dne 29. června od 8:00 – 14:00 hodin.

 

Kopřivnický park E. Beneše je nejen místem k relaxaci a procházkám, ale také k aktivním formám odpočinku. Celorepubliková výzva z něj udělala místo, kde se pravidelně cvičí. Město Kopřivnice se zapojilo do celorepublikové výzvy Parky v pohybu, která vznikla u příležitosti Světového dne zdraví. Tématem pro rok 2016/2017 je onemocnění zvané diabetes mellitus, nebo také cukrovka. Projekt Parky v pohybu se snaží využít potenciálů městských parků a zároveň se snaží obyvatelé měst a obcí vyzvat k pohybové aktivitě. Cvičení je určeno všem, bez ohledu na zdatnost nebo pohlaví. Jedinou podmínkou je věk osmnáct let, jelikož každý cvičí na svou zodpovědnost. Podrobnější informace o časech a termínech cvičení naleznou zájemci na webových stránkách města Kopřivnice www.koprivnice.cz.

 

Senioři se pobaví u minigolfu. Na příjemné předprázdninové dopoledne plné minigolfu a dobré zábavy zve všechny aktivní seniory město Kopřivnice. Ve středu 28. června se uskuteční akce nazvaná Od jamky k jamce aneb Přijďte si společně zahrát minigolf. Milovníci minigolfu, i ti, kteří tento druh sportu chtějí teprve vyzkoušet, mají sraz ve středu 28. června v 8:30 hodin u hřiště minigolfu v sousedství kopřivnického letního koupaliště. Podle pořadatelů je pro všechny připraven bohatý program. Aktivita, která je součástí celoročního programu Aktivní senior 2017 aneb Setkávání při sportu, zábavě i poznávání, je pro všechny dříve narozené zcela zdarma. Nealko pitný režim bude pro všechny hráče zajištěn.

 

S intimními obtížemi i péčí o novorozence pomohou zdravotníci Nemocnice Nový Jičín i on-line. Nemocnice Nový Jičín nově zavádí do nabídky svých služeb i dvojici online poraden, ve kterých zkušení a kvalifikovaní lékaři budou radit a odpovídat na dotazy z oblasti gynekologie i porodnictví a také péče o novorozence. Poradny jsou bezplatné a lze se v nich dotazovat i anonymně, proto jsou dostupné opravdu všem. Dotazy do poradny mohou zájemci posílat online pomocí jednoduchého formuláře na webu nemocnice, ve kterém stačí vyplnit pouze znění dotazu a nadpis. https://nemocnicenovyjicin.agel.cz/pracoviste/oddeleni/gynekologicko-porodnicke/porodnice.html v sekci „online formuláře“.

 

Pilotní ročník soutěže o nejlepší chytrá řešení v zavádění inteligentních technologií, které budou lidem v regionu šetřit čas i peníze, spustil Moravskoslezský kraj. Podnikatelé a spolky se do ní mohou hlásit až do 10. srpna. Soutěž je určena všem podnikatelům se sídlem nebo provozovnou na území Moravskoslezského kraje. Přihlašovat mohou nový nebo již existující produkt nebo technologii, přičemž musí tematicky zapadat do jedné z pěti kategorií, kterými jsou debyrokratizace, zdravotnictví, infrastruktura, doprava a úspory. Do každé z kategorií mohou podnikatelé, případně spolky podat jenom jeden projekt. Minimální dotace je 50 tisíc korun na projekt a maximální 500 tisíc.

 

PROVOZ SAUNY – ČERVEN 2017: čtvrtek 10.00 – 21.00 ženy, pátek 10.00 – 21.00 muži. Provoz sauny byl ukončen v pátek 16. 6. 2017. Na letním koupališti probíhá v měsíci květnu a červnu 2017 oprava technologie úpravy vody. Předpoklad zahájení sezony konec června.Info o koupališti na webových stránkách.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice