30. 6. 2017

 

Na letním koupališti v Kopřivnici se dokončuje oprava technologie úpravy vody. Otevřeno bude ihned po dokončení rekonstrukce, předpoklad v týdnu od 3. 7. 2017.

 

Od 30. června do 8. července se uskuteční již 52. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Největší filmový festival v České republice a nejprestižnější filmový festival ve střední a východní Evropě se letos uskuteční za podpory holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG). V rámci prezentace holdingu CSG na karlovarském filmovém festivalu budou po celou dobu konání prezentovány hodinky PRIM společnosti ELTON hodinářská. Dále od 4. do 8. července proběhne prezentace vozidel společnosti TATRA TRUCKS v Tatra Zóně, kde se představí hned několik exponátů. Konkrétně nové vozidlo TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT, vytvořené u příležitosti 120. výročí zahájení výroby automobilů v Kopřivnici, dále historické vozidlo Tatra 148 či závodní speciál Tatra 815 od Tomáše Tomečka, trojnásobného vítěze závodu Africa Eco Race a několikanásobného účastníka slavné dakarské rallye.

 

Judista Radek Rýpar odletěl na Mistrovství Evropy do Litvy, na ME se nominoval A limitem ČSJU, kde na turnaji EP v Teplicích získal bronzovou medaili a na EP v Tule získal 5. místo. Soutěžní den má v pátek 30. června.

 

Kopřivnický sportovní střelec Petr Hala vybojoval na Olympiádě dětí a mládeže 2017 bronzovou medaili v kategorii dorostenců vzduchová pistole (VzPi 40).

 

Členové Klubu házené si 22. června na Volební výroční schůzi zvolili své zástupce do výboru, ten nově tvoří Jaromír Petřek, Jiří Gřes starší a mladší, Lubomír Veřmiřovský, Roman Lipový, Pavel Karban a Pavel Kroča. U kopřivnických házenkářů skončil trenér Ivo Vávra, který zamířil do Litovle. Naše družstvo mužů přebírají Lubomír Veřmiřovský a Jiří Gřes ml.

 

Hokejová Kopřivnice ohlásila první velký přestup, když získala brankáře Petra Hromadu ze Vsetína.

 

Olympiáda dětí a mládeže 2017, Moravskoslezský kraj získal 8 zlatých medailí – atletika (mladší chlapci a mladší dívky 4 x 60 m), házená (starší žákyně), stolní tenis (mladší dívky a starší chlapci), tenis (čtyřhra mladší chlapci), florbal (dívky v turnaji družstev) a karate (mladší žáci a žákyně).

 

V pátek 30.června 2017 v 19:00 hod. odstartujte první ze tří koncertů, které jsou pro návštěvníky v průběhu léta připraveny. Jako první vystoupí v areálu penzionu a koupaliště Sluníčko v Ostravici bluegrassová stálice DRUHÁ TRÁVA a předkapela Ptačoroko. Přijďte se podívat na to nejllepší z českého bluegrassu. Jako předkapela vystoupení kapela z Frýdlantu nad Ostravicí a Metylovic Ptačoroko hrající akustickou hudbu, která nástrojovým složením vychází z jedné ze současných podob angloamerického folklóru nazývaného bluegrass. Stylově se kapela nijak neomezuje, ve vlastních i převzatých skladbách se uplatňují prvky z různých žánrů, v největší míře z folku a rocku. Hlavními rysy kapely jsou nasazení a emoce.

 

LETNÍ VEČER. Osvětová beseda Mniší zve všechny v pátek 30. 6. od 20.00 hod. na večer plný hudby a tance. K poslechu bude hrát skupina Meteor. Akce se pořádá v prostorách vedle Kulturního domu Mniší. V případě nepříznivého počasí se akce přesune do sálu KD Mniší.

 

Hrad Hukvaldy zve všechny od pátku 30. 6. do neděle 2. 7. na Mezinárodní hudební festival klasické hudby Janáčkovy Hukvaldy. V pátek 30. 6. v 20.00 hod. vystoupí hudební Nocturno. Vystoupí Janáčkův komorní orchestr, Kateřina Javůrková a Jakub Černohorský. V oboře Hukvaldského amfiteátru zazní skladby skladatelů Mozarta, Haydna, Dvořáka a Griega. V sobotu 1. 7. v 15.00 hod v kostele sv. Mikuláše v Rychalticích vystoupí Varhanní koncert s hostem. Na varhany zahraje Bernadetta Šuňavská a trubku Nicolaos Grigoriadis. V jejich podání zazní v kostele skladby Mozarta, Janáčka a mnoho dalších. V sobotu 1. 7. na prknech Amfiteátru v oboře zahraje Česká scéna Těšinského divadla muzikál na lidovou notu. V neděli 2. 7. studenti tanečního oddělení Janáčkovy konzervatoře v Ostravě zatančí Janáčkové mládí i Lidové rytmy a melodie inspirované hukvaldských mistrem. Představení s názvem Rodinné odpoledne se uskuteční v amfiteátru v hukvaldské oboře.

 

ZAHRADY V TANCI 1. Město Příbor ve spolupráci HM Dance zvou všechny v pátek 30. 6. od 17.00 hod. v piaristických zahradách Kopřivnice. Účastníci kurzu se naučí tance jako je tango a samba.

 

NOC S HVĚZDÁŘEM. Historické město Štramberk zve na pozorování hvězd společně s astronomy Hvězdárny ve Valašském Meziříčí. Akce začíná v 21.30 hod u Jaroňkovy útulně.

 

NEDĚLNÍ SALÓNEK. Čajovna Mandala zve v pátek 30. 6. od 18.00 hod. na páteční chillout s čajem a projekcí.

 

PŘIVÍTÁNÍ PRÁZDNIN. Kulturní dům Kopřivnice zve všechny malé i velké v sobotu 1. 7. od 15.00 hod. na letní odpoledne nabité skvělou zábavou pro celou rodinu. Během dne vystoupí Klauni v Balónkova, Valachcore, Gusta Vomacka Worcestra a na závěr vystoupí skupina Portless. Vstup volný.

 

PŘÍBORSKÝ SOKOLŠLAP. TJ Sokol Příbor ve spolupráci s městem Příbor zvou všechny v sobotu 1. 7. od 8.00 hod. s kočárkem, na kole, koloběžce, kolečkových bruslích nebo jiných kolečkách na 4. ročník rekreační cykloturistické akce Příborský Sokolšlap. V cíli se můžete těšit na pivo, guláš, vegetariánský boršč a další laskominy.

 

ŠKOLA ČAR A KOUZEL S HARRY POTTEREM. Hrad Hukvaldy zve všechny v sobotu 1. 7. na akci plnou čar a kouzel. Přijď oslavit konec školy a začátek prázdnin s Harry Potterem. Každý kdo přinese vysvědčení (může být i foto nebo kopie) dostane kouzelný dárek. Pro děti je připravená škola čar a kouzel a to v 10.00, 13.00 a 16.00. Dále pak si děti mohou posbírat magické předměty a domů si odnést kámen mudrců.

 

PEPA LICHNOVSKÝ BĚH – 3. ROČNÍK BĚHU JEDNOTLIVCŮ. Akce pro všechny milovníku běhu se koná v sobotu 1. 7. od 8.00 hod. u kostela v Lichnově. Závodní trať o délce 6 a 16 km vedena okolím Lichnova s nádherným výhledem na beskydské panorama. Obě tratě vedou po zpevněné polní cestě a částečně po asfaltu. Trasy jsou vedeny mírně vlnitým terénem. Přichystaná je i alternativa pro neběžce, sraz v 8.30 hod. a děti od 11.00 hod. V 11.30 hod. započne vyhlášení a tombola. Maximální počet závodníku je 80 osob.

 

PROMENÁDNÍ KONCERT. Město Štramberk zve všechny v neděli 2. 7. od 15.30 hoc. na Promenádní koncert v Národním sadu u zastavení č. 1. Vystoupí swingová kapela Swing DIXI AČR. V případě nepříznivého počasí se koncert nekoná. Vstupné dobrovolné.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice