3. 7. 2017

 

Ve dnech 5. a 6. července bude sběrný dvůr na ulici Pánská z důvodu státních svátků UZAVŘEN. Svoz popelnic připadající na středu 5. července (tj. místní část Vlčovice a ul. Česká) a na čtvrtek 6. července (místní část Lubina – část od Kopřivnice, ul. Na Luhách, Mírova, Dělnická a 1. května) proběhne z důvodu státních svátků již v úterý 4.července. Taktéž svoz kompostejnerů (na sběr bioodpadu) připadající na středu července proběhne v úterý 4. července. Žádáme občany, aby včas přistavili sběrné nádoby pro svozovou techniku.

 

Soutěž KTK a festivalu HOREČKY FEST 2017, který se koná 15. 7. 2017 v areálu na Horečkách od 12:00 hodin o 3 x 2 vstupenky. Soutěžní otázka: novinkou letošního 7. ročníku jsou:

1/ festivalová školka

2/ foto a selfie pointy s oblíbenými interprety 

3/ festivalová tombola

Výherci:

1/ Libor Klepáč

2/ Marie Tůmová

3/ Michal Komárek

Vstupenky si můžete vyzvednout v redakci televizního studia v Kopřivnici na ulici Záhumenní č. p. 1152 do 14. 7. 2017. Info:  studio@ktk.cz , 595 179 140

 

Dánský výrobce luxusní elektroniky Bang & Olufsen prodal svou českou divizi v Kopřivnici firmě Tymphany Acoustic Technology. Bang & Olufsen vyrábí televizory, hudební systémy, telefony a reproduktorové soustavy. Vedle kvalitního zvuku a obrazu jsou produkty firmy proslulé netypickým designem. Tymphany Acoustic Technology v Kopřivnici chce dále pokračovat ve výrobě a převezme všechny zaměstnance. Ofociální ohlášení změny proběhlo v pátek 30. 6.

 

Místní akční skupina Lašsko informuje o nových dotačních titulech, které spadají do působnosti akční skupiny Lašsko, kam patří i Kopřivnice. MAS vyhlašuje výzvu z Programu rozvoje venkova, kterou mohou využít komerční subjekty, vlastníci lesů a zemědělci, příjem žádostí bude probíhat od 12. 7. 2017 do 27. 07. 2017. Další výzvou je možnost přihlásit se do 3. ročníku programu Mikrogranty 2017 na podporu projektů, které podporují kulturní a tradiční život v obcích a rozvoj území v období od 1. 7. do 31. 12. 2017. Tuto dotaci mohou čerpat fyzické osoby a právní subjekty, spolky, kluby a organizace. Více informací na www.maslassko.cz

 

Startuje další vlna kotlíkových dotací. Kraj ale žádosti začne přijímat až v září, a to pouze elektronicky, aby nedošlo ke zbytečnému stání ve frontách. Kraj na kotlíkové dotace získal 900 milionů korun,ro by mělo stačit na výměnu až 8,5 tisíce starých kotlů v regionu. Celkově těch kotlů je 47.000 a z toho zhruba polovina je těch nevyhovujících. Hlavní pozitivní změnou je, že se nebudou financovat takzvaná mikroenergetická opatření, která byla podmínkou v tom prvním kole. Ukázalo se, že to bylo dost zatěžující pro žadatele. Pak se zrušila výměna kotlů na uhlí, to znamená uhlí za uhlí. Zájemci o ekologické kotle teď mají dva měsíce čas na předvyplnění elektronických žádostí. Pomohou jim s tím i úředníci. Podávání žádostí začíná 5. září a na výměnu starého kotle za ekologický budou mít úspěšní žadatelé o dotaci čas až do prosince 2019.

 

ČEZ Distrubuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Kpt. Nálepky 1071, 1072 a 1073 dne 3. července od 7:45 – 15:00 hodin.

 

Na věži kostela Všech svatých ve Vlčovicích se dokončuje nová báně, jejíž rekonstrukce začala minulý rok na podzim. V pondělí 26. června byla vrchol věže nasazena makovice, do které byl uložen tubus s mincemi a dokumenty, jako vzkaz pro příští generace. Do konce minulého roku se stihly provést hlavní tesařské práce, po zimě se pokračovalo klempířskými pracemi, nátěrem fasády a nátěrem střechy by měly být všechny sjednané práce dokončeny. V pondělí po desáté hodině místní farář uložil do nerezové schránky poselství dalším generacím. Jakmile byly všechny dokumenty a předměty do tubusu uloženy, byla schránka uzavřena. Poté ji vytáhli pokrývači i s makovicí na vrchol věže. Zároveň vedle kostela probíhá archeologický výzkum, který by měl být také brzy dokončen. Následně bude vypracována nálezová zpráva, avšak už nyní je jisté, že se potvrdila existence severní sakristie.

 

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová zavítala v pátek 23. 6 do Moravskoslezského kraje, na programu byla i návštěva Kopřivnice,a to kvůli novému Technickému muzeum Tatra, které získá z Integrovaného regionálního operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj téměř 120 milionů korun. Karla Šlechtová si v areálu Tatry seznámila s a aktuální produkcí automobilky a prohlédla si historický objekt bývalé slévárny, ve kterém bude v roce 2020 nové muzeum umístěno. Radek Strouhal představil při prezentaci zamýšlenou podobu muzea a také plánovanou rekonstrukce historického motorového vlaku Slovenská strela. Projekt zahrnuje revitalizaci motorového vozu Slovenské strely jako národní kulturní památky a výstavbu depozitáře pro tento vůz, který bude umístěn před budovou nového muzea. Rozhodnutí o podpoře automobilka očekává do října letošního roku.

 

Před několika týdny rezignoval na post zastupitele a radního Ladislav Myšák. Nový radním byl jmenován na 18. zasedání zastupitelstva Václav Lichnovský, který v roce 2014 v komunálních volbách kandidoval za hnutí ANO 2011. V úvodu roku 2016 se spolu Ladislavem Myšákem a Vladanem Rekem trojice zastupitelů s hnutím rozešla, když se především distancovali od předsedy místní organizace Vladana Resnera. Ten se zase distancuje od nezařazených zastupitelů, kteří byli za hnutí do městského zastupitelstva zvoleni.

 

Žáci devátých tříd ze všech základních škol, kteří ukončili povinnou školní docházku s vyznamenáním, tedy s prospěchem do průměru 1,5, byli pozváni ve středu 28. 6. do obřadní síně městského úřadu. Zde převzali za přítomnosti rodičů a třídních učitelů z rukou starosty Miroslava Kopečného malý dárek, jako ocenění dosavadních studijních úspěchů. V krabičce se ukrýval flash disk, dívky navíc dostaly kytičku a kluci památeční perníkovou podkovu. Ocenění starosty převzalo 58 dětí, z celkového počtu 185 deváťáků. Nejvíce vyznamenaných žáků v aktuálním školním roce vychází ze ZŠ EZ, kde jich je celkem 19, 13 dětí dorazilo ze Zš Alšova, 10 ze Zš 17. listopadu a 8 ze školy MH, 6 vyznamenaných bylo mezi končícími žáky na školách sv. Zdislavy a 1 na škole Floriána Bayera. Na jedničkáře myslí Relaxační centrum kopřivnické polikliniky, až do 8. července se zcela zdarma dostanou do bazénů všechny děti a studenti, na jejichž vysvědčení bude napsáno: prospěl(a) s vyznamenáním. Ti mohou také zdarma do technického muzea, a to až do 3. 7.

 

V úterý 27. června dopoledne si občané, zástupci města členové konfederace politických vězňů a místního klubu Masarykova demokratického hnutí připomněli památku Milady Horákové ve škole, která nese její jméno. Výrazná osobnost českých dějin byla obětí komunistických protidemokratických represí v polovině minulého století a stala se symbolem odporu proti totalitě. Na základě vykonstruovaného politického procesu byla 27. června 1950 popravena. Pietní setkání doplnilo vystoupení školního pěveckého sboru.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice