5. 7. 2017

 

Kopřivničtí hasiči pomáhali ve Vlčovicích na silnici 1/58 u dopravní nehody, v úterý 4. 7. 2017 večer, Motocyklista sjel mimo komunikaci. Hasiči zabezpečili místo nehody, provedli protipožární opatření a asistovali zdravotníkům při ošetřování zraněného řidiče. Po jeho ošetření pomohli hasiči s transportem k vrtulníku letecké záchranné služby, který přistál na poli nedaleko místa nehody.

 

Před několika týdny rezignoval na post zastupitele a radního Ladislav Myšák. Nový radním byl jmenován na 18. zasedání zastupitelstva Václav Lichnovský, který v roce 2014 v komunálních volbách kandidoval za hnutí ANO 2011. V úvodu roku 2016 se spolu Ladislavem Myšákem a Vladanem Rekem trojice zastupitelů s hnutím rozešla, když se především distancovali od předsedy místní organizace Vladana Resnera. Ten se zase distancuje od nezařazených zastupitelů, kteří byli za hnutí do městského zastupitelstva zvoleni.

 

Žáci devátých tříd ze všech základních škol, kteří ukončili povinnou školní docházku s vyznamenáním, tedy s prospěchem do průměru 1,5, byli pozváni ve středu 28. 6. do obřadní síně městského úřadu. Zde převzali za přítomnosti rodičů a třídních učitelů z rukou starosty Miroslava Kopečného malý dárek, jako ocenění dosavadních studijních úspěchů. V krabičce se ukrýval flash disk, dívky navíc dostaly kytičku a kluci památeční perníkovou podkovu. Ocenění starosty převzalo 58 dětí, z celkového počtu 185 deváťáků. Nejvíce vyznamenaných žáků v aktuálním školním roce vychází ze ZŠ EZ, kde jich je celkem 19, 13 dětí dorazilo ze Zš Alšova, 10 ze Zš 17. listopadu a 8 ze školy MH, 6 vyznamenaných bylo mezi končícími žáky na školách sv. Zdislavy a 1 na škole Floriána Bayera. Na jedničkáře myslí Relaxační centrum kopřivnické polikliniky, až do 8. července se zcela zdarma dostanou do bazénů všechny děti a studenti, na jejichž vysvědčení bude napsáno: prospěl(a) s vyznamenáním. Ti mohou také zdarma do technického muzea, a to až do 3. 7.

 

V úterý 27. června dopoledne si občané, zástupci města členové konfederace politických vězňů a místního klubu Masarykova demokratického hnutí připomněli památku Milady Horákové ve škole, která nese její jméno. Výrazná osobnost českých dějin byla obětí komunistických protidemokratických represí v polovině minulého století a stala se symbolem odporu proti totalitě. Na základě vykonstruovaného politického procesu byla 27. června 1950 popravena. Pietní setkání doplnilo vystoupení školního pěveckého sboru.

 

Frenštát jako na dlani. Vystoupejte na frenštátskou Radniční věž a podívejte se na Frenštát pod Radhoštěm a okolní Beskydy z výšky! Na věž je možné vystoupat až do 29. září 2017, vždy každou středu, čtvrtek a pátek v čase 10.00-14.30 hod. V ostatní dny jsou prohlídky pro zájemce možné na základě telefonické domluvy v IC Frenštát p. R. na tel. 556 836 916 minimálně 2 dny předem (v sobotu a neděli se prohlídky nekonají).

 

Radnice se pokusí získat část peněz potřebných na nákladnou opravu střechy místního zimního stadionu ze státní kasy. Radní na mimořádném jednání a den po nich také zastupitelé rozhodli o přípravě a podání dotační žádosti na ministerstvo školství.

 

Změna pravidel provozování hazardu v Kopřivnici se nekoná. Dlouho připravovaná obecně závazná vyhláška o regulaci provozování hazardních her spadla pod stůl. Pro novou úpravu se před týdnem v hlasování vyslovilo pouze osm z 19 přítomných zastupitelů. Vyhláška města umožňuje provozovatelům hazardu mít otevřeno jen 6 hodin denně, zákon je benevolentnější a umožňuje až 17 hodin provozu za den a otvírací dobu kasin nereguluje vůbec. Vydání nové vyhlášky by fakticky umožnilo ve městě vznik kasina, kde je zajištěn přísný provoz včetně rozsáhlého monitoringu. Nepřijetím nové vyhlášky zůstává v platnosti původní vyhláška, jíž se provozování hazardu ve městě řídí od začátku roku 2012, o stanovení míst a času, ve kterém mohou být provozovány sázkové hry pomocí technických zařízení.

 

Oprava Ringhofferovy vily v centru Kopřivnice dostala zelenou. Zastupitelé rozhodli o tom, že i když náklady na rekonstrukci historického objektu v parku E. Beneše překročily částku 21 milionů, vyčleněnou v letošním rozpočtu, město rekonstrukci dofinancuje z rozpočtu příštího roku sumou 7,6 milionu korun. Stavební firma by měla staveniště převzít zhruba v polovině července a bezprostředně začít se stavebními pracemi. Ty by měly trvat víc než 8 měsíců. Dokončenou stavbu má zhotovitel předat městu v březnu příštího roku a předběžně se počítá, že otevření zrekonstruované vily v centru města bude jedním z hlavních bodů oslav 75. výročí povýšení Kopřivnice na město. Vila, postavená podle návrhu architekta Heinricha Czeikeho původně pro Adolfa Šustalu v roce 1892, má po rekonstrukci sloužit z valné části jako reprezentační prostor pro město.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice