7. 7. 2017

 

Sedm značených Radegastových okruhů různých náročností, to je přes 210 kilometrů cyklotras, které propojují nejatraktivnější místa Radegastových Beskyd. Okruhy vás povedou od Horeček přes Pustevny, obce mikroregionu Frenštátsko až po Hukvaldy. Slavnostní otevření okruhů a křest nové cyklomapy proběhne v neděli 9. července 2017 od 10 hodin před restaurací Rekovice.

 

Na Pustevny opět po Knížecí. V červnu se všem turistům, cyklistům uzavřela Knížecí cesta na Pustevny. A od 1. července se můžete nahoru i dolů projet po novém koberci:-) Tak oprašte své silničky a kdo to raději sešupem dolů, využijte půjčovnu koloběžek!

 

Hukvaldy, koncertní sál ZŠ Leoše Janáčka, 7. 7. 2017 v 17.00 hodin pokračuje MF Janáčkovy Hukvaldy. Na programu je Komorní koncert české hudby: Suk – Elegie op. 23, Janáček – Kreutzerova sonáta, Smetana – Klavírní trio g moll op. 15, Orbis trio. Účinkují: Petra Brabcová – housle, Petr Malíšek – violoncello, Stanislav Gallin – klavír.

 

V pátek 7. 7. zahraje v Autokempu ve Frenštátě p. R.WABI DANĚK A MILOŠ DVOŘÁČEK na téma A ŽIVOT BĚŽÍ DÁL, 19:30.

 

Město Příbor zve všechny na tradiční letní kino v městském parku. Kinematograf bratří Čadíků od 6. 7. 2017 do neděle 9. 7. 2017 promítne filmy Řachanda, Trabantem do posledního dechu, Teorie tygra a Všechno nebo nic. Začátek je vždy ve 21.00 hodin.

 

V sobotu 8. července bude od 18 hodin v centru města znít dixielandová klasika, ale také swing, blues a písničky ze známých filmů pro pamětníky v podání Stanley’s Dixie Street Band. Kapelu dal dohromady před víc jak deseti lety kopřivnický trumpetista Stanislav Dětský. Pětičlenná kapela nehraje prokomponovaný jazz, ale klasický dixieland z dřevních dob této muziky. Kapela, která si zakládá na zvukové autenticitě, se ve většině případů snaží hrát bez aparatury a akustický bývá i zpěv přes „hlásnou troubu“. Stanley’s Dixie Street Band čeká koncerty nabité léto. Hrát bude na nejrůznějších akcích po celé republice víc než čtrnáctkrát. Kromě toho v závěru července bude kapela víc jak týden hostovat na hudebním festivalu, kterým pravidelně ožívá ostrov Guernsey v Lamanšském průlivu.

 

Slavnosti Štramberských uší se chystají na sobotu 8. Července, připravena je na náměstí a na hradě zábava pro celé rodiny, začátek hudebního programu je v 10 hodin, ve 14.00 se bude péct veleucho, v 16:00 nastoupí patrola Šlapeto.

 

Hrad Hukvaldy zve v sobotu 8. 7. 2017 na program Cimbálem k dobré náladě – 9 – 18 hrad.

 

V hukvaldské oboře závěrečný koncert v 17:00 hodin uzavře letošní fest Janáčkovy Hukvaldy.

Smetana – Skočná z opery Prodaná nevěsta

Janáček – Balada blanická

Dvořák – Koncert pro violoncello a orchestr h moll op. 104.

 

Město Štramberk připravuje 2. promenádní koncert na neděli 9. 7. 2017 v Národním sadu – od 15:30 hodin hraje country a blugrazová kapela Cizinci.

 

Zajímavá místa v regionu, zařazená do takzvané TECHNOTRASY, ožijí o letních víkendech šestým ročníkem FAJNEHO LÉTA. Moravskoslezský kraj ve spolupráci se zástupci TECHNOTRASY připravuje od července do září pro dospělé i děti představení, sportovní aktivity, hry i pěvecká vystoupení známých osobnosti a hudebních skupin. Zájemci mohou také nasbírat razítka do pasu TECHNOTRASY a zúčastnit se tak soutěže o zajímavé ceny.Podrobné programy jednotlivých akcí naleznete na webových stránkách www.technotrasa.cz nebo www.severnimorava.travel. Termíny akcí FAJNEHO LÉTA 2017: 7. 2017 – 10:00 – 16:30 hod. Úzkokolejná dráha Třemešná – Osoblaha.

 

Městská knihovna Kopřivnice pořádá výtvarnou soutěž: Jak by měl vypadat automobil Präsident dnes, 120 let po tom prvním? Do soutěže lze přihlásit obrázky i modely na motiv automobilu Präsident. Můžete kreslit, malovat, modelovat z plastelíny, papíru, kartonu, plastu, keramiky a jakýchkoliv jiných materiálů. Zúčastnit se mohou děti a mládež do 18 let (včetně) jako jednotlivci, nebo i rodinné týmy (minimálně s jedním dítětem). Příjem soutěžních prací je po celé prázdniny, od 1. července do 31. srpna v Městské knihovně Kopřivnice v kulturním domě (kromě dnů, kdy je knihovna uzavřena). Ke každé práci na místě vyplníte přihlášku s údaji o díle a autorovi. Přihlášku si také můžete stáhnout, vytisknout a přinést již vyplněnou. Vaše díla zůstávají po soutěži majetkem knihovny. Všechna díla budou vystavena v dětském oddělení knihovny v kulturním domě od 4. do 22. září v běžnou otevírací dobu knihovny. V tuto dobu může každý návštěvník knihovny pomocí hlasovacího lístku na místě dát jeden hlas pro dílo jednoho autora. Z těchto hlasů pak vzejde vítěz hlasování návštěvníků. Jednotlivá díla bude dále hodnotit komise zástupců Městské knihovny Kopřivnice a Kulturního domu Kopřivnice. Výsledky soutěže budou zveřejněny v pondělí 2. října na webových stránkách knihovny. Ceny budou výhercům předány při společném setkání v knihovně ve čtvrtek 5. října v 15:00 hodin. Připraveny jsou 3 věcné ceny pro autory tří nejlepších obrázků či výrobků podle hlasování poroty + cena pro autora vítězného díla podle hlasování návštěvníků knihovny.

 

Moderní stavba z kamene, dřeva a skla – tak vypadá nová horní stanice lanovky na Pustevnách. Jejím autorem je kopřivnický architekt Kamil Mrva. V těchto dnech jsou na programu dokončovací práce, terénní úpravy a dostavba interiéru. Stanice by měla začít fungovat cca za měsíc. Lanovka je v provozu od roku 1939 – jde tak zřejmě o nejstarší lanovou dráhu pro přepravu osob na celém světě. Její poslední výraznější rekonstrukce se datuje do 80. let. Nová stanice je umístěna na místě původní výstupní stanici lanovky. Součástí budovy budou pokladny, obchod se suvenýry, půjčovna lyžařského vybavení a koloběžek a komfortní toalety. V nejvyšším patře pak bude restaurace. Díky proskleným stěnám nabídne hostům panoramatický výhled na Beskydy. Stavba nové horní stanice přijde na 15 milionů, o náklady se podělí obec Trojanovice a dva soukromí majitelé. V budoucnu na Pustevnách plánují i přeměnu lanovky na kabinkovou, což přijde na zhruba 150 milionů korun.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice