23. 8. 2019

  1. – 25. 8. HEFAISTON – SETKÁNÍ UMĚLECKÝCH KOVÁŘŮ. Součástí mezinárodního setkání kovářů bude výstava exponátů pod širým nebem, kovářské soutěže, přednášky v galerii na II. nádvoří, ukázky kovářské tvorby a mnoho dalšího (hrad Helfštýn)

 

  1. – 25. 8. FESTIVAL DRAČÍCH LODÍ NA SLEZSKÉ HARTĚ. Největší závod dračích lodí v Moravskoslezském kraji nabídne v pátek tréninky od 14:00, v sobotu a neděli se bude závodit od 9:00 (přehradní nádrž Slezská Harta)

 

  1. 8. 9:00 BIKE ČELADNÁ. 6. ročník cyklistického závodu pro širokou veřejnost, ale i aktivní cyklisty a týmy. Účastníky jsou i významní bikeři jako Jaroslav Kulhavý, Jan Škarnitzl či Jana Pichlíková (start u ZŠ v Čeladné)

 

  1. 8. 9:30 – 15:00 URBAN CHALLENGE. 5 000 metrů dlouhá trať a více jak 25 originálních překážek z městského prostředí. Adrenalinový zážitek, který je nyní dostupný úplně každému (Dolní Vítkovice)

 

  1. 8. 20:00 JAREK NOHAVICA. Ostravský bard, který svou písničkářskou kariéru odstartoval právě v porubském kulturním domě, vystoupí se svými hosty Robertem Kuśmierskim a Pavlem Plánkou (Amfiteátr Poruba).

 

Přijďte v pátek 23. srpna od 17.00 hod. do Piaristických zahrad a naučte se základy tanců jako je Tango a Rumba. Výuka s živou hudbou Galia Brothers.

 

Kopřivnická pouť. Dlouho očekávaná akce v Kopřivnici je opět tady. Kopřivnická pouť jako vždy započne v sobotu 24. srpna od 10.00 hod. Starodávným jarmarkem, kde budete mít možnost zakoupit si ručně vyráběné šperky, výrobky ze dřeva, keramiku, přírodní kosmetiku, textilní dekorace a ručně šité oblečení, pískování a další hand made výrobky. O příjemnou atmosféru se postará cimbálová muzika Poštár z Frenštátu pod Radhoštěm. V 11.00 hod. a 13.00 hod. je pro všechny malé i velké děti připravena Královská pohádka.

Dále pak následuje Bartolomějský večer. Večerní hudební program, laděný do rockového žánru, okoření pouťovou atmosféru. Vystoupí kopřivnická bigbítová kapela K.I.S. a dále kutnohorský muzikat Petr Štolba, v hudebních kruzích lépe známý coby Pekař. Dále se můžete těšit na skvělé hudebníky, které znáte jako doprovodnou kapelu, která vystupuje v pořadu Show Jana Krause. Kapela Davida Krause se Vám představí se svou úžasnou show na pódiu. Na závěr večera se představí česká klubová kapela Sto zvířat hrající hudbu obvykle žánrově zařazovanou jako ska.

Kopřivnická pouť bude pokračovat ještě v neděli a to tradiční Pouťovou nedělí. Příjemné nedělní odpoledne v rytmu kapel. Zahrají Městský dechový orchestr a Stanley´s dixie band. Těšit se můžete na tradiční pojížďky ve veteránech značky Tatra. Infostánek naleznete na parkovišti, naproti Technického muzea Tatra.

 

Včelařské odpoledne v Příboře. V sobotu 24. srpna od 13.00 hod. se můžete těšit na odpolední posezení s Českým svazem včelařů Příbor v jejich klubovně u nádraží. Těšit se můžete na guláš, pivo, medovinu, perníky i tombolu. K poslechu bude hrát cimbálová hudba Pramínky.

 

Filmová přehlídka filmů točených ve Štramberku. V sobotu 24. srpna od 14.00 hod. v Kulturním domě Štramberk se uskuteční filmová přehlídka u příležitosti oslav 660. výročí povýšení Štramberka na město. A jaké filmy uvidíte? Jako první se bude promítat rodinný film ze sportovního prostředí Metráček, dále pak povídkový film Touha, životopisný historický film Lev s bílou hřívou a poválečné drama Stíny horkého léta. Všechny filmy jsou mládeži přístupné a vstup je volný.

 

Strašidelný hrad Hukvaldy. Hradní strašidla opouštějí své skrýše, ale pozor! Ukazují se pouze v noci. Noční prohlídka, šermířské souboje, ohňová show. Akce plná čar a strašidel se uskuteční v sobotu 24. srpna od 19.30 hod. Vystoupí skupina historického a scénického šermu Valmont, skupina scénického šermu Allegros, Krampus čerti z Frýdku-Místku a Prahy, gotická katovna Ordá, Boca Fuego. Otevření strašidelné části hradu je po setmění, kolem 20:30 hod.

 

Štramberské sportovní prázdniny: Curlingové hrátky. Město Štramberk a štramberské volnočasové spolky si letos o prázdninách pro děti připravili zajímavý program: Štramberské sportovní prázdniny. Každý od 5 do 15 let může přijít v následující termíny na označená sportoviště a zasoutěžit si, vyzkoušet zajímavé aktivity nebo se prostě jen pobavit s kamarády. Na mladé sportovce čeká 6 akcí, které budou různorodé a slibují skvělý zážitek. Poslední akce je naplánovaná na neděli 25. srpna od 9.00 hod. na hřišti TJ Sokol pod Sokolovnou. Tak neváhejte a přijďte si vyzkoušet metanou ve všech jejich podobách. V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v prostorách tělocvičny.

 

Větřkovický triatlon. Desátý ročník terénního triatlonu je zase tady. Akce s charitativním projektem se uskuteční v neděli 25. srpna od 10.00 hod. na hrázi Větřkovické přehrady. Startovné předem 250 Kč, na místě 300 Kč. Trasy: plavání 600 m, MTB 20 km (ženy 10 km), běh 3,5 km. Nově budou i připraveny kategorie pro mladší a starší žáky.

 

Komentovaná prohlídka Štramberkem. Pojďte se projít po nejzajímavějších místech města Štramberk a to v neděli 25. srpna. Sraz v 14.00 hod. u kašny na náměstí. Dozvíte se to nejzajímavější z historie města a zjistíte, proč se městečko nazývá „Moravský Betlém“. Poznáte tajemství starobylých zákoutí lemovaných roubenými chalupami. Seznámíte se s tradicí pivovarnictví ve Štramberku. Zjistíte, jak se pečou zaručeně pravé Štramberské uši. Ochutnáte výtečné medové Štramberské ucho. Dozvíte se o energetickém místě ve Štramberku.

 

Promenádní koncert ve Štramberku. V neděli 25. srpna od 15.30 hod. v Národním sadu zahraje Lašský dechový orchestr v rámci promenádních koncertů ve Štramberku, které se konají každou neděli. V případě nepříznivého počasí se akce ruší. Vstupné dobrovolné.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice