24. 11. 2023

Návštěvnické centrum Nový Jičín-město klobouků zve na výstavu fotografií Jany Vybíralové s názvem ŽIVÁ ZAHRADA. Vernisáž této výstavy se uskuteční v pátek 1. prosince 2023 v 17:00 v galerii Návštěvnického centra v Novém Jičíně.

 

PRO DĚTI: Den pro dětskou knihu s pejskem a kočičkou 24. 11. 2023 13:00, Kopřivnice-pobočka knihovny Sever v komunitním centru Pětka. Víte, že v knihovně se jen nepůjčují knihy, ale odehrává se zde široká škála zajímavých aktivit? Proto přijďte na Den pro dětskou knihu a zjistěte, co naše knihovna nabízí. Letošním ročníkem nás provedou pejsek s kočičkou z dílny Josefa Čapka. Připraveny budou zábavné úkoly, tvořivá dílna a také fotokoutek. Budete si moci koupit dětské knihy z kopřivnického Knihkupectví Pohoda a od 16 hodin zahraje Divadlo Maringotka představení Jak pejsek s kočičkou pekli dort.

Program: 13:00 – 16:00 vstup volný!

  • prodej dětských knih z Knihkupectví Pohoda (pouze hotově!)
  • zábavné úkoly
  • tvořivá dílna
  • fotokoutek
  • Divadlo Maringotka zahraje pohádku Jak pejsek s kočičkou pekli dort

 

PÁTEK 24. listopadu 2023-KONCERT: Koloběh, Příbor Kulturní dům od 19:30-Křest alba Evamore. Mezi hosty uvidíme Lucii Redlovou, Beatu Bocek a spol., a další. Ve večerních hodinách proběhne také afterparty DJ Sandooz.

 

Podzim v KTK. Podobně jako v předchozích letech tak i letos připravila Kabelová televize slevovou akci Podzim v KTK. Nabízíme možnost objednat si služby a zboží za zvýhodněných podmínek. Slevy se budou týkat jak programových balíčků, tak připojení k internetu, televize do mobilu či dekódovacích karet a modulů. Více informací najdete na webových stránkách www.ktk.cz. Slevovou akci můžete využít do 9. 12. 2023.

 

Pro televizní diváky KTK, kteří by se chtěli seznámit s programy, které KTK nabízí ve svých kódovaných programových nabídkách, jsme připravili volné sledování podstatné části těchto televizních programů. Diváci tak budou mít možnost od pátku 24. listopadu do pondělí 27. listopadu 2023 na svých televizních přijímačích tyto programy sledovat, aniž by měli dekódovací kartu. V případě, že by Vás některá naše kódovaná programová nabídka zaujala, máte možnost využít probíhající slevové akce Podzim v KTK. Aktuálně lze naladit 161 televizních kanálů a 33 rozhlasových stanic.

 

Taneční soutěž Tatra slaví půlkulatiny. V sobotu 25. listopadu se v Kulturním domě Kopřivnice uskuteční již 55. ročník taneční soutěže Tatra. Převzato z manželské terminologie se bude jednat o smaragdovou přehlídku, která je zároveň jednou z nejoblíbenějších společenských událostí roku.Kromě soutěžního klání ve standardních a latinskoamerických tancích dospělých párů skupin A i B se mohou návštěvníci těšit na bohatý doprovodný program. K vidění bude taneční vystoupení Miroslava Spáčila nebo tanec z Bali v podání Soni Šťastné. Mezi pozvanými hosty jsou i tanečníci z Tanečního klubu Gradus ze Štramberka, vzdušní akrobaté Aerial Cabaret nebo specialisté na netradiční sportovní pomůcky HOPsej. Stejně jako v předchozích ročnících bude program rozdělen do dvou částí. Základní kolo soutěže ve standardních a latinskoamerických tancích začne odpoledne ve 14 hodin a vyvrcholí vyhlášením výsledků v kategorii B. Galavečer, během kterého proběhne semifinále, finále i vyhlášení vítězů v kategorii A, je naplánován na 19 hodin. Vstupenky je možné zakoupit online nebo v Informačním centru Kopřivnice.

 

V sobotu se raději vyhněte Červenému kameni. Myslivecký spolek Lichnov – Bordovice upozorňuje, že v sobotu 25. listopadu v dopoledních hodinách bude na Červeném kameni a v jeho okolí probíhat lov divokých prasat za účelem snížení rizika šíření afrického moru prasat. Z důvodu střelby, zvýšeného pohybu psů a divoké zvěře žádáme, abyste v tento den Červený kámen raději nenavštěvovali. Děkujeme za pochopení.

 

SOBOTA 25. listopadu 2023-KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA: Areál piaristického kláštera, Příbor. První adventní komentovaná prohlídka. Piaristický klášter, 9:00.

 

Předadventní jarmark, Kopřivnice: Vánoční dekorace, Adventní věnce, Dárkové zboží, Cukroví , Rukodělné výrobky. Kavárna Harmonie  10:00 – 19:00.

 

PRO DĚTI: Dětský festiválek pod Trúbou, Štramberk Kulturní dům 15:00. Program:

14:30 hod. – Otevření sálu
15:00 hod. – MuzikoHrátky
15:30 hod. – Čtení dětem
16:00 hod. – Loutkové divadlo pana Taraby
17:00 hod. – Líbací Robot – koncert pro děti
18:00 hod. – Promítání pohádky
15:00 hod. – 18:00 hod. –  Malování na obličej, kostymérna, třpytivé tetování, herna pro děti

 

Architektky ve školkách děti nadchly. Minulý týden proběhla poslední letošní lekce projektu Architektura do školek. Cílem bylo vzbudit v dětech předškolního věku zájem o prostor kolem nich a podpořit jejich kladný vztah k architektuře. Povídání o architektuře nejen v našem městě doprovází tematické tvoření, díky kterému děti dané téma více baví a lépe si jej zapamatují. Pilotní projekt probíhal vloni na MŠ Francouzské, letos se zapojily MŠ Česká, MŠ Ignáce Šustaly a MŠ Polárka. Program je rozdělen do tří bloků, které jsou zaměřeny na naše město, budovy plus stavební materiály a barvy. „V úvodním bloku si s dětmi povídáme o významných místních stavbách, diskutujeme o jejich využívání a vzhledu, přičemž děti sami navrhují, jak by místo upravily, aby se jim více líbilo. Ukazujeme jim pozitivní příklady realizací, zmiňujeme důležitost veřejného prostoru a zeleně. V praktické části děti kreslí nebo vystřihují domečky z papíru či kartonu a sestavují město podle svých představ. Velmi je baví také míchání barev, kdy ze tří základních vytvoří velkou barevnou škálu. Je krásné pozorovat, jak jsou děti zvídavé a nadšeně se učí nové věci. Myslíme, že to má smysl, a proto bychom školky, případně školy, rády navštěvovaly také příští rok.,“ řekla Lenka Krhovjáková z odboru rozvoje města, která program připravuje společně s architektkou Hanou Krautovou.  Letošní pokračování Architektury do školek je součástí projektu KOPRtoUR spolufinancovaného z dotačního programu Moravskoslezského kraje na podporu dobrovolných aktivit v oblasti udržitelného rozvoje a místní Agendy 21.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice