24. 2. 2023

PÁTEK 24. února 2023-Dům dětí a mládeže Štramberk a město Štramberk pořádají tradiční maškarní bál pro děti. K tanci i poslechu hraje DJ STOUPA. Můžete se těšit na soutěže, tombolu a vystoupení tanečních kroužků. Rezervace vstupenek na tel.: 604 593 263. Kulturní dům v 15:00.

 

WORKSHOP na Hukvaldech- PÁTEK 24. února 2023: Drátování – klasický oplet hrnku bez ucha. Přijďte se naučit další tradiční řemeslo. S paní  lektorkou Šárkou Dvořákovou si  odrátujeme  keramický hrnek klasickou drátenickou technikou.  Délka kurzu je cca 2 h. Workshop je vhodný  pro dospělé i děti od cca 12 let (podle šikovnosti). V ceně je veškerý materiál i zapůjčení nářadí. Před kurzem bude ukázka tvorby s možností zakoupení výrobků i kreativních sad. Na workshop je nutná rezervace: Drátování – klasický oplet hrnku bez ucha. Hukvaldský biskupský environmentální resort, 17:00, Vstupné: 290 Kč.

 

SOBOTA 25. února 2023-Sbor dobrovolných hasičů pořádá tradiční Hasičský ples v Kulturním domě Příbor. Hrát vám bude hudební skupina YPSILON. Kulturní dům, 19:00, Vstupné: 200 Kč.

 

SOBOTA 25. února 2023-Rodičovský bál Kopřivnice. SRPŠ a vedení ZŠ Emila Zátopka pořádají Rodičovský bál. K tanci i poslechu hraje kapela Ostopět. Můžete se těšit na bohaté občerstvení, tombolu, taneční vystoupení a fotokoutek. Katolický dům 19:30

 

NEDĚLE 26. února 2023-Světové evergreeny v Kopřivnici v podání Swingového orchestru Bedřicha Pukovce. Galakoncert složený z těch nejznámějších hitů světových pěveckých hvězd minulého století, jakými byli Elvis Presley, Engelbert Humperdinck, Louis Armstrong, Frank Sinatra, Louis Prima, Mireille Mathieu, Edith Piaf, Marilyn Monroe, Dean Martin, Al Martino, Tom Jones a řada dalších v interpretaci Swingového a tanečního orchestru Bedřicha Pukovce, pod vedením Zdeňka Pukovce. Světoznámé šlágry zazpívají Martin Frynta a Lenka Krompolcová. Pořadem provází Pavel Hanzelka. Kulturní dům 16:00.

 

Další akce projektu Aktivní senior se blíží! Ve čtvrtek 2. března v 10 hodin se v 10. patře radnice uskuteční beseda Senior v dopravě. Zváni jsou nejen řidiči, ale také cyklisté a chodci. Znalosti pravidel provozu na pozemních komunikacích příchozím oživí a na všechny otázky odpoví zkušený lektor Ladislav Kletenský. Vstup bude zdarma. Plakát (pdf 2.1 MB)

 

Místní střední škola otevře nový obor

Blíží se termín pro podání přihlášek na střední školy. Místní Střední škola a Vyšší odborná škola otevře od září nový maturitní obor Logistické a finanční služby. Obor, vhodný i pro dívky, vznikl na základě požadavků ZŠ a podnětů dětského zastupitelstva. Zaměřen není pouze na logistiku, ale také na oblasti marketingu firem, ekonomiky, účetnictví a řízení podniku. Obor je podporován firmami z regionu i třemi vysokými školami, kde je zajištěno návazné studium. Bližší informace >

 

Komterm seřizuje hořáky, kouř není důvodem k obavám

Společnost Komterm oznamuje, že během seřizování nově instalovaných kombinovaných hořáků na kotli K8 může při zkouškách spalování lehkého topného oleje docházet k vypouštění tmavého kouře z komína. Seřizování je prováděno odbornou firmou. Kouř se bude objevovat ještě v průběhu tohoto a příštího týdne. Děkujeme za pochopení.

 

Zaběhni si Zátopka i Ty!

V sobotu 16. září se bude konat 21. ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka. Do závodu tedy zbývá více než půl roku, na trénink je však nejvyšší čas! Také letos nabízejí zkušení běžci z Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice pomocnou ruku všem nadšencům, kteří by se chtěli na náročnou trať vydat. Trénujte společně a zaběhněte si Zátopka také Vy!

Tréninky probíhají pod metodickým vedením maratonce Saši Neuwirtha, a to každé úterý na stadionu Emila Zátopka. Pokud máte o společnou přípravu s ostatními běžci zájem, doběhněte si kterékoliv úterý v 17 hodin na stadion a přidejte se! Jestli chcete začít hned dnes, dorazte výjimečně už na 16:30. Účast v náročném 22,3km běžeckém memoriálu, jehož trasa vede ze Zátopkova rodiště k místu jeho posledního odpočinku, samozřejmě není podmínkou. Na trénincích se můžete připravit například na dubnovou RunTour nebo jiný kratší závod, případně si přijít zaběhat jen pro zdraví, krásu a radost! Lekce jsou bezplatné, kontakt na trenéra je dapo(zavináč)wo.cz.

 

Kopřivnice rozdává biokyblíky

V těchto dnech probíhá distribuce tzv. biokyblíků – malých nádob na sběr bioodpadu, které jsou určeny pro domácnosti v bytových domech. Cílem je snížit množství odpadů končící na skládkách. V rámci pilotního projektu bude rozdáno 900 biokyblíků na ulicích Pod Morávií, Krátké a Lidické.

„Kopřivnice má v třídění odpadů dobré výsledky, za což bych chtěl občanům moc poděkovat. Přesto máme určité rezervy a můžeme se zlepšovat. Fyzická analýza odpadu provedená v roce 2021 ukázala, že zejména v sídlištní zástavbě končí mnoho organického odpadu v nádobách na směsný odpad. Proto byla v září rozmístěna první várka popelnic na gastroodpad a nyní roznášíme biokyblíky. Důslednějším tříděním pomůžeme nejen životnímu prostředí, ale také ušetříme. Ceny skládkování totiž neustále rostou, což může mít vliv na růst místních poplatků za odpady. A tomu bychom se samozřejmě rádi vyhnuli,“ uvedl místostarosta Stanislav Šimíček, který má v gesci oblast životního prostředí a roznosu biokyblíků se ujal osobně.

Do biokyblíků lze vhazovat biologický odpad rostlinného původu a poté jej vysypat do hnědého kontejneru s nápisem BIO, kterých je na kopřivnických sídlištích rozmístěno celkem osmašedesát. Obsah těchto kontejnerů putuje na kompostárnu, kde je znovu využit. „Do biokyblíků lze vyhazovat uvadlé květiny, odpad ze zeleně, zbytky ovoce a zeleniny, pecky, čajový a kávový odpad včetně filtrů a ubrousků, piliny, hobliny či skořápky. Naopak nepatří do nich zbytky vařených jídel, maso, kůže, kosti, oleje nebo plastové sáčky a pytle. Na gastroodpad a použité oleje existují speciální sběrné nádoby,“ uvedla Lucie Kubalcová z odboru životního prostředí s tím, že co do kyblíků patří a nepatří, je na nich podrobně vypsáno. V dubnu proběhne fyzická analýza odpadu v ulicích zahrnutých do pilotní fáze projektu. Pokud se nápad osvědčí, dočkají se biokyblíků také další lokality.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice