26. 3. 2021

V sobotu 27. 3. 2021 se koná celorepubliková iniciativa Ukliďme Česko. Vodní dílo Větřkovice, od 9:00 hod. Další uklízecí akce lze najít na www.uklidmecesko.cz

 

Město Štramberk ve spolupráci s Muzeem Novojičínska, p. o. a manželi Hrčkovými připravilo pokračování videopořadu Povídání o Štramberku II. Odkaz bude zveřejněn v neděli 28. 3. 2021 od 18.00 na FB a webu města. Těšit se můžete na vyprávění o zvycích a událostech, které se odehrávaly v období postu a Velikonoc ve Štramberku a okolí.

 

Valašská Rally – 39. ročník. Akce mezinárodního významu se uskuteční na základě výjimky ministerstva zdravotnictví. Fanoušci však budou mít vstup do dějiště závodu přísně zakázán a rychlostní zkoušky budou moci sledovat pouze online. V souvislosti s konáním motoristického podniku budou v sobotu 27. března uzavřeny některé komunikace v katastru místních částí Lubiny a Mniší. Organizační tým eviduje přes sedmdesát přihlášených posádek, mezi nimiž opět nebude chybět tuzemská automobilová špička v čele s úřadujícím šampiónem Václavem Pechem či Janem Kopeckým. První závodník se vydá na trať v sobotu po 9. hodině, vítěz bude znám v neděli odpoledne. „Po dohodě s Autoklubem ČR se nám podařila vyřešit autorská práva a můžeme naši rally streamovat. Ač se mi to neříká lehce, prosím všechny fandy, aby zůstali doma, nechodili k trati a závod si užili u monitorů svých počítačů,“ dodal předseda organizačního výboru Jaromír Tomaštík. Více informací najdou zájemci na webu www.valasskarally.cz nebo na facebooku akce.

 

Město Štramberk vyhlašuje v termínu od 20. 3. do 3. 4. 2021 výzvu VÍTÁNÍ JARA. Ve Štramberku se dle vyprávění vynášela jako symbol zimy MAŘENA, která se shazovala ze skály…Můžete jí shodit také do potoka či jiné vody, někde se MAŘENA pálila na ohni. Vyneste zimu a zašlete fotografii nebo video na e-mail vitani.jara@email.cz  – účastníci budou odměněni.

 

Aktuální informace o výstavbě domova pro seniory v Kopřivnici předal náměstek hejtmana Jiří Navrátil na včerejším zasedání (23. 3.) členům nově zřízené Komise sociální a zdravotní Rady města Kopřivnice. Veřejnou zakázku kraj vyhlásil 22. 3. 2021 nabídky lze podávat téměř do konce dubna. Investice přesáhne 366 milionů korun a celková kapacita novostavby bude 84 lůžek. Pokud bude dodržen plán, mohlo by se začít stavět letos v září a výstavba domova by měla být dokončena do poloviny roku 2023.

 

 

 

 

 

Jarní kolo Křížovkářské ligy seniorů startuje 1. dubna. Po pauze se opět rozjede Křížovkářská liga seniorů. Nejen kopřivničtí senioři starší 60 let mají možnost zapojit se do Křížovkářské ligy, která jim až do začátku června nabídne každý týden novou křížovku. Patronát nad Křížovkářskou ligou, soutěží o ceny, převzal Jiří Navrátil, náměstek hejtmana pro sociální oblast. „Křížovkářská liga znamená pravidelné trénování paměti a to má hlavně pro duševní zdraví důležitý význam. Především ale chceme, aby se lidé měli na co těšit, abychom jim nabídli zábavu a pohodu, zmírnili stres. V dnešní nelehké době to má obrovský význam. Jsem přesvědčen o tom, že soutěž může pomoci zmírnit jeden z největších problémů starších lidí v současnosti – pocit osamění,“ uvedl Jiří Navrátil. Do Křížovkářské ligy se může zapojit každý zájemce starší 60 let. Stačí se zdarma zaregistrovat a pak si každý čtvrtek přijít na určené místo pro novou křížovku. V Kopřivnici se lze registrovat a křížovky vyzvedávat v budově městského úřadu na informacích. „Kdo si nestihne křížovku ve čtvrtek vyzvednout, nevadí, další čtvrtek dostane i křížovky předchozí. Na úspěšné luštitele čeká odměna – hlavně dárkové balíčky s čajem, sušenkami, oplatky a další. Podmínkou je odevzdat ve stanoveném termínu formulář se všemi tajenkami. Po skončení bude dále ze všech účastníků losováno několik dalších výherců hodnotnějších cen,“ upřesnila Pavla Žáčková, pracovnice sociálního odboru na kopřivnické radnici, u které je možné získat bližší informace. Ta upozornila, že pro jarní kolo má Kopřivnice stanoven limit pro 30 hráčů a první křížovku by si Kopřivničané mohli vyzvednout ve čtvrtek 1. dubna. „V případě velkého zájmu můžeme navýšit limit pro podzimní kolo až na padesát,“ věří v navýšení počtu účastníků Pavla Žáčková.

 

Hody, hody, doprovody do 18. 4. 2021, okénková výstava plná jara a velikonoční inspirace.Kulturní dům Kopřivnice – hlavní vchod. Chcete i vy načerpat trochu té jarní atmosféry a zároveň se nechat inspirovat nápady na velikonoční výzdobu? Pak se nezapomeňte zastavit u vchodu do Kulturního domu Kopřivnice a prohlédnout si za prosklenými dveřmi novou výstavu. K zhlédnutí bude bez dalšího omezení od úterý 23. března 2021.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice