24. 8. 2018

 

Kopřivnice spouští osvětovou kampaň Klima se mění – změň se i ty! Informačním stánkem v rámci Starodávného jarmarku v sobotu 25. srpna bude naplno odstartována osvětová kampaň nazvaná Klima se mění – změň se i ty. Tato kampaň je součástí projektu, na jehož realizaci získalo město dotaci z Moravskoslezského kraje. „Jejím cílem je různými formami informovat obyvatele o možnostech a aktivitách, které jim pomohou připravit se na dopady změny klimatu ve městě a jeho okolí.

 

S ohledem na přetrvávající suché, teplé počasí a nárůst požárů vyhlásil krajský úřad dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požárů na území Moravskoslezského kraje. Pro občany i právnické osoby to znamená povinnost dodržovat opatření, jak hrozícím požárům předejít. Je zakázáno rozdělávání nebo udržování otevřeného ohně, například plošné vypalování suchých porostů a suché trávy, pálení klestí a kůry. Na místech se suchým porostem, v lesích a ve vzdálenosti do padesáti metrů od okraje lesa se zakazuje také kouření (s výjimkou elektronických cigaret) a odhazování hořících nebo doutnajících předmětů. Nesmějí se pořádat ohňostroje a za určitých podmínek mohou být zakázány i jízdy parních lokomotiv.Povinnosti přibyly také vlastníkům lesa, právnickým a podnikajícím fyzickým osobám hospodařícím v lese. Konec doby zvýšeného nebezpečí vzniku požárů na území Moravskoslezského kraje opět stanoví krajský úřad a oznámí jej na úřední desce.

 

Tradiční kopřivnická pouť Kopřivnice. Vrcholem oslav 70 let povýšení Kopřivnice na město bude zahájeno v sobotu 25. srpna od 10.00 hod. Starodávným jarmarkem v sadu Dr. E. Beneše. Kromě tematických stánků bude připraven doprovodný program pro malé i velké, zajištěna je živá cimbálová hudba Poštár z Frenštátu pod Radhoštěm. Tato akce je hojně navštěvovaná rodinami. Součástí akce bude loutkové divadelní představení o Andrýskovi v 11.00 hod.. Následuje Bartolomějský večer, který započne v 15.00 hod. před Kulturním domem Kopřivnice. Během odpoledne vystoupí Lenka Lo Hrůzová & The Calling Heart, Voxel, Thom Artway, Queennie a hlavním hostem bude skupina Tata Bojs. Součásti této akce bude i slavnostní křest nové publikace a nového snímku o Kopřivnici nebo zahájení promítání videomapingu  o Kopřivnici. V neděli 26. srpna tradičně proběhnou před Medical Care centrem projížďky ulicemi města v nablýskaných veteránech značky Tatra. Během pouťové neděle se návštěvníci mohou těšit na vystoupení tanečního souboru Bebran z Bánovců nad Bebravou v 15.00 hod. a od 16.00 hod. na koncert Městského dechového orchestru Kopřivnice.

 

Slavnostní otevření Ringhofferovy vily v Kopřivnici. V pátek 24. srpna od 16.00 hod. proběhne slavnostní otevření zrekonstruované Ringhofferovy vily v parku Dr. E. Beneše v Kopřivnici. Součástí programu bude dobová módní přehlídka v prostoru před Ringhofferovou vilou.

 

Koncert kapely Slza. V pátek 24. srpna od 18.00 hod. před Kulturním domem Kopřivnice proběhne zakončení prázdninového projektu Někdo ven? Celý projekt vyvrcholí koncertem oblíbené skupiny Slza, a zahájí tak pouťové veselí v Kopřivnici.

 

LETNÍ KINO: Prezident Blaník, Štramberk. V pátek 24. Srpna od 20.30 hod. se můžete těšit na českou komedii, která se bude promítat v amfiteátru pod Starou věží. Hlavní hrdina filmu Tonda Blaník ohlásil prezidentskou kandidaturu, v kampani slíbil například máslo a lithium do každé rodiny nebo korupci dostupnou pro všechny a sehnal i sto tisíc podpisů. Kandidaturu na Hrad však nakonec nepodal, když se jeho asistentovi Žížalovi nepodařilo doručit včas podpisové archy na ministerstvo vnitra. Přesto Tonda Blaník pokračuje ve snaze zachránit českou zemi a ukázat jejím obyvatelům, jak se mít líp. Celovečerní film navazuje na úspěšný seriál Kancelář Blaník.

 

Tuning Drift Show v Kopřivnici. Tradiční setkání příznivců Tuningu a Drifterů proběhne v sobotu 25. srpna od 7.00 hod. na Polygonu Tatra. Těšit se můžete na závod DRIFT KING Morava, závodní speciály, koncert kaskadérskou show a mnoho dalšího. Vstupné 250 kč na osobu, děti do 12 let vstupné zdarma.

 

Strašidelný hrad Hukvaldy | Hukvaldy. Hradní strašidla opouštějí své skrýše a to v sobotu 25. srpna od 20.00 hod. Ukázky šermířských soubojů, strašidelný hrad, ohňová show. Vystoupí skupina scénického šermu Allegros a skupina historického šermu Valmont.

 

Mapping Ringhofferova vila v Kopřivnici. Světelný design ve veřejném prostoru, každou půl hodinu v parku u vily. Akce se uskuteční v sobotu 25. srpna od 21.30 hod. před Ringhofferovou vilou.

 

Větřkovický triatlon IX. Ročník.  Sportovně zábavná akce s charitativním přesahem se uskuteční v neděli 26. srpna od 10.00 hod. Start na hrázi Větřkovice přehrady. Trasa: plavání 600 m, MTB 20 km (ženy 10 km), běh 3,5 km. Více na: Větřkovický triatlon.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice