24. 9. 2018

 

Město Kopřivnice vyzývá zájemce z řad nájemců bytů v majetku města Kopřivnice k podání přihlášky na nájem obecního bytu na adrese Štramberská 1134, a Alšova 1146. Tyto nabídky mohou využít pouze stávající nájemci městských bytů v Kopřivnici, za podmínky uzavření dohody o přistoupení k dluhu a dále za podmínky vrácení bytu, který nyní užívají zpět pronajímateli. Nájemci musí být pár, mající v péči alespoň dvě nezletilé děti. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 24.09.2018 do 16:00 hodin na: Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 742 21 Kopřivnice, 8. poschodí, dveře č. 866 nebo 867; dále město nabízí do nájmu městský byt na adrese Obránců míru 1307 za podmínky přistoupení k dluhu a za podmínek dle výzvy. Byt je velikosti 1+3 a je určen pro stávající nájemce městských bytů. Nabídka platí od 07.09.2018 do 24.09.2018.

 

SOUTĚŽ KTK A VILY MACHŮ O 3 x 2 POUKAZY NA POLÉVKU. Abyste si mohli vybrat, na jakou polévku si v týdnu zajdete, kde budete hledat týdenní polévkové menu?

  1. a) pouze na webových stránkách
  2. b) v Infocentru
  3. c) na webových a facebookových stránkách Kavárny Vily Machů nebo na menicka.cz, a na nástěnkách u Vily

Odpovědi posílejte ve tvaru vaše jméno mezera a odpověď prostřednictvím sms na telefonní číslo 774 599 474 nebo e-mailem: studio@ktk.cz nebo prostřednictvím formuláře na www.ktkstudio.cz/soutez . Uzávěrka soutěže je ve středu 3. října 2018 v 10:00. O výhercích budeme informovat v dalším vydání Kopřivnického magazínu a na webových stránkách KTK. Poukazy budou připraveny k převzetí ve studiu KTK na ulici Záhumenní 1152.

 

Řidiči na ulici Záhumenní u muzea Fojtství by si měli velmi pečlivě hlídat ručičku tachometru. Od 1. srpna je tu v ostrém provozu radar, který za půldruhého měsíce odhalil 4800 přestupků. Změřenou rychlost u aut i motocyklů, které jedou rychleji než 50 kilometrovou rychlostí, kamera automaticky odesílá na služebnu městské policie, kde jsou registrační značky dopravního prostředku přiřazeny k neukázněným řidičům, respektive provozovatelům aut zapsaných v registru silničních vozidel. Úřad nezkoumá, kdo seděl za volantem, ale kdo je provozovatelem vozidla a ten je vyzván k uhrazení určené částky. Teprve v případě, že nebude zaplacena, přijde na řadu standardní přestupkové řízení. Měřící zařízení přišlo město na 1 697 246 korun. Radarový měřič Ramer 10T, který je schopen zachytit rychlost aut, projíždějících v obou směrech. Je odolný proti vandalismu, má dvouplášťové neprůstřelné provedení a umožňuje bezobslužný, plně automatický provoz.

 

O 28. 9. do 5. 10. nebude vysílat Kopřivnický magazín. Vysílací čas KTK budeme věnovat závěrečné besedě, která uzavře letošní předvolební speciály, připravené k volbám do obecního zastupitelstva. V kopřivnickém kinosále natáčíme besedu se všemi lídry volebních stran ve středu 26. 9. od 16 hodin a ve vysílání ji najdete od pátku 28. září od 16 hodin. Programové schéma bude vzhledem k délce pořadu mírně upraveno a beseda bude začínat každý den vždy v 16:00, 22:00, 01:00: 04:00, 08:00 a 12:00. Všechny besedy, které jsme letos připravili, včetně dostupných volebních programů, seznamu kandidátů a video návodu, jak se dá hlasovat, najdete na našich webových stánkách www.ktkstudio.cz/volby nebo také prostřednictvím našeho kanálu youtube.

 

Dům dětí a mládeže prezentuje svou prázdninovou činnost ve vestibulu radnice. Výstavní panely vás přenesou do dění na 17 táborech, od sportovních po umělecké, na nichž se vystřídalo 630 dětí ve věku od 6 do 20 let a navíc 20 pejsků. Na výstavě je možnost seznámit se i s nabídkou kroužků, které DDM pro zájemce chystá. Kroužky DDM Kopřivnice a Štramberk začínají od října.

Druhá výstava, která je ve vestibulu k vidění, je věnována stomikům. 14 stomiků z Česka, Polska a Slovenska se vydalo na kolech z Hranic u Aše přes Hranice na Moravě do Nového Jičína. Ujeli během devíti dnů celkem 675 km. V osmi městech debatovali s místními občany o tom, co vše je možné zvládnout a překonat navzdory závažnému onemocnění, které prodělali. Obě výstavy budou k vidění ve vestibulu radnice do konce září.

 

Městská knihovna Kopřivnice pořádá výprodej vyřazených dětských knih a časopisů ve středu 26. 9. 2018 od 8 do 12 hod.

 

Koncert v rámci Svatováclavského hudebního festivalu Des Prez/Pocta franko-vlámské polyfonii – ve středu 26. 9. v kostele sv. Bartoloměje v Kopřivnici.

 

Koncert rockové kapely z New Yorku Paramount Styles se chystá v Kopřivnici ve vile Machů ve středu 26. 9. 2018.

 

Ostrava se letos od 26. do 29. září stane podvanácté místem konání jednoho ze závodů světové krasobruslařské série juniorů Junior Grand Prix. Konat se tu bude pátý závod ze série zahrnující celkem sedm soutěží plus finále, které se letos uskuteční ve Vancouveru v Kanadě. V Ostravě se finále uskutečnilo v roce 2005. Od roku 1997, kdy Mezinárodní bruslařská unie (International Skating Union, zkráceně ISU) seriál poprvé odstartovala, se Junior Grand Prix konalo v Ostravě 11krát. Krasobruslařkou událost podpoří také Moravskoslezský kraj, a to částkou půl milionu korun.

Častěji než v Ostravě se nikde na světě závody ISU série Junior Grand Prix nekonaly. Na pomyslné druhé příčce jsou shodně s devíti závody polský Gdaňsk a chorvatský Záhřeb. Zemí, kam se sjížděly juniorské špičky světového krasobruslení, je zatím 35. Věk startujících závodníků se na Junior Grand Prix pohybuje od 13 do 19 let (výjimkou je 21 let pro ženy u tanců a sportovních dvojic). Šest nejlepších závodníků série v každé kategorii postoupí do finálového závodu „ISU Grand Prix of Figure Skating Final“ juniorů a seniorů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice