25. 3. 2013

 

Extraligoví házenkáři Kopřivnice, kteří se připravují na rozhodující fázi sezony, už znají podrobný rozpis nadstavbové části skupiny o udržení, kterou rozehrají v sobotu 13. dubna v 17:00 na palubovce KP Brno. Kopřivnici čeká osm střetnutí, s každým soupeřem se potká doma a venku.

 

 

Krajská hokejová liga mužů 23. 3. 2013 – 7. zápas Play Off: HC Uničov – HC Kopřivnice 1:5 (0:1;1:3;0:1).

Branky (asistence): 25. min. Peč (Hodulák) – 13. min. Štepjak (Bartošák), 30. min. Bílek (Merenda), 39. min. Hruškovský (Starmann, Bartošák), 40. min. Bílek (Hrubý), 49. min. Štěpjak (Jedlička). Sestava domácích: Unzetig, (Jahodář) – Petružálek, Jašek, Hrubý, Bílek, Suchý – Hruškovský, Jedlička, Štěpjak, Bartošák, Starmann – Pelikán, Merenda, Horák, Kameníček, Chalupa.

Vítězstvím v Uničově získali Kopřivničtí druhou výhru v sérii a tím vyhráli finále play off. Tímto vítězným zápasem HC Kopřivnice zakončila letošní sezónu.

 

 

Ve středu 27. 3. se v Šustalove vile uskuteční slavnostní vyhlášení nejlepších učitelů.

 

 

Provozovatel dráhy SŽDC, s.o. informuje, že proběhne výluka na trati č.325 – STUDÉNKA – VEŘOVICE  (A ZPĚT), v úseku STUDÉNKA – SEDLNICE ve dnech 25. až 29. března 2013, vždy v době od 7.23 do 17.20 hodin. Všechny vlaky jsou po dobu výluky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

 

 

Filmový klub Kopřivnice upozorňuje, že v rámci letošního Projektu 100 je na úterý 26. 3., 19:00,  nachystán mimořádný skvost světové filmové tvorby – nejlepší a nejslavnější western všech dob TENKRÁT NA ZÁPADĚ. Opuštěná železniční stanice, na které tři muži trpělivě čekají na příjezd vlaku, je pověstnou úvodní scénou tohoto legendárního díla režiséra Sergia Leoneho a soundtrack Ennia Morriconeho, který dávno přesáhl rámec „pouhé“ filmové hudby se stal hudebním pokladem a legendou. Sergio  Leone (Pro pár dolarů navíc, Hodný, zlý a ošklivý) měl jako vždy velmi šťastnou ruku při výběru herců. Henry Fonda se své ojedinělé záporné role zhostil s bravurou, Charles Bronson zahrál možná nejlepší roli své kariéry, Claudia Cardinale je potěchou pro každé oko a Jason Robards coby Cheyenne je jednou z nejzajímavějších postav vůbec. Více informací o filmu najdete zde :

https://www.csfd.cz/film/5911-tenkrat-na-zapade/. Informace o Projektu 100 naleznete zde:

https://www.projekt100.cz/

Třetí film M. Kratochvíla o výstupu k hoře Kailás, který nebyl promítán 19. 3., bude uveden v náhradním termínu 2. dubna od 18:30 v kině PULS. Na tento film můžete přijít již bez vstupenky.

 

 

Velkoobjemové vany na ukládání objemného odpadu z domácnosti budou přistavovány vždy od 15:00 –  18:00 hodin. V úterý 26. března Pod Zahradami, 27. března na ulici K. Čapka a 28. března na Janáčkově ulici.

 

 

Z důvodu komplexního čištění místních komunikací a parkovišť bude v uvedených termínech dočasně zakázáno stání motorových vozidel. Vozidla, stojící v úseku zákazového dopravního značení, budou odtažena. Dnes to je v pondělí 25. března bude čištění probíhat u polikliniky a na ulici Hanse Ledvinky, v úterý 26. března na ulici Štefánikově od ulice Husové po ulici Kpt. Jaroše a Sokolovskou, ve středu 27. března část ulice Kpt. Jaroše, na parkovišti u Alberta a na Štefánikově ulici  od Kpt. Jaroše po tržnici „skleník“.

 

 

Město Kopřivnice nabízí občanům možnost zapojit se do elektronické aukce na nákup elektřiny a zemního plynu. Společným nákupem těchto energií mohou domácnosti ušetřit až 15 procent stávajících výdajů. Zájemci, kteří se chtějí zúčastnit nákupu elektřiny, plynu, nebo obou energií najednou, se mohou hlásit od 25. března do 24. dubna na kontaktním místě ve vestibulu kopřivnické radnice. S sebou by měli přinést současné smlouvy s dodavateli soutěžených energií a také roční vyúčtování jejich spotřeby. Kontaktní místo bude otevřeno každé pondělí a středu od 13 do 17 hodin. Čím více odběrných míst se do aukce zapojí, tím výhodnější ceny lze vysoutěžit! Bližší informace naleznete na internetových stránkách města.

 

 

Město Kopřivnice pořádá v centru města na pěší zóně ve dnech 27. – 28. 3. 2013 VELIKONOČNÍ JARMARK. Zveme rukodělné výrobce a prodejce velikonočního zboží i prodejce dalšího sortimentu spotřebního zboží, k nákupu obyvatele našeho města i okolí.

 

 

Městská knihovna v rámci celorepublikové akce Březen měsíc čtenářů zve v úterý 26. 3. v 17:00 na přednášku o aromaterapii Vůně jako lék. Naučíte se éterické oleje správně mísit do vonných kompozic a po skončení přednášky budete mít možnost namíchat si vlastní aromatickou směs.

 

 

MANDALA

St 27. března v 17 hodin Kreativní dílna pro malé i velké – vyrobíme společně pejska z ponožky, materiál k dispozici.

So 30. března ve 20 hodin Marow unplugged – hudební objev Colours of Ostrava 2012

 

 

Středa 27. 3. 2013 – od 17.00 hodin – Velký sál KDK JARNÍ KONCERT pěveckých sborů a kapel kopřivnických ZŠ, Tradiční akce našich dětí a učitelů spojená s vyhlášením výsledků KOPRSTAR 2013.

 

 

Sobota 30. 3. 2013 – od 15.30 hodin – Velký sál KDK, DĚTSKÝ MAŠKARNÍ KARNEVAL. Maškarní karneval pro děti. Soutěže, hry, písničky, tancování a spousta dobré zábavy. Srdečně zveme všechny děti a jejich rodiče!

 

 

Správa sportovišť upozorňuje, že poslední bruslení veřejnosti na Zimním stadionu v Kopřivnici bude v pátek  29. 3. 2013 v době od 14:45 do 16:15 hod.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice