25. 8. 2017

Závěrečný koncert prázdninového projektu Někdo ven? V pátek 25. 8. se uskuteční závěrečný koncert prázdninového projektu někdo ven??. Tentokrát se můžete těšit na chlapeckou skupinu Mirai. v 15.30 hod. vystoupí Freestyle show – Miniramp show a od 17.30 hod. roztančí publikum Mirai. Majitele pěti různých náramků z akcí z akcí projektu dostanou dárek.

 

Mezinárodního turnaje v házené mužů O pohár PV OS KOVO Tatra a.s.  – 56. ročník. Krátce před začátkem další sezony házenkářů Kopřivnice v mužské extralize, čeká na svěřence trenéra Lubomíra Veřmiřovského pomyslný vrchol letní přípravy. Tím bude v pořadí, jíž 56. ročník tradičního turnaje O pohár PV OS KOVO Tatra, který se bude konat v pátek 25. 8. a 26. 8. 2017 od 17.00 hod.

 

Adrenalin Cup letos poprvé v novém! První ročník závodu navazuje na extrémní štafetový Adrenalin Cup s dvacetiletou tradicí. Frýdlantský duatlon se ale navíc nově více otevírá dětem a širší veřejnosti. Čekají na vás dvě hlavní disciplíny a tři doprovodné závody. Na své si tu přijde opravdu každý. Hlavní závod má tři fáze: Běh (4 km), Kolo (19 km), Běh (2,5 km). Závod lze běžet i jako štafetu – jeden z týmu běží a druhý jede na kole. Start ve 13:00. Frýdlant nad Ostravicí – sobota 26. 8. 2017

Dále na vás čeká Beskydský šerpa, rodinný nebo juniorský běh. Beskydský šerpa je určen pro čtyřčlenné týmy. Vaším cílem bude vynést sud piva na vrchol Lysé hory, délka trati je 9,5 km a převýšení 900 m, startujeme už v 10:00! Rodinný běh je určen pro děti do 9 let s doprovodem, délka závodu je na vás a rozhodnout se můžete přímo až na trati – 1 km nebo 2,5 km podél řeky, startuje se v 11:00 a startovné je Vás vlastnoručně vyrobený dres, který si vyrobíte v barevném koutku za 50Kč, doprovod zdarma. A v neposlední řadě juniorský běh, který bude rozdělen na dvě soutěžní kategorie 10–12 let s okruhem 2,5 km a 13–15 let s okruhem 5 km, startovné dobrovolné. Start už v 10:30. Registrace je možná online nebo přímo na místě! Navíc se můžete těšit na bohatý doprovodný program: workshop a exhibice skoků na trampolíně, akrobatické seskoky z letadla, oranžová kola Nadace ČEZ a mnoho dalšího!

 

Zahrady v tanci 3. V pátek 25. 8. od 17.00 hod. se Piaristické zahrady roztančí v rytmu Cha-chi a Jivu. Tak neváhejte a přijďte na již třetí lekci latinskoamerických tanců. Během lekce vás budou provázet lektoři z HM Studio.

 

Starodávný jarmark. V sobotu 26. 8. od 10.00 hod. proběhne starodávný jarmark. O příjemnou atmosféru se postará cimbálová muzika Radhošť z Rožnova pod Radhoštěm.Nebude chybět výtvarná loutková dílna, kovářská dílna, kde můžete sledovat práci mistra černého řemesla a bude možnost zakoupení jeho výrobků, výroba ručního papíru, kde si za pomocí sít a rámků můžete vyrobit originální dílko z papírové hmoty.V 11.00 a 14.00 bude přestavení loutkového divadla O králi, kterému bylo zima.K dispozici budou dobové stánky plné perníčků, ručně šitých látkových hraček z bio produktů, dále hračky i dekorace do dětských pokojíčků, šperky, pražené oříšky, český maňásek, Goldovo pekařství, aroma kuličky a mýdla, med a medové výrobky, truhlářské výrobky, frgály, kukuřičné panenky, dřevěné hračky a spoustu dalších. Akce se koná pouze za příznivého počasí.

 

Bartolomějský večer. V sobotu 26. 8. od 17.00 hod. započne tradiční Bartolomějský večer. Jako Tradičně se můžete těšit na vystoupení hudebních skupin. Letos zahrají od 17.00 hod. David Stypka & Bandjeez. V 18.30 hod. vystoupí RedVelvet, dále 20.00 hod. Cirkus Brothers a 21.30 hod. FiHa.

 

Pivní a Gulášové Slavnosti Pod Šostýnem. Letos poprvé v sobotu 26. 8. a neděli 27.8 u restaurace Pod Šostýnem proběhnou pivní a gulášové slavnosti. V sobotu vypukne soutěž čtyř týmů o nejlepší uvařený guláš dále pak soutěž o držení tupláků na čas a mnoho dalších soutěží. Připravená je i odpolední diskotéka. V neděli vystoupí cimbálová muzika Zaryš. Těšit se můžete i na soutěž pivního slalomu. A pro ty nejmenší jsou pak přichystané soutěže i diskotéka s létajícími balónky.

 

Strašidla přicházejí – večerní prohlídka. Hrad Hukvaldy si v sobotu 26. 8. připravil pro děti akci s názvem: Strašidla přicházejí. Na hradě se ukrývají strašidla, která opouštějí své chýše. Nebojte se a prozkoumejte hrad i v noci. Během večera je připraven bohatý program plný šermu, zbraní, ohňové show a na závěr i malé překvapení.

 

Tradiční projížďky ve veteránech značky Tatra. V neděli 27. 8. od 9.00 hod. před Medical Care centem, naproti Technickému muzeu Tatra (modrý stan s logem města), již každoročně proběhne projížďka historickými vozidly značky Tatra. Cena 50 Kč. Pro návštěvníky Technického muzea Tatra sleva 20%. Předškolní děti v doprovodu platící dospělé osoby zdarma (na jednu osobu platící vždy jedno dítě předškolního věku.

 

Pouťová neděle. Tradiční pouťová neděle s kolotoči, stánky a pestrým programem. Během neděle 27. 8. od 15.00 hod. před Kulturním domem Kopřivnice se představí Městský dechový orchestr s mažoretkami Sunny Kopřivnice. Od 17.00 hod. je pro děti přichystané Kouzelné hrátky se zvířátky. Nejedná se o klasickou divadelní pohádku, kde děti sedí a poslouchají a kterou můžete vidět kdekoli jinde. Právě naopak: vaše děti nebudou sedět ani chviličku a po celou dobu budou doslova v centru dění. Čeká vás až 15 písniček obsahujících jednoduché choreografie, jež děti snadno napodobí, a které si rády zazpívají s našimi herci. Pořad je propojen jednoduchou, snadno pochopitelnou dějovou linií, a je doplněn několika kouzly vhodnými pro tuto věkovou skupinu. Představení může být doplněno i soutěžemi o ceny a mini diskotékou. Za nepříznivého počasí se program přesune do velkého sálu KDK.

 

Charitativní varhanní koncert. Kostel sv. Bartoloměje se v neděli 27. 8. od 15.30 hod. rozezní v duchu duchovních písní v podání absolventů Múzické školy z Ostravy a Joshuy Brodbecka z USA A Masrina Kasparka ze Švýcarska. V jejich podání zazní skladby od S. Wesleyho, J. S. Bacha, G. Merkeleho, L. Roggiho.

 

Větřkovický triatlon VIII. ročník. V neděli 27. 8. od 10.00 hod. na hrázi Větřkovické přehrady se uskuteční VIII. ročník triatlonu. Maximální počet účastníků 120-150. Startovné: 180 Kč na osobu předem, 230,- na místě (v ceně guláš/klobása/žádné vegetariánské jidlo) štafety 300 Kč na místě (ovšem bez občerstvení), nelze předem – možná bude změna!

 

V sobotu 2. 9. 2017 se koná soutěž o nejlepší kotlíkový guláš na bubla ranči

 

Local Mandala zve v neděli 3. 9. 2017na koncert skupiny Rickolus.

 

K-Galerie zve všechny na výstavu obrazů Anny Dočkálové, v úterý 5. 9. 2017.

 

Pionýr Kopřivnice zve všechny na Den otevřevřených dveří, ve středu 6. 9. 2017 od 15 do 17 hod.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice