25. 9. 2023

Práce na rekonstrukci mostu pokračují. V polovině července začala v Kopřivnici rekonstrukce mostu na ulici Kpt. Jaroše. Tu bohužel zkomplikovaly vady, které se i přes dobré výsledky diagnostiky pilířů ukázaly až po odrytí horních vrstev mostu. Po několikadenní pauze se stavební práce opět rozjely a město už má bližší představu o dalším postupu. Hlavním důvodem rekonstrukce mostu bylo zatékání do nosné konstrukce způsobující degradaci betonu a korozi mostní výztuže. Poté, co byly v průběhu rekonstrukce objeveny vady čtyř nosníků, doporučil statik zbourání celého mostu. V tu chvíli bylo zřejmé, že se oprava před zimou dokončit nestihne. Jelikož výroba nových nosníků trvá dva až tři měsíce, hrozilo přesunutí celé stavby až na jaro a zvažovalo se vybudování provizorního přemostění. „Nakonec jsme se po konzultaci s projektanty rozhodli, že použijeme jinou technologii. Nenecháme vyrábět nosníky, ale železobetonovou desku vybetonujeme přímo na místě. Po dokončení bouracích prací projektant vše zaměří a zaktualizuje projekt. Pak budou práce pokračovat do doby, dokud to počasí dovolí. Pravděpodobně most nestihneme postavit do zimy, ale na jaře už práce zaberou jen několik týdnů a dílo se stihne dokončit před plánovanou výstavbou okružní křižovatky ulic Záhumenní a Kpt. Jaroše,“ uvedl Adam Ondrašík z odboru rozvoje města. Z důvodu nečekaných nákladů byla částka na rekonstrukci mostu navýšena o 1,6 milionu. V tuto chvíli tedy městský rozpočet počítá se sumou přesahující 8 milionů korun.

 

Tipos Extraliga se vrací na Sport1. Společnost AMC Networks International na základě dohody se společností JOJ Sport rozšiřuje svá práva na slovenskou Tipos extraligu pro vysílání slovenských hokejových zápasů na stanici Sport1. To znamená, že společnost může přenést prestižní kluby jako Slovan, Košice, Nitra či Zvolen na obrazovky prostřednictvím stanice Sport1. Uzavření této cenné smlouvy o prodloužení může divákům nabídnout řadu skvělých kvalitních zápasů. Kromě hokeje má AMCNI CNE práva i na další lokálně významné zápasy či soutěže, o které je stale větší zájem. Je to například hokejová Liga mistrů. Kromě nabídky sportovních stanic nabízí AMCNI CNE širokou škálu stanic a žánrů, včetně Spektrum a Spektrum Home, a TV Paprika.

 

Gurmán Sedlnice, firma zabývající se porážkou, vlastní výrobou uzenin a následnou distribucí oznámila svůj konec. Jako důvody udávají energetickou náročnost a přesun kupní síly do Polska. V minulosti využívali malokapacitní jatka s hovězí a vepřovou porážkou a jejich linkou prošlo měsíčně 80 tun produkce. Od roku 2014 byli také držiteli certifikátu s názvem „Porážka pro ekologické zemědělce“, a rovněž jejich masné výrobky byly zaštítěny ochrannou známkou.

 

Všichni rodiče jsou srdečně zváni se svými ratolestmi do knihovny na dopoledne plné klapání s knížkou KLAPY KLAP od Madaleny Matoso v úterý 26. 9., 9.00 – 11.00, Pobočka knihovny Sever.

 

Komunitní centrum Stará škola Štramberk pořádá workshop, kde se naučíte péct loupáky plněné povidly-26. 9. od 16:00 hodin.

 

Kulturní dům města Příbora pořádá ve středu 27. 9. seniorské odpoledne. Vystoupí Eva a Vašek. Od 16:00 hodin.

 

Ve čtvrtek 21. září se konalo 6. zasedání kopřivnického zastupitelstva. Zatímco projednávání většiny bodů proběhlo bez větších diskuzí, v závěru se rozproudila neplánovaná debata, do níž se zapojili i příchozí občané. Tématem byla budoucnost lyžařského areálu Červený kámen. Tento bod otevřela zastupitelka Ivana Kysilková, která již dříve nesouhlasila s většinovým rozhodnutím nejvyššího orgánu města neinvestovat do provozu lyžařského vleku a zasněžování sjezdovky na Červeném kameni. Zastupitelku podpořili také zástupci veřejnosti, kteří aktuálně sbírají petiční podpisy za zachování sjezdovky. Petici údajně podepsalo již šest set občanů. Provoz tohoto energeticky náročného sportoviště je přitom dlouhodobě ztrátový a nepřeje mu ani aktuální vývoj klimatu. V sezoně 2021/2022 fungovala sjezdovka 26 dní a náklady vyšly asi na 3 miliony korun. Minulou sezonu navíc zůstal vlek z technických důvodů mimo provoz. „Nerušíme sjezdovku, ale momentálně nechceme investovat do lyžařského vleku. Jeho provoz byl ukončen již v minulém volebním období a na nás zbylo nelehké rozhodnutí, jak dál. Poctivě jsem zpracoval všechny varianty provozu a ty předložil zastupitelstvu. Bohužel doplácíme na to, že se do areálu dlouhodobě neinvestovalo,“ uvedl místostarosta David Monsport zodpovědný za oblast sportu. Ten již dříve uvedl, že komplexní rekonstrukce areálu by dle odhadů vyšla na 20 milionů korun a momentálně není prioritou města. Pořídit pouze nový vlek za 2 miliony korun nepovažuje vedení města za koncepční řešení. „V Kopřivnici je řada využívanějších sportovišť, do nichž bychom měli investovat. Rozvoj lyžařského areálu navíc blokuje chráněné území Natura 2000. Ale pokud se najde zájemce, který by areál provozoval, rádi se s ním sejdeme a budeme hledat reálná řešení,“ doplnil místostarosta. „Je to opravdu složité téma a mezi lidmi koluje plno nekompletních nebo dokonce nepravdivých informací. Rádi bychom tedy pozvali všechny zájemce na setkání, kde se jim vše pokusíme podrobně vysvětlit,“ dodal David Monsport. Setkání vedení města s veřejností se uskuteční v pondělí 2. října od 16:30 hodin v zasedací místnosti v 10. patře radnice.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice