27. 9. 2023

Kopřivnice udělí významná ocenění

 U příležitosti letošního 75. výročí povýšení Kopřivnice na město bude opět rozšířen seznam čestných občanů a významných osobností města. Ocenění budou předána ve čtvrtek 12. října v rámci festivalu Aerovka Jazz Fest pořádaného na počest skladatele Zdeňka Petra, který je rovněž čestným občanem Kopřivnice. Na radnici letos přišlo sedm nominací, na jejichž základě rozhodlo zastupitelstvo o udělení titulů významná osobnost sbormistrovi, varhaníkovi a skladateli Pavlu Altrichterovi, fotografovi Ivanu Polívkovi (in memoriam), designérovi Jiřímu Španihelovi a řediteli místní průmyslové školy Oldřichu Vrbovi (in memoriam). Čestné občanství Kopřivnice přijde převzít modelář, badatel v místní historii a člen Českého svazu bojovníků za svobodu Václav Langer a také muzejník, veteránista a propagátor automobilové historie města Karel Rosenkranz. In memoriam získá čestné občanství Kopřivnice rovněž vynikající gymnastka a dvojnásobná olympionička Zdenka Veřmiřovská. „Přestože je Zdenka Veřmiřovská první a zatím jedinou Kopřivničankou, která vyhrála olympijské zlato, nejvyšší ocenění rodného města jí doposud chybělo. Jsme moc rádi, že ho získává právě letos, kdy si připomínáme 110. výročí jejího narození,“ uvedla Lucie Macháčková z oddělení vnějších vztahů. Při této příležitosti bude na počest úspěšné rodačky odhalena pamětní deska – ta bude umístěna na budově zimního stadionu, někdejší sokolovny, kde Zdenka Veřmiřovská působila. Slavnostní odhalení pamětní desky z dílny sochaře Jana Zemánka proběhne ve čtvrtek 12. října v 17 hodin. Součástí bude vystoupení místních gymnastek a pěveckého sboru ZŠ Emila Zátopka. V 18 hodin bude následovat zahájení festivalu Aerovka Jazz Fest a slavnostní udílení ocenění města. „Festival Aerovka je pořádán na počest čestného občana Zdeňka Petra. Koná se v Katolickém domě v Kopřivnici, kde se mimo jiné nachází restaurace U Bartoloměje se Sportovním klubem vzdávajícím hold kopřivnickým sportovcům. Těžko lze tedy hledat vhodnější příležitost a místo, kdy a kde by měla být ocenění udělena,“ vysvětlila Lucie Macháčková z oddělení vnějších vztahů. V rámci slavnostního večera vystoupí Saxtet Janáčkovy konzervatoře a Martin Galia s klavírním doprovodem Čeňka Krauta. Vstup na akci bude zdarma.

 

Upřesnění termínů blížících se dopravních omezení v Kopřivnici. Stavební práce začnou tak, jak bylo avizováno – 2. 10., ale oproti původní informaci by měly proběhnout rychleji:

První etapa: 2.-15. října

Bude uzavřena polovina propojovací komunikace podél autobusového nádraží v úseku mezi sjezdem k Tescu a sjezdem na ulici Čs. armády. K Tescu i k autobusovému nádraží se řidiči dostanou pouze z křižovatky u železniční zastávky. Během první etapy obslouží autobusy všechny zastávky, cestující by však měli věnovat pozornost přečíslování a novému rozmístění stanovišť autobusového nádraží.

Druhá etapa: 16. října-1. prosince

Bude uzavřena druhá polovina propojovací komunikace podél autobusového nádraží, křižovatka na ulici Nádražní a zhruba 200metrový úsek na této ulici. Příjezd do centra města, k Lidlu a Kauflandu bude možný pouze ve směru od Štramberka. Opatření budou mít zásadnější dopad na autobusovou dopravu – kromě přečíslování zastávek budou platit výlukové jízdní řády a zastávky u Kauflandu nebudou obsluhovány. Bližší informace na webu města.

 

Kulturní dům města Příbora pořádá ve středu 27. 9. seniorské odpoledne. Vystoupí Eva a Vašek. Od 16:00.

 

Ve čtvrtek 28. 9.  se koná tradiční horová Svatováclavská pouť ve štramberku, coby Tradiční oslava svátku českého patrona. Akce začíná mší v kostele na náměstí́ v 8:30 hod., pokračuje pobožností v 10:10 hod. u kříže na hoře Kotouč, národní hymnou u sochy sv. Václava, a končí́ občerstvením a přátelským setkáním v Národním sadu v 11:00 hod.

 

V So 30. 9. 2023 se chystá Grand party s GALIA BROTHERS-Stylové zakončení první sezóny nového provozu koupaliště  v Příboře, od  19:00 HODIN.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice