26. 10. 2015

 

Informace k přenosům fotbalových zápasů UEFA. Držitelé výhradních práv pro přenosy fotbalových utkání UEFA na území České republiky, oslovili kabelové operátory, satelitní operátory a provozovatelé dalších způsobů šíření televizního vysílání s informací, že přenos těchto zápasů na jiných televizních stanicích, než těch, která jsou držiteli příslušných licenčních práv, je porušením platné legislativy České republiky. Z tohoto důvodu dojde v době těchto fotbalových zápasů k přerušení vysílání televizních programů, kterých se tato skutečnost týká (zejména STV1 A STV2), neboť nemají distribuční práva pro Českou republiku zakoupena. Děkujeme za pochopení. KTK

 

 

Radnice nabízí nájem městského bytu o velikosti 1+2 za podmínky přistoupení k dluhu, který je určen pro širokou veřejnost za podmínek dle výzvy, nabídka platí do 2. listopadu.

 

 

ZŠ Alšova byla oceněna Radou Moravskoslezského kraje za své aktivity v primární prevenci.

 

 

S další pozvánkou přichází lašské muzeum v Šustalově vile, kde je do 1. října otevřena expozice významného českého fotografa Jana Reicha. Nová pozvánka zve do expozice nejen fotografy a příznivce jeho tvorby, ale také i školní mládež, pro děti je připraven zajímavý doprovodný program. Jan Reich, který byl zván mistrem sychravé fotografie  – byl fotografem, který se zasloužil o dokumentaci české krajiny v přírodě, i krajiny městské. V programu pro školy si děti mohou vyzkoušet některé dovednosti, které jsou nutné k tomu, aby se fotografie mohly vůbec na výstavě objevit. Součástí je i prohlídka výstavy a povídání lektora.

 

 

Pro letošní sezonu chystá Eurosport bohatou nabídku – 10 různých zimních sportů. Letos v únoru Eurosport dosáhl nejvyšší sledovanosti mistrovství světa v alpském lyžování v historii. Jeho další kapitola se začne psát již zanedlouho. Eurosport pro sportovní fanoušky avízuje Světový pohár v alpském  lyžování, v programu jsou zařazeny živé přenosy všech kol – od  24. října 2015 do 20. března 2016.

 

 

Prostory pod mostem na ulici Erbenově, které po předchozí výzvě opustili jeho dosavadní obyvatelé, nechala radnice ve čtvrtek 15. října vyklidit a vyčistit. Jelikož se most nachází jak v blízkosti centra města, tak především velmi blízko mateřské školy I. Šustaly a dětského dopravního hřiště, přicházely na radnici časté stížnosti a to se rozhodlo situaci razantně vyřešit. Úklid proběhl za účasti technických služeb a kopřivnické městské policie. Ta by měla při pravidelných návštěvách dohlížet, aby nedošlo k návratu nezvaných hostů. Radnice v současné době hledá ve spolupráci s povodím Odry technické řešení, které by obývání mostu znemožnilo úplně.

 

 

Rozhledna Bílá hora se pomalu chystá na zimní přestávku. Dominanta Kopřivnice, připomínající spirálu života, vyrostla do třiačtyřicetimetrové výšky v roce 2000, v této sezoně na vyhlídkovou plošinu vystoupalo 10 700 lidí. Letos v dubnu Rozhledna Bílá Hora oslavila 15. výročí otevření a za tu dobu se do kraje rozhlédlo 105 000 lidí. Naposledy v letošní sezóně bude otevřeno v neděli 1. listopadu od 9:00 do 18:00 hodin.

 

 

Hlavní tah z Kopřivnice na Lubiny je od minulého týdne zprovozněn, okolo Tesca se tak již neobjíždí a proto byla opět upravena změna přednosti v jízdě. Dokončení mostu u házenkářského hřiště se pravděpodobně protáhne až do poloviny listopadu. Naše město začalo od 22. října s výstavbou chodníku podél házenkářského hřiště, ten by měl být dokončen do 6. listopadu. Také mezi Lubinou a Hájovem stavaři silnici zatím neopustili. Správa silnic Moravskoslezského kraje oznámila, že se opravy zmíněného úseku protáhnou do konce října. Pracovnice z oddělení technické správy zároveň upozorňuje, že dokončení bude záležet na vhodných klimatických podmínkách pro pokládku živice.

 

 

Státní ústav radiační ochrany nabízí obyvatelům města Kopřivnice bezplatné měření radonu v jejich domech a bytech. Měření je poskytováno zdarma v rámci Radonového programu ČR, který je koordinován Státním úřadem pro jadernou bezpečnost. Zájemci se mohou přihlásit buďto telefonicky na číslech 498 652 713, 498 652 714, 498 652 709 nebo mailem na adrese radon@suro.cz. Více informací lidé naleznou na internetových adresách www.radonovyprogram.cz, www.sujb.cz nebo www.suro.cz.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice