26. 2. 2014

 

Seniorcomp.  V pondělí 10. 3. 2014 v 17:00 proběhne první schůzka ve skautském centru VANAIVAN, kde se podle počtu, zdatnosti a zájmu účastníci rozdělí do skupin a dohodne se, ve kterých dnech se budou potkávat. Bude otevřen kurz jak pro úplné začátečníky, tak pro více či méně pokročilé. Obsahem kurzu bude opět internet (vyhledávání informací, email, jízdní řády, mapy, obrázky, zajímavé internetové stránky), práce se soubory v počítači (kopírování, vkládání, ukládání…), telefonování pomocí programu Skype, připojení externích zařízení (fotoaparát, flash disky,…) a samozřejmě to, o co budou mít účastníci zájem. Seniorcomp bude probíhat podobně jako v předchozích ročnících v délce 6 lekcí po 90 minutách.

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že z důvodu práce na vedení nízkého napětí bude dne 5. března od 7:30 – 15:30 hodin přerušena dodávka elektrické energie na ulici I. Šustaly č. p. 1078, 1079 a 1104.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že 11. března od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody v Mniší na horním konci a 12. března od 8:00 – 14:00 hodin na ulici Francouzské č.p. 1173, 1174, 1175, 1195, 1196 a 1197 dle vyvěšení letáků.

 

 

Zajímá Vás, jaká je ekologická stopa města Kopřivnice a jak ji lze ovlivnit? Chcete se seznámit s ostatními ukazateli kvality života ve městě a zjistit, jak je na tom Kopřivnice z hlediska udržitelnosti? Pak je právě Vám určena přednáška, která se uskuteční ve středu 26. února od 18 hodin v čajovně Mandala.

 

 

Do konce února může veřejnost hlasovat o tom, kde letos vyrostou nová Rákosníčkova hřiště. Šanci mají všechna města, ve kterých se nacházejí prodejny Lidl. Uspějí však jen ta, jejichž občané podpoří výstavbu hřiště největším počtem zaslaných hlasů. Podpořte vznik Rákosníčkova hřiště v Kopřivnici zasláním SMS ve tvaru LIDL 0183 na telefonní číslo 900 11 06, vyplněním hlasovacího formuláře na www.lidl-rakosnickova-hriste.cz nebo hlasováním na Facebooku.

 

 

Město upozorňuje na možnost získání nájmu jednoho městského bytu a to na ul. Franc., č.p. 11196,  o velikosti 0+2 za podmínky přistoupení k dluhu, který je určen široké veřejnosti za podmínek dle výzvy. Nabídka platí od 17. 02. 2014 do 03. 03. 2014.

 

 

Máteli zájem o informace o požárech a zásazích hasičů ve svém okolí, můžete nově využít službu  StreetAlert, například jako aplikaci do mobilního telefonu. Brněnští studenti vytvořili unikátní interaktivní mapu, která zachycuje zásahy hasičů v Moravskoslezském kraji. Ke každému zásahu je pak k dispozici jeho stručný popis. Všechny informace jsou přebírány z webu jednotek Hasičské záchranné stanice. Mapa je také k dispozici na stránce www.streetalert.cz.

 

 

Ve dnech 18.-19. února 2014 se v Hradci Králové konala 10. národní konference kvality ve veřejné správě, které se už tradičně zúčastnili také zástupci města Kopřivnice. Důvodem byla nejen prezentace jednoho z odborných příspěvků, ale také převzetí tří prestižních ocenění Ministerstva vnitra ČR za kvalitu a inovaci. Hned dvě ocenění pro „Organizace dobré veřejné služby“, tedy tzv. „stříbrný stupeň“ cen ministerstva vnitra získala kopřivnická radnice za realizaci metod zvyšování kvality CAF (Common Assesment Framework) a místní Agenda 21, které již několik let využívá ke zkvalitňování svých služeb poskytovaných občanům. Nejcennějším uznáním je prestižní Cena za inovaci. Tu ministerstvo vnitra uděluje úřadům, které se nebojí aplikovat nové netradiční postupy a stávají se tak zdrojem inspirace pro ostatní municipality. Pomocí speciálního softwaru se nám podařilo vytvořit přehledný a logicky provázaný vizuální systém řízení, díky němuž lze rychle a efektivně vyhodnocovat veškeré zásahy do procesů, neboť jakékoliv změny se ihned promítnou ve všech souvisejících dokumentech.

               

 

DDM chystá 27. 2. okrskové kolo recitační přehlídky pro děti základních škol. 

 

 

KD Mniší hostí 1. 3. Končinový ples, kam je doporučen vstup v maskách.

 

 

Ten samá den mají dětský maškarní ples v Kulturním domě ve Vlčovicích.

 

 

Další přenos z metropolitní opery z NY v kině Puls uvede 1. března Borodinovo historické epické dílo, v němž zní slavné Polovecké tance.

 

 

Pět závodníků Atletického klubu emila zátopka se v sobotu 15. února představilo na krajských halových závodech staršího žactva v ostravském tunelu. Nejvíce zaujala zlepšením Veronika Hajdušková, Alena Chromečková use na 60 m dostala do finále B, kde skončila druhá.

 

 

Mladší žactvo soutěžilo o den v krajských přeborech. Hanzelkové patřilo ve finále výkonem 404 cm šesté místo, Kowaliková s rovnými čtyřmi metry skončil sedmá. Mia Schwarzerová se ve sprintu na 60 m blýskla novým osobním rekordem, který jí vynesl druhé místo ve finále B.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice