28. 2. 2014

 

Kopřivničtí hasiči museli zasahovat 27. 2., hned po půlnoci ve výškovém domě na ul. Záhumenní, zvaném „Včelín“.  Bylo zjištěno, že se jednalo o úmyslně založený požár elektroinstalace v několika patrech výškové budovy. Hasiči museli odvětrat celé schodiště a přilehlé chodby pomocí přetlakové ventilace. Na místo události se dostavil vyšetřovatel požárů Hasičského záchranného sboru a hlídka Policie ČR, která si událost převzala k dalšímu šetření.

 

 

Do konce února může veřejnost hlasovat o tom, kde letos vyrostou nová Rákosníčkova hřiště. Šanci mají všechna města, ve kterých se nacházejí prodejny Lidl. Uspějí však jen ta, jejichž občané podpoří výstavbu hřiště největším počtem zaslaných hlasů. Podpořte vznik Rákosníčkova hřiště v Kopřivnici zasláním SMS ve tvaru LIDL 0183 na telefonní číslo 900 11 06, vyplněním hlasovacího formuláře na www.lidl-rakosnickova-hriste.cz nebo hlasováním na Facebooku.

 

 

Město upozorňuje na možnost získání nájmu jednoho městského bytu a to na ul. Franc., č.p. 11196,  o velikosti 0+2 za podmínky přistoupení k dluhu, který je určen široké veřejnosti za podmínek dle výzvy. Nabídka platí od 17. 02. 2014 do 03. 03. 2014.

 

 

Máteli zájem o informace o požárech a zásazích hasičů ve svém okolí, můžete nově využít službu  StreetAlert, například jako aplikaci do mobilního telefonu. Brněnští studenti vytvořili unikátní interaktivní mapu, která zachycuje zásahy hasičů v Moravskoslezském kraji. Ke každému zásahu je pak k dispozici jeho stručný popis. Všechny informace jsou přebírány z webu jednotek Hasičské záchranné stanice. Mapa je také k dispozici na stránce www.streetalert.cz.

 

 

Ve dnech 18.-19. února 2014 se v Hradci Králové konala 10. národní konference kvality ve veřejné správě, které se už tradičně zúčastnili také zástupci města Kopřivnice. Důvodem byla nejen prezentace jednoho z odborných příspěvků, ale také převzetí tří prestižních ocenění Ministerstva vnitra ČR za kvalitu a inovaci. Hned dvě ocenění pro „Organizace dobré veřejné služby“, tedy tzv. „stříbrný stupeň“ cen ministerstva vnitra získala kopřivnická radnice za realizaci metod zvyšování kvality CAF (Common Assesment Framework) a místní Agenda 21, které již několik let využívá ke zkvalitňování svých služeb poskytovaných občanům. Nejcennějším uznáním je prestižní Cena za inovaci. Tu ministerstvo vnitra uděluje úřadům, které se nebojí aplikovat nové netradiční postupy a stávají se tak zdrojem inspirace pro ostatní municipality. Pomocí speciálního softwaru se nám podařilo vytvořit přehledný a logicky provázaný vizuální systém řízení, díky němuž lze rychle a efektivně vyhodnocovat veškeré zásahy do procesů, neboť jakékoliv změny se ihned promítnou ve všech souvisejících dokumentech.

 

 

Metropolitní opera uvede dílo Kníže Igor již tuto sobotu od 17:45 hodin v kopřivnickém Kině Puls. Borodinovo historické epické dílo, v němž zní slavné „Polovecké tance“, bude v MET uvedeno po téměř sto letech. Nová inscenace Dmitrije Čerňakova je psychologickou sondou do mysli rozpolceného hrdiny na pozadí zrodu ruského národa. Náročné titulní role se zhostí basbarytonista Ildar Abdrazakov, za dirigentským pultem stane Gianandrea Noseda.

 

 

Plesová sezóna se pomalu ale jistě chýlí ke svému závěru… Navštívit můžete třeba v pátek ples děkanátní. Před jeho začátkem se uskuteční mše svatá v kostele sv. Bartoloměje od 18:00 hodin. Samotný ples pak bude zahájen úderem 19. hodiny v Katolickém domě v Kopřivnici. Těšit se můžete na úžasné kapely Dechová hudba Šmelařinka a Hudba Dušana Pospěcha.

 

 

V Kopřivnici dále můžete v sobotu navštívit Končinový maškarní ples, pořádá Sbor dobrovolných hasičů Mniší. Koná se jak jinak než v Kulturním domě Mniší od 19:00 hodin.

 

 

Přátelé, absolventi a rodiče žáků Masarykova gymnázia v Příboře jsou srdečně zváni na již 19. ples této vzdělávací instituce. Uskuteční sev sobotu od 19:30 hodin v Kulturním domě v Příboře. K poslechu a tanci zahraje hudební skupina Sága.

 

 

Hasičský ples  v Kulturním domě Hájov – hudba Helianthus, bohatá tombola i občerstvení. Začátek plesu je v 19:00 hodin.

 

 

Štramberk nabízí Maškarní divadelní ples. Ten se koná v sobotu v tamním kulturním domě a organizuje jej Divadelní soubor Kotouč Štramberk.

 

 

Tento víkend můžete na ples zamířit i na Hukvaldy. Koná se zde závěrečné Pochování basy v režii SDH Rychaltice. K poslechu a tanci zahraje skupina Krakatit. Akce se koná ve společenském sále ZŠ a MŠ Leoše Janáčka od 19:00 hodin.

 

 

Dětský maškarní ples se koná v sobotu v Kulturním domě ve Vlčovicích.

 

 

Navštívit také můžete kouzelné divadlo Perníkovka ve Štramberku. Tam v neděli od 10:00 hodin hrají pohádku Smolíček pacholíček.

 

 

Kopřivnice láká do kopřivnického Kina Puls, kde se od 15:30 hodin představí Divadlo Studna s pohádkou Zakletá princezna.

 

 

Tuto neděli se uskuteční poslední díl Rocku v Kině Puls v Kopřivnici. Od 17:30 hodin přehrají záznam koncertu Morrissey 25: Live. Jedná se o záznam z březnového famózního koncertu v Hollywood High School v Los Angeles. Koncert přináší průřez 25letou sólovou dráhou Morrisseye, britského textaře, zpěváka, aktivisty a bývalého frontmana slavných The Smiths. Kompletních 1800 míst ve studentské posluchárně bylo tehdy vyprodáno během 12 sekund a tamní vystoupení se stalo absolutním vrcholem zpěvákova amerického turné. Morrissey zde v dech beroucím intimním souznění s publikem dokázal, že nezapomenutelný koncertní zážitek lze vytvořit prakticky kdekoli.

 

 

 Akce DDM s názvem Zimní kalvárie tmou zahrnuje noční putování na sněžnicích napříč hřebenem Beskyd, sněžnou krajinou, lesy, hvozdy… Pojďme společně nalézt radost z pohybu na zasněžených pláních a obdivovat krásu noční krajiny, zasněžených míst, kam by nás příroda bez sněžnic nepustila… Trasa vede přes Malou Stolovou, Kněhyni, Čertův mlýn a Tanečnici a může být aktuálně změněna přímo na místě, v návaznosti na fyzické a psychické schopnosti skupiny. Bližší informace a přihlášky naleznete v DDM Kopřivnice.

 

 

V Závišicích otevírají psí školku.Máte doma neposedného pejska? Pak přijdťe v neděli v 8:45 hodin na parkoviště u kostela v Závišicích.  Kurz se skládá z 10 lekcí a je určen psům všech plemen i jejich křížencům. Výcvik vede Aleš Jadrníček, který má mnohaleté zkušenosti s výcvikem, je majitelem chovatelské stanice bulteriérů, absolventem psovodské policejní školy v Býchorech, účastníkem mnoha všestranných závodů a také vítězem ve srovnávacích závodech ozbrojených složek v kategorii stopa. Dalším zkušeným výcvikářem je Marta Marková, která se sportovní kynologii věnuje přes dvacet let a mezi její největší úspěchy patří 2. místo v kvalifikačním závodě mistrovství republiky mládežníků a nominace na Mistrovství světa německých boxerů v Itálii.  Podmínkou účasti na kurzu Psí školky je zaslání přihlášky na e-mail: pejskarizavisice@seznam.cz, kde uvedete tyto údaje: jméno psovoda včetně tel. kontaktu, jméno psa, jeho věk, plemeno, dále zaplacení poplatku ve výši 600 Kč a také platný očkovací průkaz.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice