26. 5. 2021

Nového a Starého Jičína, Příboru a Kopřivnice postupně zmizí všechny žluté stroje. Důvodem je mix faktorů vedoucí k dlouhodobé ztrátě, kterou již nebyli majitelé společnosti schopni financovat.

 

Městská knihovna Kopřivnice zve na výstavu fotografií Musím být trpělivá.

Výstava spojuje dva odlišné světy – olympijské hry 2012 v Londýně a továrnu na výrobu oděvů v Kambodži, která byla dodavatelem firmy adidas pro olympijskou kolekci.

Výstavu je možno zhlédnout před čítárnou knihovny v kulturním domě 1. – 29. června (otevřeno v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek v době 8:00 – 12:00 a 13:00 – 17:00).

Výstava je součástí projektu Kopřivnický GLOBUS – GLOBálně, Udržitelně a Spolu.

Partneři výstavy: NaZemi, Město Kopřivnice, Zdravé město Kopřivnice, Moravskoslezský kraj.

 

***

 

Čítárna knihovny otevřena od úterý 1. června, otevřeno v pondělí, úterý, čtvrtek, pátek v době 8:00 – 12:00 a 13:00 – 17:00.

Čítárna otevřena pro půjčování a vracení knih, novin a časopisů. K využití bude zpřístupněna jedna počítačová stanice maximálně na 10 minut pro tisk a podobné účely, tento čas nelze prodlužovat. Službu kopírování můžete využít v plném rozsahu.

Vstup je možný pouze s respirátorem (FFP2, KN95), návštěvníci jsou povinni při vstupu do knihovny použít desinfekci rukou a dodržovat bezpečné rozestupy (2 metry, i v čekací zóně před knihovnou, nevztahuje se na osoby ze společné domácnosti).

Do čítárny je možný vstup maximálně čtyřem návštěvníkům současně (nevztahuje se na děti do 6 let), doporučujeme omezit Váš pobyt v čítárně na nezbytné minimum.

 

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka začal 27. května a pokrčuje do 1. července. Vzhledem k nepříznivé předpovědi počasí se pořadatelé rozhodli pro tzv. mokrou variantu. Koncerty se budou konat s poloviční kapacitou jednotlivých sálů, při zachování odstupu jednoho sedadla pro usazené hosty, vyjma členy jedné domácnosti. Při vstupu na koncert platí stejná pravidla jako pro návštěvy jiných veřejných prostor. Organizátoři letos chystají realizovat 15 koncertů v 6 městech Moravskoslezského kraje. Kromě symfonických koncertů také tvůrčí dílny pro děti nebo rodinné víkendy na Hukvaldech.

Změny v programu

31.5. Symfonický koncert – ZMĚNA PROGRAMU. Nejpopulárnější klavírní koncert v mistrovské interpretaci Ivo Kahánka. Orchestr hlavního města Prahy FOK s dirigentem Tomášem Braunerem se neuskuteční. Orchestr, z důvodů nám všem zřejmých, byl nucen ukončit letošní koncertní sezónu dříve. Ve stejný čas zveme všechny naše posluchače na klavírní recitál Ivo Kahánka v Domě kultury města Ostravy.

31.5. Festivalová beseda s dirigentem Tomášem Braunerem – NEKONÁ SE

31.5. Klavírní recitál Ivo Kahánka. Romantický klavír Dořák – Chopin – NOVĚ V PROGRAMU. Koncert se uskuteční v Domě kultury města Ostravy.

6.6. Nedělní matiné s brunchem. Ivan Ženatý – NEKONÁ SE. S lítostí musíme oznámit zrušení tradičního festivalového matiné. Současná pravidla pro pořádání akcí nám nedovolují spojit krásné (hudbu) a příjemné (brunch).

15.6. Ženatý – Bagratuni aneb hudba nezná hranic – ZMĚNA ORCHESTRU. Namísto Wroclawské filharmonie zahraje Janáčkova filharmonie Ostrava. Program i sólisté zůstává beze změny.

 18.6. Folklorní večer. Ondrášovské putování – NEKONÁ SE. Soubor bohužel s důvodu nařízení vlády v době pandemie nemá dovoleno zkoušet a musel letošní vystoupení odvolat. Nicméně, jsme již domluvení na příští rok!

19.6. Sborový koncert. Písně a melodie Janáčkova rodného kraje – ZMĚNA PROGRAMU. Novojičínský sbor při Základní umělecké škole bohužel neměl z důvodu pandemie čas řádně zkoušet. Koncert jsme proto bohužel nuceni odvolat. Nicméně, ve stejný čas Vám nabízíme neméně zajímavý program, který nachystali členové baletního souboru Národního divadla moravskoslezského.

19.6. Zdenčiny a jiné variace Leoše Janáčka. Balet Národního divadla moravskoslezského – NOVĚ V PROGRAMU!

sobota 15:00, Hukvaldy, obora – amfiteátr

Besedy v Pantu – NEKONÁ SE/ NÁHRADNÍ ŘEŠENÍ

Z důvodu nejasných pravidel pro pořádání besed jsme nuceni besedy odvolat. Posluchači však o “své” interprety nepřijdou. Besedy nahradíme tzv. “přídavkem po potlesku” vždy po koncertě.

4.6. Festivalová beseda se skladatelem Slavomírem Hořínkou v Pantu – NEKONÁ SE

8.6. Festivalová beseda s muzikologem a pedagogem Jiřím Štilcem v Pantu – NEKONÁ SE

17.6. Festivalová beseda s Ivo Kahánkem v Pantu – NEKONÁ SE

21.6. Festivalová beseda s protagonisty monodramatu Piš mi. Tvoje Alma v Pantu – NEKONÁ SE

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice