26. 7. 2013

 

Vzhledem ke zvýšenému nebezpečí vzniku požárů, které by mělo trvat i v následujících dnech, Vás žádáme, abyste kdekoliv v přírodě nerozdělávali oheň, nekouřili a vyhnuli se používání přenosných vařičů a jiných zdrojů otevřeného ohně.

 

Podle aktuálních předpovědí má obdobné počasí přetrvávat i v příštích dnech, proto Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje vyzývá všechny občany kraje k maximální opatrnosti, při jakékoli činnosti, která by mohla vést ke vzniku požáru.

Proto opět připomínáme základní pravidla, která se vyplatí v tomto období dodržovat. V první řadě je to přísný zákaz kouření, rozdělávání nebo udržování otevřeného ohně v lese a do vzdálenosti 50 metrů od okraje lesa. Zvláště za suchého a teplého počasí platí tento požadavek i v polích, na loukách, a všude tam, kde by mohlo takové počínání skončit požárem. Odhozený nedopalek cigarety může doutnat i několik hodin, než dojde k zapálení hořlavých látek v jeho okolí a rozšíření požáru na vysušený porost.

Při táboření nikdy nezapomeňte mít při ruce dostatečnou zásobu vody pro případné uhašení počínajícího požáru. V místě, kde jste tábořili, nikdy neopomeňte před odchodem oheň uhasit a zasypat jej hlínou. Za silného větru bychom oheň v přírodě neměli rozdělávat vůbec.

Pamatujte, že za mimořádně suchého počasí postačí k zapálení vyschlého porostu i výfuk osobního automobilu, který vyschlou trávou projížděl.

V době zvýšeného nebezpečí vzniku požárů, např. sucha, může obec z důvodu ochrany lesa nebo v zájmu zdraví a bezpečnosti občanů vydat svým nařízením zákaz vstupu do lesa.

V případě, že jste zjistili požár v lese a nejste si jisti, že jej zvládnete, je lepší utéci do dostatečné vzdálenosti od ohně a neprodleně požár ohlásit hasičům na linku 150 nebo 112. Každý zjištěný požár se musí neodkladně ohlásit nebo se musí zajistit jeho neodkladné ohlášení, nejlépe na tísňových linkách 150 nebo 112. Čím dříve se požár začne hasit, tím menší je nebezpečí ohrožení zdraví a lidských životů a menší jsou i materiální škody.

 

 

Moravský rok: Společný projekt moravských stanic Českého rozhlasu. V sérii přímých přenosů postupně představují nejrůznější chutě a vůně specialit z celé Moravy a Slezska.

Tým moderátorek Marcela Vandrová, Zora Ježková a Dagmar Misařová již zavítaly na zámek v Bučovicích, v Hradci nad Moravicí a na hrad Bouzov. Tuto sobotu je čeká zastávka na hradě Hukvaldy. Začátek přenosu je v 10:05 hodin a pořad trvá 115 minut.

– 27. července – Hrad Hukvaldy (Ostrava)

– 31. srpna – Hrad Veveří (ČRo Brno)

– 28. září – Zámek Náměšť na Hané (ČRo Olomouc)

– 31. prosince – Moravský Silvestr 2013: Silvestrovské setkání s Bílou paní (ČRo Brno, Olomouc, Ostrava) 

Přímé přenosy, v nichž nemůže chybět živá kapela ani soutěž o ceny, si už loni získaly značnou posluchačskou přízeň. Letos jich bude jednou tolik, proto věříme, že posluchače potěšíme o to víc. A zvolené téma dává tušit, že nejen hudba, ale i jídlo spojuje národy, dodává k cyklu, který společně odvysílají Český rozhlas Brno, Olomouc a Ostrava, jejich garant Michal Bureš.  

 

 

 

Policisté už vypátrali, komu patřily zbytky lidských kostí. Nový Jičín – Před měsícem, v pondělí 24. června krátce před polednem, našel sedmatřicetiletý muž při kácení stromů lidské ostatky. Zbytky lidských kostí našel v lokalitě vrcholu Puntík v Novém Jičíně. Jak už Novojičínský deník informoval, ostatky dlouhých i krátkých kostí včetně zbytků lebky si k dalšímu zkoumání převzali policisté. „Vzhledem k jejich stavu lze předpokládat, že pocházejí z doby druhé světové války. Tomu také nasvědčují i nalezené části oděvních svršků,“ informoval tehdy Petr Gřes, novojičínský policejní mluvčí. Případ začali vyšetřovat novojičínští kriminalisté a nyní vyšly najevo zajímavé skutečnosti.

„Doposud provedeným vyšetřováním nálezu kosterních ostatků jsme zjistili, že v dané lokalitě byl 3. května 1945 pochován devatenáctiletý německý voják,“ prozradil Petr Gřes a dodal, že informaci policistům potvrdila pamětnice z dané doby a také odborník na válečnou historii. Přesto ještě nejsou všechna znalecká zkoumání u konce. „Až samotná expertiza nám určí více ke ztotožnění s konkrétní osobou,“ dodal policejní mluvčí.

 

 

Deník hledá pamětníky pro seriál Zaniklé podniky.Jejich existence zásadně ovlivnila podobu přilehlých měst a okolí. Jejich produkty znali lidé nejen v Moravskoslezském kraji, ale i v celé České republice a zahraničí. Dlouhá léta byly nedílnou součástí života místních občanů. Jejich zavření osudově zasáhlo

Pomozte uchovat vzpomínky na již zaniklé významné podniky Moravskoslezského kraje. Pamětníci, pomožte zmapovat historii již zavřených továren pomocí materiálů, které jste sbírali, psali či jinak uchovávali. Nebo si zkrátka jejich zlatou éru pamatujete. Kontakty můžete posílat na e-mailovou adresu web.msdenik@denik.cz.

 

 

KD Kopřivnice Vás zve na Akci PUNK FOR YOUNG, která se koná v pátek 26. 7. 2013. Podium postavené v prostorech před Kulturním domem Kopřivnice.

Hlavní událostí této akce je vystoupení kapely ZAKÁZANÝ OVOCE a především show v rámci tour holandské kapely LONG WAY DOWN, která se po roce opět představí v ČR. Dalšími kapelami jsou, TCHOŘI z Beňova u Přerova, jejichž parádní show určitě pobaví každého. BASTARDO DENTRO jako zástupce crossover rocku z Nového Jičína a kopřivničtí THE CHALLENGE. Akce začíná v 18:00 a vstup je zdarma.

První kapela, která vystoupí na Punk for young je kapela THE CHALLENGE z Kopřivnice. Kapela vznikla v roce 2008 se záměrem hrát punk rock nebo pop punk. Inspiraci čerpají z kapel jako Blink 182, Sum 41 nebo Green Day. V roce 2010 zahráli ve finále soutěže Líheň.

V pořadí druhá kapela jsou TCHOŘI. Kapela vznikla už v roce 1993. Od té doby vydala několik nosičů. Už v roce 1995 to bylo album s názvem Dřevorubec a Zcela celá prázdná cela. V roce 1998 to byly Masky. Tyto tři vyšly ještě jako MC nosiče. V roce 2001 je to CD Funus a 2007 přelomové CD Smrath metal. Od té doby kapela se snad jako jediná řadí do kolonky ,,Smrath metal“ neboli metal – punk. V roce 2009 vyšlo To nejsmradlavější z nás. Poslední deska vyšla v roce 2011 a nese název Evangelium.

A je tu třetí kapela, kterou je BASTARDO DENTRO z Nového Jičína. Kapela vznikla už v dávných časech, ale v té době fungovala ještě pod názvem el J.O.C. V roce 2010 už pod novým názvem vydali album Heart Collapse, kterým nastartovali novou éru! Jejich hudba ,,škatulkována“ do Crossover rocku dokáže rozhýbat každého.

Představení jednoho z hlavních hostů večera, kterým je kapela LONG WAY DOWN z Groningenu. Jako jeden z největších taháků přivezou chytlavé melodie až z Holandska v rámci Eastern promises tour po Evropě. V roce 2011 vydali pod labelem White russian records album Empty hearts & get well cards, které obsahuje i skladbu Chasing hospital, ke které je natočen klip. Na bandzone můžete poslechnout alespoň pár skladeb!

Druhým hostem večera je kapela ZAKÁZANÝ OVOCE. Kapela vznikla v roce 2005 a za sebou má 4 oficiální alba a 8 videoklipů. Poslední vydané album nese název „Život se tě neptá“ bylo natočeno pod dohledem producenta Ecsona Walese.

 

 

Z hradu Hukvaldy není cesty zpět. V sobotu se uskuteční již VII. ročník dobývání hradu Hukvaldy ve znamení husitských válek. Pro biskupství to znamená poslední šanci dobýt hrad zpět. Podaří se jim to? O tom se můžete přesvědčit v 11:00, 14:00 nebo 16:30 hodin. Jedná se o největší akci sezóny. Mezi bitvami si užijete dobovou hudbu, hrad plný rytířů i krásné dámy.

 

 

Cesta kolem světa, to je název pro dobrodružnou výpravu v areálu příborského koupaliště RICCO. Užijí si zde nejen dobrodruzi a cestovatelé, ale i všechny děti a jejich rodiče. Těšit se můžete na letní dobrodružné cestování, bohatý program, malování na obličej, tvořivé dílny, aqua zumbu, vodní atrakce i na Jinálka, který za vámi přiletí z planety Jinálkov se svou kamarádkou Ájou. Energii na cesty si doplníte gulášem, klobáskami a spoustou dalších dobrot. Na cestě kolem světa pak potkáte indiány, domorodce či havajské tanečníky a tanečnice. Výpravu zahájíme ve 13:00 hodin. Vstupné je zdarma.

 

 

Akce pro všechny skejťáky a skejťačky. Příborský skate park v sobotu ožije soutěží First bike contest. Akce začíná v 10:00 hodin seznámením se Skate parkem, následuje od 13:00 hodin kvalifikace a finále se dočkáme kolem 17:00 hodiny. V 19:00 hodin bychom pak již měli znát konečného vítěze. Soutěžit se bude v kategoriích do 18 let a nad 18 let.

 

 

V pořadí již druhá prázdninová Benátská noc se uskuteční tuto sobotu v areálu hasičské zbrojnice Příbor. K poslechu i tanci bude hrát tentokrát hudební skupina Sága. Těšit se můžete i na bohaté občerstvení, a to vše od 19:00 hodin.

 

 

ZAJÍMAVÉ TIPY:

 

Sokolníci na hradě

 • ne 28.7.2013 12:00

Starý Jičín – zřícenina hradu (Starý Jičín) Ukázky sokolnictví, expozice dravců, zajímavé vyprávění o životě dravců a šelem, ukázky přeletu dravců nad hlavami návštěvníků.

Liberta cup

 • ne 28.7.2013 10:00

Chvalčov Kulturní komise Chvalčov pořádá retro akci projížďku na starých kolech Liberta cup, která se uskuteční v neděli 28. července 2013. Sraz je v 10:00 hodin u obecního úřadu na Chvalčově, kde je i start. Pojede…

Turistický výšlap na hložeckou pouť

 • ne 28.7.2013

Slavičín Turistický výšlap do Hložecké kaple na tradiční pouť – 15 km.

Valašský rok: Anenská pouť

 • ne 28.7.2013

Valašské muzeum v přírodě – Amfiteátr na Stráni (Rožnov pod Radhoštěm) Oslava svátku patronky Valašska sv. Anny spojená s krojovaným procesím z farního kostela a pouťovou slavností v Dřevěném městečku.

Cesta kolem světa

 • ne 28.7.2013

RICCO – koupaliště Příbor (Příbor) Zveme všechny děti, rodiče, dobrodruhy a cestovatele na společnou dobrodružnou výpravu „Cesta kolem světa“. Můžete se těšit na letní dobrodružné cestování, bohatý program, malování na obličej, tvořivé…

Pouť Mniší

 • ne 28.7.2013

Kopřivnice

Hradní planetárium

 • so 27.7.2013 21:00
 • pá 26.7.2013 21:00

Starý Jičín – zřícenina hradu (Starý Jičín) Pozorování noční oblohy hvězdářskými dalekohledy z hvězdárny Valašské Meziříčí s odborným výkladem.

Beton Bitter Party

 • so 27.7.2013 20:00

Spa hotel Lanterna (Velké Karlovice) Ochutnejte Beton Bitter. Skvělý český drink, který Vás osvěží. Dj Salo

Červencová noc

 • so 27.7.2013 20:00

Brumov-Bylnice Tradiční taneční zábavu v Bylnici Pod strání pořádá myslivecké sdružení Bylnice. K poslechu a tanci hraje hudební skupina Triumf. Nebudou chybět zvěřinové dobroty a tombola.

Divadlo Nahodile

 • so 27.7.2013 19:00 – 21:00

Penzion Sluníčko (Ostravice) O divadle Nahodile je amatérský divadelní soubor, který se zabývá vlastní tvorbou. V repertoáru najdete mluvené scénky, hrané reklamy, skeče, písničky, pohádky pro děti i dospělé, hudební scénky… Hra…

2. Benátská noc

 • so 27.7.2013 19:00

Příbor Občerstvení zajištěno. K poslechu a tanci hraje hudební skupina Sága.

Běh na Lysou horu

 • so 27.7.2013 15:00 – 23:59

Krásná 28. ročník Běhu na Lysou horu. Start: 15.00 hod. Krásná – rozcestí Lysá hora, prezentace restaurace Zlatník . Kategorie: muži, ženy (včetně veteránů), junioři, juniorky.

O pohár hory Prašivé

 • so 27.7.2013 14:00 – 23:59

Vyšní Lhoty Soutěž hasičů pořádaná v rámci Beskydské ligy.

Romská píseň 2013

 • so 27.7.2013 13:00

Valašské muzeum v přírodě – Amfiteátr na Stráni (Rožnov pod Radhoštěm) 19. ročník mezinárodního hudebního festivalu.

Immortal Shadows Fest

 • so 27.7.2013 13:00 – 17:00

Kozlovice

O přeborníka Francovy Lhoty 2013

 • so 27.7.2013 13:00

Francova Lhota 35. ročník turnaje v kopané o přeborníka Francovy Lhoty. Účast: 1. Habásci, 2. Dolňané, 3. Kajošci, 4. Bantice Po skončení turnaje k tanci a poslechu hraje pro mladé i pokročilé: Tož vitaj. Můžete…

Memoriál Ondry Vrány

 • so 27.7.2013 10:00

Střelná Turnaj v malé kopané. Registraci je možné provést od 10.00 do 10.30 hod. Startovné ve výši 1000 Kč je nutno uhradit nejpozději před registrací v den turnaje. V ceně startovného je obsaženo občerstvení…

Není cesty zpět – dobývání hradu

 • so 27.7.2013 10:00 – 17:00

Hukvaldy – zřicenina hradu (Hukvaldy) VII. ročník dobývání hradu ve znamení husitských válek poslední šance pro biskupství dobýt hrad zpět největší akce sezóny, třikrát za den bitva dobová ležení, hrad plný rytířů a krásných dam

3. ročník „O Valašského pilařa“

 • so 27.7.2013 9:00 – 23:55

Karolinka (Karolinka) 3. ročník závodu „O Valašského pilařa“ se uskuteční v sobotu 27. 7. 2013 ve skiareálu Karolinka.

Farmářské trhy ve Vsetíně

 • so 27.7.2013 7:00 – 12:00

Dolní náměstí (Vsetín) Čerstvá sezónní zelenina a ovoce, sýry, tvaroh a mléčné výrobky, chlazené a uzené ryby z Třeboně, uzeniny, valašské frgály a pečivo, med a medovina, květiny…..to vše od farmářů z Valašska.

Amfolkfest – malý festival na konci světa

 • so 27.7.2013

Francova Lhota Již tradiční festival uprostřed prázdnin se spoustou kapel bude pro vás připravený na Pulčinách.

Gulášové slavnosti

 • so 27.7.2013

Autokemp Frenštát pod Radhoštěm (Frenštát pod Radhoštěm) Soutěž o nejlepší guláš.

Kuličkiáda pro dospělé

 • so 27.7.2013

Rusava

First bike contest

 • so 27.7.2013

Příbor Kategorie do 18 let a nad 18 let.

Beskydský pohár

 • so 27.7.2013 – ne 28.7.2013

Frýdlant nad Ostravicí Soutěž parašutismu.

Jičínfest 2013

 • so 27.7.2013

Amfiteátr na Skalkách (Nový Jičín) 10. ročník tradičního hudebního festivalu. Dvanáct kapel na dvou pódiích, noční free style show na BMX – jen na Jičínfestu!

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice