27. 1. 2016

Zastupitelé města Kopřivnice se mimořádně sejdou ve čtvrtek 28. ledna 2016. První a zároveň mimořádné zasedání zastupitelů  v letošním roce se bude týkat především žádosti fotbalistů, aby se město finančně spolupodílelo na projektu rekonstrukce šaten a zázemí fotbalového hřiště ve Vlčovicích.

  

GPD rally cup 2016 startuje. V sobotu 30. Ledna 2016 opět na polygonu v Kopřivnici: Posádky čekají dvě RZ, začíná se ve 12:30 hodin.

 

Mladí sportovci z Moravskoslezského kraje vyhráli olympiádu. Výprava mladých talentovaných sportovců reprezentovala náš region na Hrách VII. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky 2016 opravdu skvostně. Her, které jsou určeny především žákům 6. až 9. tříd základních škol a víceletých gymnázií, se zúčastnilo 77 mladých sportovců, žáků z více než 20 škol našeho kraje. V bodovém hodnocení všech krajů získali skvělé 1. místo. Své síly změřili talentovaní sportovci ve všech disciplínách olympiády – akrobatickém lyžování, alpských a běžeckých disciplínách, biatlonu, krasobruslení, ledním hokeji, rychlobruslení, snowboardingu a obsadili i dvě doprovodné disciplíny: disco dance a šachy. Olympiáda dětí a mládeže České republiky je republiková soutěž krajských reprezentací. Olympiády se odehrávají v dvouletých cyklech a střídá se jejich letní a zimní podoba. V roce 2017 se letní olympiáda dětí a mládeže uskuteční v Jihomoravském kraji.

 

První aktivita letošního roku z celoročního programu Aktivní senior 2016 je ve čtvrtek 28. ledna od 14 hodin v kopřivnickém Klubu seniorů na Sokolovské ulici určená všem přátelům hudby.

 

Radní města schválila záměr přesunu Denního stacionáře Kopretina do budovy, ve kterém aktuálně sídlí nízkoprahový Klub Kamarád a pobočka městské knihovny.

 

Město Kopřivnice aktuálně nabízí nájem bytu o velikosti 1+3 na ulici Pod Bílou horou.

 

Vernisáž výstavy obrazů kopřivnického rodáka akademického malíře Josefa Treuchela – Obrazy nejen mé krajiny se uskuteční ve čtvrtek 28. ledna 2016 v 17 hodin v Muzeu Fojtství v Kopřivnici. Výstava je věnována nedožitým devadesátinám a zároveň pětadvacátému výročí úmrtí malíře Josefa Treuchela. K vidění budou čtyři desítky obrazů ze sbírek Muzea Novojičínska, Galerie výtvarného umění v Ostravě i soukromých sběratelů. Zastoupeny budou Treuchelovy scenérie nejen z rodné Kopřivnice, Štramberku a okolí, ale také obrazy, které vytvořil během svých pobytů v Jugoslávii, Francii či u Baltského moře. Retrospektivní kolekci, zahrnující díla vytvořená během celého uměleckého života Josefa Treuchela, bude možné shlédnout do 13. března 2016.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice