29. 1. 2016

 

GPD rally cup 2016 startuje. V sobotu 30. Ledna 2016 opět na polygonu v Kopřivnici: Posádky čekají dvě RZ, začíná se ve 12:30 hodin.

 

Posádky Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje za sebou mají další rok intenzivní práce. Naše Posádky Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje za sebou mají další rok intenzivní práce. Naše týmy vyjížděly za uplynulých dvanáct měsíců k pacientům ve sto dvanácti tisíci případech a zasahovaly přitom u celkem 98 250 osob, což je o 408 více, než v roce 2014 (a o šest a půl tisíce více, než v roce 2010). Sanitní speciály tedy za den vyjížděly průměrně k 307 zásahům a posádky za stejnou dobu ošetřovaly 270 nemocných či zraněných.

 

Tříkrálová sbírka na Novojičínsku byla opět rekordní. Kašparové, Melicharové a Baltazarové letos na Novojičínsku vykoledovali zase o něco více peněz než v loňském roce. Lidé jim do kasiček vhodili přes 3,4 milionu korun. O více než dvě stě tisíc korun překonal výsledek letošní Tříkrálové sbírky výnos z loňského koledování. Po Kopřivnici a okolí chodilo 131 skupinek koledníků, kteří vykoledovali 825 972 korun. Již v neděli 31. ledna se v kopřivnickém katolickém domě uskuteční poděkování pro koledníky, které začne ve 14 hodin. Organizátoři pro ně připravili bohatý program i občerstvení. Zajištěny jsou, jako každoročně, i autobusy na svoz zájemců z okolních obcí.

 

Dlouhodobější expozici věnovanou naší ženské tenisové jedničce by chtěli mít ve Fulneku. Zda se to podaří, bude záležet hlavně na fulnecké rodačce a jejím otci Jiřím Kvitovi. Informace o tom, že by město mohlo mít expozici věnovanou slavné rodačce a čestné občance Petře Kvitové, zazněla na posledním zasedání fulneckých zastupitelů.

 

Zajímá Vás, co se děje s pacientem s cévní mozkovou příhodou po příjezdu do nemocnice a jaká vyšetření a zákroky absolvuje? Fakultní nemocnice Ostrava Vám nabízí jedinečnou příležitost 3. 2. 2016 nahlédnout do zákulisí péče o tyto pacienty. V rámci kampaně Čas je mozek budou mít všichni zájemci možnost dozvědět se více informací o mozkové mrtvici, rozpoznání jejich prvních příznaků a správné pomoci pacientovi s tímto zákeřným onemocněním. K dispozici bude všem zdarma také poradenství nutriční terapeutky, která bude na místě zájemcům speciálním přístrojem analyzovat složení těla. Měření je zcela bezbolestné, probíhá stejně jako vážení na osobní váze a upozorní zejména na případné rizikové faktory, které mohou zvyšovat nebezpečí vzniku mozkové mrtvice. Akce bude probíhat od 10 do 14 hodin v prostorách v blízkosti nemocniční kavárny Maleda.

 

Divadelní spolky ve spolupráci s hasiči, muzikanty a ostatními angažovanými Štramberáky pro vás na sobotu připravili Masopustní průvod maškar Štramberkem. Všichni, kdo se chtějí do průvodu zapojit jsou vítáni ve 14.00 hodin před restaurací U mámy. Trasa průvodu povede po cestě kolem školy až na náměstí a Trúbu a z ní zpět na náměstí do Kulturního domu Štramberk, kde bude připraveno občerstvení. 

 

 Masopustní průvod je připraven také v obci Mniší. Tam se bude konat taktéž v sobotu a začátek průvodu bude ve 13.00 hodin před Kulturním domem. Akci pořádá Sbor dobrovolných hasičů a Osvětová beseda Mniší.

 

Město Příbor o víkendu čeká jeden z nejoblíbenějších plesů. Již XIII. ročník Valentýnského plesu bude zahájen v sobotu v 19.00 hodin ve školní jídelně Komenského. K tanci a poslechu zahraje Rivieras show band. V tělocvičně ZŠ Jičínské vznikne malá improvizovaná tančírna, ve které bude hrát cimbálová muzika Konopjan. O doprovodný program se postarají žáci tanečního oboru ZUŠ Příbor a předtančení předvede taneční pár mistrovské taneční třídy M Jan Tyllich a Monika Martynková. Chybět nebude tombola s hodnotnými cenami.

 

Zábavný bude rozhodně ples na Hukvaldech. V sobotu od 19.30 hodin se ve Společenském sále ZŠ Leoše Janáčka bude konat V. Karnevalový rej aneb Z pohádky do pohádky. Všem maškarám bude hrát k tanci i poslechu hudební skupina Cactus. Nouze nebude o občerstvení ani pitný režim. Výtěžek ze vstupného bude navíc věnován dětem ze ZŠ a MŠ Leoše Janáčka.

 

Loutkové divadlo Rolnička zve všechny malé i velké diváky na představení „Pohádky o drakovi“. Hrát se bude v neděli od 15.30 hodin v Katolickém domě v Lubině.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice