27. 5. 2024

Skauti vybrali ve sbírce v centru Kopřivnice 12 770 Kč. Český den proti rakovině je nejstarší sbírka v ČR, která se pravidelně koná již od roku 1996. Cílem této sbírky je přinést veřejnosti informace o prevenci rakoviny prostřednictvím rozdávaných letáčků a za nabízené kvítky měsíčku lékařského získat prostředky na boj proti rakovině. Hlavní téma 28. ročníku byla prevence rakoviny prsu. 15. května 2024 kytičky s tmavě růžovou stužkou nabízeli skauti a městská knihovna. Na sbírkový účet Českého dne proti rakovině 65 000 65/0300 je možné přispívat do 30. 11. 2024.

 

Přijďte se seznámit s návrhem nového řešení veřejného prostoru za „hokejkou“ – čímž je míněna asfaltová plocha za terapeutickými dílnami EFFATHA. Setkání je připraveno přímo za hokejkou v úterý 28.5.2024.

 

Vedení města Kopřivnice zve občany na kafe. Chystá se další neformální setkání se všemi, kdo budou mít chuť přijít cokoliv probrat přímo se starostou a oběma místostarosty. Akce se uskuteční ve středu 29. května od 16:30 v Ringhofferově vile.

 

LAŠSKÁ BĚZECKÁ LIGA: Běh okolo Červeného kamene-29.5.2024, Kopřivnice 18:00 hod. start v Janíkově sedle. Pořadatel akce: Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice.

 

KONCERT PRVNÍ SZUŠ MIS MUSIC-29. 5. 2024, 18:00, kinosál KDK. V programu se představí sólisté, soubory a pěvecký sbor žáků školy.

 

Základní škola a Mateřská škola Motýlek v Kopřivnici je díky rekonstrukci modernější a prostornější. Obrovským přínosem pro žáky je zcela nový objekt, který je napojený na hlavní budovu školy. Celá investice vyšla na 26 milionů korun, které byly hrazeny z rozpočtu kraje. Kromě rekonstrukce stávající budovy školy a vybudování nové dvojpodlažní nepodsklepené dřevostavby s plochou střechou byla součástí projektu také úprava venkovního areálu školy. Na architektonické studii se podíleli kopřivničtí architekti. Motýlek je určen dětem se speciálními vzdělávacími potřebami, jako jsou poruchy autistického spektra, mentální a tělesné postižení nebo také těžké řečové vady. Kapacita školy je aktuálně zcela naplněná, dochází sem celkem 123 dětí nejrůznějšího věku. Kromě samotné výuky zde žáci absolvují také terapie nebo třeba nácvik sociálních a komunikačních dovedností. V nové dřevostavbě jsou pro tyto účely zřízeny místnost pro zklidňující individuální terapii, tréninkové pracoviště pro senzomotorickou integraci nebo také školní poradenské pracoviště.

 

Slavnostní ceremoniál udílení cen nejlepším sportovcům města roku 2023 se konal ve středu 15. května v kinosále kulturního domu. Vedení města ocenilo šest sportovních kolektivů, které v loňském roce úspěšně reprezentovaly Kopřivnici. Florbalový tým FBC Vikings Kopřivnice, dodgeballisti z Olbram Challenge Kopřivnice, vzpěrači z ASK Tatra Kopřivnice, mladší holky z Klubu volejbalu Kopřivnice, fotbalisté FC Kopřivnice za loňský postup do vyšší soutěže a badmintonisti BK Kopřivnice, kteří také postoupili do vyšší ligy. Mezi nejlepšími sportovci města bylo oceněno také pět trenérů, cvičitelů a organizačních pracovníků. Martin Nehera z týmu FBC Vikings, Vladimíra Milčinská jakožto trenérka krasobruslení, Adam Hyvnar za přínos do horolezectví, Dana Rýparová za dlouholeté trénování sportovní gymnastiky či také Tomáš Sklenák za úspěchy svého mužstva týmu A házené. Novinkou letošního roku byly krátké, vtipné a výstižné básničky, které byly na míru vytvořené na jednotlivé oceněné. Nejlepšími sportovci v kategorii jednotlivců se stali florbalista Ondřej Holaň, lední hokejista David Lukáš Holub, který nyní hraje za hokejový klub ocelářů Třinec, házenkář Jan Polcar, krasobruslařka Eliška Kubáňová, plavec Jiří Zátopek, vzpěrač Viliam Naňák, plochodrážník Jan Macek, atletka Adéla Tkáčová a běžkyně Anna Slívová. Součástí oceňování nejlepších sportovců bylo také akrobatické vystoupeni Dua MIKA.

 

Městský mobiliář před cukrárnou v centru čeká výměna. Na základě prvních zkušeností a připomínek návštěvníků budou stávající židle staženy a využívat se budou při městských akcích. Na jednotném mobiliáři v centru však město stále trvá a ve spolupráci s provozovateli vybere nové židle i stolečky. Zakoupeny jsou také slunečníky. „Cílem revitalizace bylo vytvořit z centra příjemné prostředí pro setkávání a odpočinek. K tomu samozřejmě nestačí provedené stavební úpravy, ale důležitá je i celková estetizace budov, fasád, výloh a zahrádek restaurací. Za tímto účelem jsme vyhlásili dotační program na úpravy vzhledu provozoven v centru a zakoupili jsme na tamní zahrádky vlastní mobiliář, který jako první testovala cukrárna Rimini. Cílem bylo mít v celém centru jednotné slunečníky a posezení, které se bude lišit pouze různými barvami podsedáků,“ vysvětlil starosta Adam Hanus. „Přestože vybraný mobiliář vídáme i v řadě jiných měst, po pár týdnech provozu se ukázalo, že je vhodný spíše pro kratší sezení. Někteří hosté cukrárny se v něm necítí pohodlně, a to je přesně to, co nechceme. Centrum má být místem pohody a příjemného trávení volného času pro všechny. Proto budeme hledat vhodnější variantu posezení – stabilnější a pohodlnější. Zrovna dnes jsme přivezli zapůjčené vzorky z obce Palkovice, které chceme před nákupem otestovat a konzultovat s provozovateli zahrádek. Než bude nové posezení dodáno, mohou provozovatelé používat své vlastní. Stávající židle také využijeme. Chystali jsme se totiž zakoupit mobiliář na městské akce a tento bude ideální,“ doplnil starosta.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice