27. 9. 2019

Koncert Galerie Galaxie v pátek 27. září 2019 v 17:00, Kopřivnice park E. Beneše Galerie Galaxie. Vystoupí Lenko Lo Szabo Hrůzová a Martin Galia.

 

My dva a čas aneb Když navečer jsme pod hvězdami stáli…koncert v Kopřivnici. Letos si připomínáme 80 let od založení slavného orchestru Karla Vlacha. Známý swingový a taneční orchestr vznikl v roce 1939 a existuje dodnes. I když jeho legendární zakladatel a kapelník Karel Vlach už nežije, jeho vzkaz šíří dál parta nadšených muzikantů. My dva a čas, Děti z Pirea, Marina, Babičko nauč mě charleston, Acropolis adieu – to jsou jen některé z hitů, které budou znít v hudebně zábavném programu věnovanému jedné z největších legend zábavné, taneční a swingové muziky. Přijďte v pátek 27. září do Kulturního domu Kopřivnice a nenechte si ujít největší hity orchestru Karla Vlacha v podání Evergreen Bandu. Akce začíná v 18.00 hod. ve velkém sále.

 

Festival nezdravého životního stylu Bůčekfest v Sedlnicích se v letošním roce uskuteční 28. září. Hlavní program Bůčekfestu vypukne v poledne na tréningovém hřišti v Sedlnicích. Odvážlivci se mohou přihlásit do klasických soutěží, nebudou ani soutěže v pití piva na čas, v pojídání prejtu či v držení prasečího rypáku.

 

Kavárna Oldtimer pořádá v sobotu 28. září od 9.00 hod. kurz handletteringu. Vyzkoušejte si kreativní psaní a různé typy písma. Piště, malujte, vybarvujte.

 

Tradiční svatováclavská pouť se uskuteční v sobotu 28. září. Oslava svátku národního patrona, spojena se slavnostním posvěcením obnovené sochy sv. Václava na hoře Kotouč započne v 8.30 hod. mší v kostele na náměstí ve Štramberku, následovat bude v 10.10 hod. pobožnost u kříže nad jeskyní Šipka, 10.20 hod. žehnání sochy a v 11.30 hod. posezení v kulturním domě na náměstí.

 

Svatováclavské slavnosti na Hukvaldech. Svatováclavská pouť se uskuteční i na hradě Hukvaldy a to v sobotu 28. září od 10.00 hod. Těšit se můžete na ukázky práva útrpného, ukázky chladných zbraní, ukázky palných zbraní, gotický turnaj a ukázky vojenského ležení. Vystoupí šermířský spolek Honorata.

 

PRO DĚTI Drakiáda v Kopřivnici. Pionýr Kopřivnice pořádá pro všechny malé i velké děti drakiádu, která se uskuteční v sobotu 28. září od 10.00 hod. na lyžařské chatě Kopřivnice. A co na vás čeká? Společně si vyrobíte draky, zasoutěžíte si, kdo má nejhezčího draka a který drak vyletí nejvýše.

 

PŘEDNÁŠKA: Ajurvéda, Kopřivnice. Prožitkový seminář s masérkou, lektorkou jógy a terapeutkou s dlouholetou praxí Romanou Farnou v rámci Divotvůrny Kopřivnice se uskuteční v sobotu 28. září od 14.00 hod. Úvod do teorie, filozofická základna ájurvédy a jógy. Konstituce dle ájurvédy – každý si zjistí, jaký je tělesný typ a co je pro něj vhodné a co nevhodné – strava, byliny, životní styl. Praktická kazuistika. Užitečné rady pro podzimní období. Prostor pro dotazy.

 

KONCERT Kapela Vadim & Co. V Příboře. V sobotu 28. září od 15.00 hod. se můžete těšit na XI. bubenickou party. Jako interaktivní koncert s možností propojení publika s kapelou vytoupí Vadim & Co. Kapela je seskupením muzikantů kolem zpěváka, kytaristy, basáka, stavitele chalupy a vzdušných zámků a především autora Vadima Windy Pekárka. Vystupují v malých klubech i na velkých pódiích, též v TV a ČR, např. v pořadu Cvrlikání nebo Hudební přístav.

 

Puccini: Madam Butterfly, kino Kopřivnice. Post dočasné manželky byl na konci 19. století rozšířenou praxí v Japonsku. Spojené státy v polovině století uzavřely s Japonskem diplomatické a obchodní vztahy a následná fascinace rodištěm gejš se šířila jako divoký oheň. Vliv vzdáleného (a imaginárního) Orientu se projevil v dílech různých evropských a severoamerických umělců, a to pokračovalo až do 20. století. Tímto způsobem je Butterfly nepřátelským ztělesněním konfliktu mezi dvěma neslučitelnými civilizacemi, kde jedna dominuje druhé. Muž jemného divadelního ducha, Puccini, brilantně vylíčil křehkou lásku gejši, která naivně věřila, že milující severoamerický námořní úředník ji také miloval. Opera je protkána tradičními japonskými melodiemi. Vstupné 250 Kč, při současné koupi 6 a více vstupenek na jeden a více titulů cena 200 Kč. Vstupenky lze kombinovat s baletními přenosy a výstavami. Vstupenky není možné vracet. Dramatický příběh se odehraje v sobotu 28. září od 17.30 hod. v kinosále Kulturního domu Kopřivnice.

 

Komentovaná prohlídka Štramberkem. Další komentovaná prohlídka městem se uskuteční v neděli 29. září od 14.00 hod. Sraz na náměstí u kašny. Dozvíte se to nejzajímavější z historie města a zjistíte, proč se městečko nazývá „Moravský Betlém „Poznáte tajemství starobylých zákoutí lemovaných roubenými chalupami. Seznámíte se s tradicí pivovarnictví ve Štramberku. Zjistíte, jak se pečou zaručeně pravé Štramberské uši. Ochutnáte výtečné medové Štramberské ucho. Dozvíte se o energetickém místě ve Štramberku. Užijete si jedinečné výhledy z věže středověké zříceniny hradu Stallenberg.

 

Vzpomínky na pátera Antonína Šuránka. V kostele sv. Jana Nepomuckého si v neděli 29. září od 16.00 hod. připomenete u příležitosti oslav 660 let města významnou osobnost města Štramberka. Komponované pásmo bude věnované páterovi Antonínu Šuránkovi. Vystoupí štramberský chrámový sbor a divadlo Pod věží ze Štramberka. Básně P. A. Šuránka upravil pro smíšený sbor za doprovodu varhan a houslí Pavol Knápek.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice