1. 3. 2024

PÁTEK 1. BŘEZNA 2024, Pohádkové čtení pro děti. U příležitosti začátku měsíce čtenářů vás zveme na veřejné čtení knihovníka Michala. Uslyšíte méně známé pohádky, jako například O čtyřech větrných králích, Kouzelný náprstek, Drak dvanáctihlavý, ale zazní i pohádky známější. Čtení je určeno pro každého, kdo miluje pohádky a pohádkové příběhy. Kopřivnice, Dětské oddělení knihovny v kulturním domě, 16:00.

 

Návštěvnické centrum Nový Jičín – město klobouků zve na výstavu fotografií Mojmíra Klímky, EFIAP a Petra Lenarta s názvem OMÁN. Vernisáž této výstavy se uskuteční v pátek 1. března 2024 v 17:00 v galerii Návštěvnického centra v Novém Jičíně.

 

Čtení Pavla Kolmačky. Známý básník a prozaik Pavel Kolmačka bude předčítat ze své nejnovější prózy CANTO OSTINATO: LISTOPAD, PROŽITKY BLÍZKÉ ZIMY.  Kopřivnice Vila Machů, 18:00. Vstupné: Dobrovolné.

 

PÁTEK 1. BŘEZNA 2024 až NEDĚLE 3. BŘEZNA 2024-Zabijačkové hody, Hukvaldy, v hospůdce na koupališti.

 

Ladislav Zibura – S mámou a tátou do Afriky, sobota 2. března, 19 hodin, Nový Jičín, kino Květen. Ladislav Zibura vám přijede vyprávět o tom, jak vzal své rodiče na safari. Usednete do terénního land cruiseru a společně se vydáte na 6 000 kilometrů dlouhou jízdu Namibií a Botswanou. Těšit se můžete na národní parky plné zvířat, plavbu po řece Okavango, nejstarší poušť světa plnou života a nádherné scenérie, které znáte z National Geographic.

 

Pátý ročník Knižního festivalu Ostrava-pátek 1. a sobota 2. března, Černá louka, Ostrava. Prodej knih, besedy, autogramiády s Top autory z ČR, workshop

 

PÁTEK 1. BŘEZNA 2024 a SOBOTA 2. BŘEZNA 2024-PŘEDNÁŠKA: SOVY. Přednáška s večerní vycházkou do hukvaldské obory. Nutná registrace 739 395 720. Program od 17:00 hodin: seznámení s jednotlivými druhy sov žijících v ČR, zajímavosti ze života sov, stavba těla, ukázky z přírody, ukázka zvuků sov, pozorování a poslouchání sov v hukvaldské oboře.

 

V Domě kultury ve Frenštátě pod Radhoštěm probíhá do 14. března výstava pestrobarevných kostiček ze stavebnice LEGO. Náplní výstavy je tematická expozice modelů ucelených edic továrních setů a také vlastní tvorby. Hlavním lákadlem výstavy je kromě již zmíněného také filmová tématika v podobě válečné zóny robotů Bionicle, světa Elfů, draků, hradů, ale i různorodých filmových a pohádkových postaviček. Pro děti je připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek, ke stavění jsou k dispozici kostky Lego® Classic – Basic®, Lego Bionicle a Lego® Duplo®.

 

Město Kopřivnice spouští novou anketu týkající se názvu centra města. Náměstí rodáků? Zátopkův kopec? Lašská promenáda? Burianovo náměstí? Nebo prostě jenom centrum? Přestože o výstavbě městského centra na stávajícím místě se rozhodlo již v roce 1970, prostor nikdy nezískal oficiální pojmenování. Název může odkazovat na některého z místních rodáků, může reflektovat automobilovou tradici, historii města, geografickou polohu nebo motto Město v pohybu. Je však potřeba myslet na to, že veřejné prostranství nelze pojmenovat podle žijící osoby. Nápady mohou lidé zasílat až do konce března, například prostřednictvím formuláře na webu města. K dispozici jsou také schránky na tištěné formuláře, a to ve vestibulu radnice a v Informačním centru Kopřivnice. Konečný výběr bude na zastupitelstvu města, které by mělo nový název centra schválit na svém červnovém zasedání.

 

Domov pod Bílou horou připravil ve čtvrtek 15. února setkání pečovatelek a pečovatelů, kteří by výhledově mohli najít práci v novém domově v Kopřivnici. Cílem semináře s názvem „Znáte práci pečovatelů?“ bylo oslovit zájemce o toto povolání, kteří nemají přesnou představu, co tato pracovní pozice obnáší, ale zvažují změnu a rádi by se například přihlásili do kurzu nebo se přímo ucházeli o pracovní pozici v nově budovaném domově v Kopřivnici. Alexandra Potoková z agentury vzdělávání Sanylex doplnila řadu užitečných informací ke kurzům v sociálních službách. V pondělí 19. 2. 2024 Domov pod Bílou horou vypsal výběrové řízení na pracovní pozici Pracovník v sociálních službách /pečovatel-pečovatelka/ s nástupem od 1. 6. 2024. Více informací najdete na webu www.domovpodbh.cz.

 

Kopřivnice si připomene narození TGM. Od narození prvního československého prezidenta T. G. Masarykabřezna uplyne 7. března  174 let. Při této příležitosti zveme všechny příznivce Masarykových myšlenek na tradiční vzpomínkové setkání, které se uskuteční v předvečer výročí – ve středu 6. března v 17 hodin u pomníku TGM. O slavnostní atmosféru se postará pěvecký sbor Cantus Venuste.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice