4. 3. 2024

Matyáš je 1. občánek města Kopřivnice 2024. Prvního kopřivnického občánka roku 2024, Matyáše Morávka z Vlčovic, přivítal na radnici starosta Adam Hanus v pátek 23. února dopoledne. Na svět přišel 3. ledna v kroměřížské porodnici s váhou 3 640 gramů a s výškou 51 centimetrů. Matyáš je nejen prvním občánkem letošního roku, ale taky prvním dítětem rodičů Andrey a Aleše Morávkových. Ti s jeho příchodem počítali 31. prosince, ale nakonec si dal na čas. Z rukou starosty si maminka Matyáše převzala pamětní list, kytici a dárkový balík s velkým plyšovým medvědem, zážitkovou knihou, kojeneckými potřebami a oblečením. Prvnímu miminku nového roku se tradičně věnuje zvýšená pozornost, ale stranou zájmu rozhodně nezůstanou ani ostatní občánci. Pro všechny je připraveno během roku slavnostní uvítání. První obřad, který je kapacitně téměř naplněn, se uskuteční ve čtvrtek 14. března v Ringhofferově vile, další pak 18. dubna. Dárky jsou připraveny pro děti i jejich rodiče, kteří se na památku mimořádné události zapíšou do pamětní knihy města.

 

Den otevřených dveří ZŠ sv. Zdislavy v úterý 5. 3. 2024 od 14:30, na programu je prohlídka prostor školy a koncert školní kapely.

 

Cupping v Baru 603 v kulturním domě  6. 3. 2024 od 18 hodin.

 

Od pondělí začíná přestavba křižovatky ve Staré Vsi nad Ondřejnicí. Ředitelství silnic a dálnic ČR od pondělí 4. března 2024 předpokládá zahájení přestavby křižovatky silnic I/58 a III/48615 v obci Stará Ves nad Ondřejnicí (okres Ostrava-město). Práce potrvají přibližně do konce října ve třech etapách následovně:

  1. od 4. 3., práce mimo silnici I/58, která zůstane průjezdná bez omezení; ulice Brušperská bude dostupná přes Krmelín a Brušperk
  2. od 21. 4., uzavření poloviny silnice I/58 ve směru z Ostravy, provoz řízen kyvadlově
  3. od 1. 7., uzavření poloviny silnice I/58 ve směru z Mošnova, provoz řízen kyvadlově.

Hned v prvním týdnu výstavby bude připraven speciální koridor pro pěší, který bezpečně propojí obě části obce Stará Ves nad Ondřejnicí napříč stavbou. Na základě projektové dokumentace je ve Staré Vsi nad Ondřejnicí navržena změna stávající průsečné křižovatky na křižovatku okružní. Do výběrového řízení na zhotovitele se přihlásilo celkem osm společností. Nejvýhodnější nabídku předložila vítězná firma Skanska. Smluvní cena stavby dosahuje částky cca 13,9 milionu Kč.  

 

Pokračování rekonstrukce mostu na ulici Kpt. Jaroše poblíž kopřivnického centra, původně plánované na jarní měsíce, začalo díky příznivému počasí již v lednu. Stavba, kterou zpočátku provázely velké komplikace, tak konečně spěje do finále a řidiči by se měli zprůjezdnění komunikace dočkat dříve, než se předpokládalo. Hlavním důvodem rekonstrukce bylo zatékání do nosné mostní konstrukce způsobující degradaci betonu a korozi mostní výztuže, statik místo opravy doporučil zbourání celého mostu. Počasí přeje, takže deska je hotová a nyní bude měsíc zrát. Následovat budou práce na přechodových klínech, římsách, zpomalovacím prahu, úpravě spodní stavby, a nakonec bude položena samotná vrstva vozovky z asfaltobetonu. Náklady na rekonstrukci přesáhnou 7 milionů korun.

Na přelomu června a července se stavební ruch přesune na most na ulici Erbenově. Půjde o největší letošní investici do dopravní infrastruktury, která vyjde zhruba na 27 milionů korun. Také v tomto případě je důvodem rekonstrukce špatný technický stav, který vloni potvrdila provedená mostní prohlídka. Most bude zcela zdemolován a nahrazen novým, šířkově srovnatelným, avšak trochu kratším. Stavební práce potrvají cca 170 dní.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice