28. 3. 2016

 

Výsledky hlasování pěvecké soutěže KOPRSTAR 2016 byly odtajněny na  JARNÍM KONCERTĚ v úterý 22. 3. 2016 ve velkém sále KDK od 17.00 hodin. Pro titul za 368 zaslaných diváckých esemesek si přišla zpěvačka s číslem 2 – Markéta Buzková, z 5. třídy ZŠ sv. Zdislavy. 

 

Velkoobjemové vany budou od 28. března přistavovány vždy od 15 hodin v předem oznámených lokalitách. Od 1. dubna budou pravidelně přistavovány velkoobjemové kontejnery na biologicky rozložitelný komunální odpad.

 

Po zápisu do prvních tříd je čas na zápis dětí do mateřských škol. Pro všechny děti z Kopřivnice, Lubiny, Vlčovic a Mniší platí jediný termín – a to středa  30. března v době od 8 do 15 hodin. S aktivitami mateřských škol se mohou rodiče seznámit na webových stránkách zařízení skolky.koprivnice.org.  V době zápisu si budou moci rodiče i děti jednu vybranou mateřskou školu prohlédnout a seznámit se s učitelkami, které o děti pečují. Rodiče přijdou s dítětem do té mateřské školy, kam chtějí dítě přihlásit. K zápisu je  nutné vzít občanský průkaz jednoho z rodičů, rodný list dítěte a také potvrzení od lékaře.

 

Osobnost roku v sociální oblasti – 3. Ročník – Návrhy nominací mohou zasílat jednotlivci i organizace do 11. dubna 2016

Nominace:

  • zaměstnanci sociálních služeb
  • pracovníci vykonávající sociální práci na úřadech,
  • Pracovníci ve zdravotnických, školských nebo jiných podobných zařízeních

Hlasování veřejnosti – od 18. dubna do 1. května prostřednictvím anketních lístků

(MIC, radnice, knihovna).

Zveřejnění výsledků ankety – 13. května na Dni poskytovatelů sociálních služeb.

 

Upozorňujeme občany, že z důvodu komplexního čistění místních komunikací bude dle harmonogramu dočasně zakázáno stání motorových vozidel na označených ulicích a parkovištích. Vozidla nerespektující zákazové dopravní značení budou odtažena: 29. března – část Štefánikově, Lidické, Obránců míru a u Tesca. S jarním čištěním komunikací dojde k dlouho slibované změně v organizaci dopravy a parkování na sídlišti Korej.

 

Soutěž KTK se STANLEYS DIXIE STREET BAND – o CD „10 let“

OTÁZKA: Kolik CD kapela za 10 let vydala?

SPRÁVNÁ ODPOVĚĎ: 10

CD vyhrává PETR BROŽ

Cena je připravena k převzetí v redakci KDK, Kopřivnice, Záhumenní 1152

Kontakt: 595 179 140, studio@ktk.cz, www.ktkstudio.cz

 

V pondělí 28. 3. 2016 v 17.30 hodin bude v Kině Kopřivnice uveden nově remastrovaný film OBECNÁ ŠKOLA, a to k – 80. narozeninám Zdeňka Svěráka.  Diváci budou mít možnost zazpívat píseň „Zdeněk má narozeniny“, která bude puštěna před projekcí.

 

Ve středu 30. 03. 2016 v 17:30 je centrum Balsamina otevřeno pro všechny, kteří se zajímají o správnou péči o oči.

 

Kopřivnická radnice v nejbližší době pořídí v pořadí šestý přenosný radar.

 

Hodnota sbírky na konto kopřivnického psího útulku je po víkendové charitativní akce na hrázi Větřkovické přehrady téměř 13 000 korun.

 

Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, otevřela jedno z nejmodernějších endoskopických pracovišť v České republice. Díky novému pracovišti budou moci v Centru péče o zažívací trakt Vítkovické nemocnice vyšetřit více pacientů s problémy trávicího ústrojí, kterých v posledních letech stále přibývá. Investice do endoskopického pracoviště si vyžádala více než 17 miliónů korun, přičemž pouze stavební práce dosáhly sumy 11,5 miliónu korun. Veškeré tyto náklady hradila Vítkovická nemocnice z vlastních zdrojů.

 

Fotopasti odhalily v Beskydech mladého rysa. V Moravskoslezských Beskydech letošní zimu hledá domov mladý rys. Informovali o tom ekologové. Fotopasti odhalily, že se zde pohybuje potomek rysice Draži z roku 2014. Data se podařilo získat díky projektu intenzivního monitoringu velkých šelem, který provádí Hnutí DUHA Olomouc.

 

Kopřivničtí házenkáři porazili jičínský tým od lesa Řáholce 24:22. Závěrečné kolo dlouhodobé části házenkářské extraligy zvládli a do série play-out, která se hraje na tři vítězná utkání, budou vstupovat dvěma zápasy před vlastními diváky. Házenkáři Kopřivnice, jejich soupeřem v boji o záchranu extraligy bude Litovel, doma v sobotu vpodvečer porazili Jičín 24:22 a v konečné tabulce základní části obsadili 10. příčku. Česká nejvyšší soutěž si nyní dává téměř měsíční pauzu, protože boje ve vyřazovací části začnou, stejně jako série play-out, až v sobotu 16. dubna.

 

Příjem žádostí o kotlíkové dotace je v Moravskoslezském kraji zastaven. Krajský úřad Moravskoslezského kraje zastavil od středy 23. března příjem žádostí o dotaci na nový ekologický kotel.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice