28. 4. 2017

 

Z důvodu déletrvajících dešťů byl na řece Lubině ve Vlčovicích dosažen 2. stupeń povodňové aktivity. Ke zmírnění následků jevů doporučujeme:Při silném dešti dostatečně snížit rychlost jízdy autem, nebezpečí aquaplaningu.Sledovat vývoj situace a jeho prognózu (veřejnoprávní televize, rozhlas, nebo internet ČHMÚ).Nutno vyvarovat se aktivit v korytě toku (jízda lodí apod.).Uposlechnout pokynů povodňových orgánů, policie a Hasičského záchranného sboru ČR.Nelze vyloučit i krátkodobé dosažení 3. stupeň povodňové aktivity.

 

Rozhledna na Bílé hoře v Kopřivnici, se chystá na zahájení letošní – 17. sezóny. Oficiální termín zahájení provozu je 29. dubna 2017. Poté bude rozhledna přístupná nepřetržitě až do 14. května, vždy v době od 9 do 18 hodin, neboť bude vyjímečně otevřeno i ve dnech státních svátků v pondělky 1. a 8. května. Poté již bude v platnosti běžná otevírací doba – od úterý do neděle. Ceník zůstává stejný. Dospělí se mohou rozhlédnout do kraje za 25 Kč, děti, ZTP, důchodci a držitelé Beskydy card za 15 Kč, hromadné vstupné pro skupiny 20 – 39 osob je 335 Kč. Rozhledna na Bílé hoře byla poprvé otevřena 28. dubna 2000 a od té doby na vyhlídkovou plošinu v nadmořské výšce 583 metrů vystoupalo na 115 000 návštěvníků.

 

Město Kopřivnice zve všechny občany k diskuzi s vedením města nad společnými tématy PLÁNUJME SPOLEČNĚ

ve středu 3. května 2017 v 17.00 hodin ve velkém sále KDK.

Program:

– ohlédnutí za uplynulým rokem, – týmová diskuze, – určení priorit, – prezentace připravovaných projektů města

Doprovodný program: – tvorba pocitové mapy města, – losování dárků pro účastníky, – drobné občerstvení, – ukázka práce canisterapeutického týmu SmilingDog, – po dobu akce zajištěno hlídání dětí (dětský koutek).

 

Dne 29. dubna se uskuteční v rámci celostátního projektu oslav Mezinárodního dne tance program, který nabídne workshopy, open class Merengue z Rytmixu i oficiální celostátní flashmob. Součástí programu bude taneční soutěž Dance Manie 2017, kde vystoupí členové Tanečního centra Relax Kopřivnice, včetně některých choreografií zrušené soutěže Světlo orientu. Akce se uskuteční ve velkém sále Kulturního domu Kopřivnice v sobotu 29. dubna od 14. hodin.

 

KINOKAVÁRNA VILA – PŘÍCHOZÍ. Vila Machů zve všechny na promítání filmu Příchozí v sobotu 29. dubna 2017 v 16 a v 19 hodin a na promítání filmu Jak vycvičit draka 2 v neděli 30. dubna 2017 ve 14 a 16 hodin v Kavárně Vila (bývalé loutkové divadlo Kopřivnice).

 

AUTOKOLEKTIV ZDENĚK IZER. Město Příbor zve všechny na zábavný pořad, ve kterém se diváci budou moci setkat s jedinečným a nezaměnitelným humorem Zdeňka Izera, který se bude konat v sobotu 29. dubna 2017 v 18.30 hodin v Kulturním domě Příbor. Jako vždy přijdou na řadu oblíbené scénky, parodie, mnoho skvělých vtipů a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček. Vystoupení je opět obohacené videoprojekcemi, nejrůznějšími zábavnými kostýmy a převleky a světelnými efekty.

 

SLET ČARODĚJNIC NA HUKVALDSKÝ HRAD. Hrad Hukvaldy zve všechny do svého areálu v sobotu 29. dubna 2017 od 10 do 16 hodin na slet čarodějnic. Návštěvníci zhlédnou šermířské pohádky a pověsti, k vidění budou souboje pro děti i pro dospělé. Vstup do hradu zdarma mají pouze čarodějnice v kompletních kostýmech. Pro malé čarodějnice jsou připraveny soutěže o sladké odměny. Akce se zúčastní dvě skupiny historického šermu, které budou vystupovat v průběhu celého dne dle určených časů. Všechna vystoupení budou probíhat před hradní kaplí.

 

EJ LÁSKO, LÁSKO… POZVÁNKA NA KONCERT. Srdečně zveme na koncertní vystoupení, které se uskuteční v sobotu 29. dubna 2017 v 15 hodin v koncertním sále ZŠ a MŠ na Hukvaldech, konané v rámci symposia, věnovaného písňové tvorbě Leoše Janáčka, jeho sběratelské činnosti a lásce k rodnému kraji. Na programu budou písně a skladby Leoše Janáčka i světových hudebních skladatelů v podání absolventů a žáků z pěvecké třídy Drahomíry Míčkové, členů bývalého Pěveckého kolegia Ostravské univerzity a současného souboru Collegium Cantorum.

 

TVOŘIVÁ SOBOTNÍ DÍLNA. Středisko volného času Luna Příbor zve všechny příznivce tvoření na sobotní dílnu (29. dubna 2017), která bude probíhat od 14 hodin ve středisku volného času Luna Příbor na Dukelské ulici. Veškeré tvoření jsou určena veřejnosti a je nutné si rezervovat místo u p. Bukovjanové na tel. čísle 778 013 156. V rámci tvoření si lze vyzkoušet keramické tvoření a hedvábné tvoření na šálu nebo kravatu.

 

TADY JSME DOMA. Kulturní dům Kopřivnice zve všechny příznivce cimbálovky na koncert tří kopřivnických cimbálových muzik, který se bude konat v neděli 30. dubna 2017 v 16 hodin v Kulturním domě Kopřivnice. Na pódiu kulturního domu se poprvé vedle sebe v rámci samostatného koncertu postaví tři kopřivnické cimbálové muziky – Pramínky, Buriánek a Malý Buriánek, aby své příznivce potěšili tím nejlepším ze svých repertoárů. Iniciátorem a pořadatelem tohoto koncertu je cimbálová muzika Pramínky ve spolupráci se Základní uměleckou školou Zdeňka Buriana a Kulturním domem Kopřivnice.

 

TANČÍRNA. Katolická beseda v Kopřivnici zve všechny milovníky tance na akci s názvem Tančírna, která se uskuteční v neděli 30. dubna 2017 od 17 do 20 hodin ve velkém sále Katolického domu Kopřivnice. Těšit se můžete na workshop – základy Lindy Hop a Charlestonu.

 

Na prvního máje je naplánována Prvomájová vyjížďka na horských kolech, pořádá CykloArt bike klub Kopřivnice

 

Pohádkový les s pionýry začíná v 10 hod, u Husovy lípy.

 

V parku E. Beneše chystá Kulturní dům tradiční prvomájové Balabilé s hudbou tancem a pohádkami od 14 hod.

 

S Lašským králem na Radhošť. Království lašské z. s. ve spolupráci s Beskydským informačním centrem Frýdek-Místek zve v pondělí 1. května 2017 ve 12 hodin na již 2. Lašsko-valašské setkání u Radegasta. Družina lašského krále se sejde v 9,30 u lanovky na Ráztoce, pak vyrazí pěšmo (nebo lanovkou) na Pustevny a odtamtud vzhůru k Radegastovi. Tam podle starodávných zvyků oslaví všichni společně příchod pasteveckého roku zpěvem…a též Radegastem a jinými dobrotami. „První máj, vyženeme kozy v háj“ (aji ovce, baraně, kravy, byky…)“

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice