29. 3. 2021

Klienti Úřadu práce ČR, kteří pobírají příspěvek na bydlení, přídavek na dítě nebo zvýšený příspěvek na péči, už nemusí pro nárok na dávky od 1.4.2021 dokládat příjmy ani jiné rozhodné skutečnosti. Dávky budou za měsíce duben, květen a červen 2021 vypláceny ve stejné výši, jako v 1. čtvrtletí letošního roku.

 

Od 24. března je možné i na kopřivnické poliklinice nechat se otestovat antigenními testy na přítomnost onemocnění COVID-19. Lidé se mohou jednoduše objednat do rezervačního systému prostřednictvím telefonního čísla 556 870 111. Provozní doba je v pondělí, ve středu a v pátek – dopoledne od půl osmé do půl dvanácté. Test se provádí ze slin nebo z nosu a výsledek se lidé dozvědí do 10 minut. Je možné přijít se otestovat opakovaně, avšak nejvýše 3 x za týden. Více informací o očkování a testování najdete na webových stránkách společnosti Therapon 98.

 

S přípravnými třídami mají školy dobré zkušenosti, děti zpravidla udělají velký pokrok a jsou připraveny na školní docházku. Přesto aktuálně jediná taková třída funguje při ZŠ dr. Milady Horákové. Děti budou do přípravné třídy přijímány na základě žádosti rodičů, která ovšem musí být podložena doporučením školského poradenského zařízení o odkladu školní docházky. Kapacita třídy je okolo 15 dětí. Přihlášky se mohou podávat do konce dubna a zájemci je najdou na webových stránkách nebo si je mohou vyzvednout osobně ve vestibulu školy.

 

KTKdigi se 22.3.2021 rozšířila o další dvě stanice ve vysokém rozlišení. Od tohoto dne mohou klienti ktk sledovat kanály Prima MAX HD a Prima KRIMI HD také vysokém rozlišení. Tyto kanály budou součástí programového balíčku BASIC HD. V HD kvalitě je nyní dostupný také Kanál English Club TV – Televizní vzdělávací kanál, který vysílá v angličtině. HD rozlišení nahradí dosavadní SD rozlišení. Kanál English Club TV je součástí nabídky Rozšířená nabídka plus. KTK vyřadila z programového portfolia čínskou státní zpravodajskou stanici CGTN.

 

Od 2. do 31. března budou mít všichni zákazníci KTKdigi, bez ohledu na svůj balíček, možnost volně sledovat dva sportovní programy. Připomínám, že divákům, kteří používají pouze Základní nabídku, postupně zprostředkováváme některé programy, které jsou zařazeny v našich dalších nabídkách. Tentokrát byly uvolněny sportovní programy – sport 1 HD a sport2 HD. Diváci mají možnost vidět v akci ty největší mezinárodní fotbalové hvězdy, evropskou hokejovou špičku, nejrychlejší závodníky Formule 1, nejlepší hráče házené nebo věhlasné sportovce profesionálních amerických lig. Tentokrát si opět nenechte ujít začátek sezóny Formule 1.

 

Doporučení vlády ohledně přístupnosti dětských hřišť město zvážilo a na přání rodičů jsou veřejná hřiště otevřená. Jedná se o hřiště, jejichž údržbu a provoz zajišťuje správa sportovišť. Uzamčena zůstala oplocená hřiště u škol a sportovišť, jejich provoz mají na starosti jednotlivé školy. Tomu předcházela dezinfekce všech atrakcí. Tu mají na starosti technické služby v zatím uvažované intenzitě co 2 týdny. Dezinfekční postřik se aplikuje na všechny herní prvky, na dětských hřištích U Matesa, na ulici Máchově, Dukelské, pod morávií, pod zahradami, k. čapka, v ParkuEdvarda Beneše, na Severu,na „ Koreji“ na ulici Javorová, a na hřištích Lubině a ve Vlčovicích. Jednorázové ošetření přijde na cca 6000 korun. Prostory hřišť bude častěji kontrolovat také městská policie.

 

Slumeko zveřejnilo harmonogram jarního úklidu města. S plošným čištěním místních komunikací, chodníků, parkovišť začalo 23.3.2021. V porovnání s předcházejícími roky je harmonogram seřazen jinak. Vzhledem k vládním opatřením začíná čištěním komunikací v okrajových částech a ulicích, kde nejsou parkovací plochy a na ulicích je minimální počet vozidel. Po Velikonocích se začne uklízet v centru a postupně se bude postupovat dále městem. Čištěné plochy budou v předstihu označeny a je potřeba plochy uvolnit. Odtahy překážejících vozidel bude zajišťovat městská policie.

 

Na Pustevnách by mohla stát zvonička díky podpoře v kampani hithit. Přibližně čtyři metry vysoká stavba vyrobená z jednoho kusu dřeva by mohla stát přímo v místě, kde na konci 18. století přebýval poslední beskydský poustevník Felix. Právě podle slova poustevna dostaly beskydské Pustevny své jméno. Zvonička by mohla být tím nejvhodnějším odkazem na poustevnickou historii Pusteven. Obec Trojanovice chce zvoničku, jejímž autorem bude sochař Pavel Cupák, na Pustevny umístit na začátku letošní letní sezony. Vybudování zvoničky včetně zemních prací a administrativy by mělo stát kolem jednoho milionu korun. Obec Trojanovice chce tyto peníze získat prostřednictvím internetové platformy Hithit, začne 1. března. Následně by lidé na tento záměr mohli přispívat během měsíce a půl, prostřednictvím této kampaně na Hithitu tak lidé rozhodnou, jestli je to nápad dobrý a líbí se jim, nebo jestli ho budou muset schovat do šuplíku.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice