29. 6. 2012

 

Upozornění pro diváky KTK: z důvodu připravovaných změn v termínech vysílání TV studia Kabelové televize Kopřivnice, upozorňujeme na změnu příjmu inzerce do VIDEOTEXTu:

–  soukromá – čtvrtek 24:00 hodin

–  placená inzerce a reklama –  čtvrtek 12:00 hodin.

 

Nájem městského bytu za podmínky přistoupení k závazku: byt č. 22 o velikosti 1+2  v domě 1141 je určen stávajícím nájemcům. Nabídka platí od 28. 06. 2012 do 11. 07. 2012.

 

Za krásné známky se sluší dát nějakou pěknou odměnu, proto budou mít všichni jedničkáři vstup do Technického muzea Tatra zdarma. Akce platí od pátku 29. června do úterý 3. července 2012 pro všechny žáky a studenty, kteří na recepci muzea předloží vysvědčení se samými jedničkami. Doprovodu bude umožněn vstup za sníženou cenu 70 korun.

 

Zřejmě nedopalek cigarety zapříčinil požár, který vypukl na balkoně v 8. Patře výškového domu na sídlišti Pod Morávií v pondělí 25. Června odpoledne. K ohlášenému požáru vyrazily 3 jednotky hasičů. Naštěstí požár hned v jeho zárodku zpozorovali obyvatelé sousedního domu a jeden z nich provedl prvotní zásah ručním hasicím přístrojem. Obyvatelé bytu v době zahoření  ohně byli doma, ale ničeho si nevšimli,  – až sousedi je upozornili, že jim hoří balkon, kde byly uloženy rákosové rohože a plastový nábytek.  Petr Dvorský, člen jednotky Hasiči Kopřivnice, v té chvíli mimo službu, pomohl zvládnout  situaci v zakouřených prostorech, a vyvedl  osobu, která se nadýchala zplodin hoření. Hasiči poté provedli likvidaci požáru a povolali záchrannou službu k ošetření intoxikované osoby. Na místo se dostavil rovněž vyšetřovatel příčin vzniku požárů, který odhadl předběžnou škodu způsobenou požárem na 100 tis. Kč.

 

Nadcházející víkend má rtuť teploměru stoupat opět vysoko. Na místním koupališti již běží plný provoz a kvalitu vody pracovníci pravidelně kontrolují. Také koupání ve volné přírodě je dle hygieniků bez rizika. Na Novojičínsku je kontrolováno pět vodních ploch. Zatímco v novojičínském Čerťáku, kopřivnických Větřkovicích a ve vodní nádrži Vítovka v Odrách je voda zatím čistá, v bílovecké nádrži Údolí mladých a v hodslavické Kacabaji se voda začíná pomalu kalit řasami. Podmínky jsou však i zde zatím vhodné ke koupání. Krajští hygienici budou stav vody kontrolovat celé léto, až do měsíce září.

 

Valašské království ukončí své působení v IC Kopřivnice. 30. června 2012 se úderem 16té hodiny po třech letech završí působení společnosti Valašské království na IC Kopřivnice, které se vrací zpět pod křídla města Kopřivnice.

 

TJ START Kopřivnice o.s. zve všechny příznivce na 5. a 6. Open Kopřivnice – oblastní turnaj jednotlivců v minigolfu a 8. a 9. kolo II.ligy České republiky smíšených družstev sezóny 2011/2012.Termín konání turnaje: sobota 30.6.2012 a neděle 1.7.2012 začátek vždy 10,00 hod.  Místo konání turnaje: miniaturgolfové hřiště, ul. Husova, areál letního koupaliště Kopřivnice. Vstup pro diváky zdarma.

 

Radní města odmítli dotaci OKD ve výši 50 000 Kč. Jelikož je Kopřivnice členem Sdružení měst a obcí na ochranu beskydského regionu, které bojuje proti důlním aktivitám OKD, přijetí dotace by bylo morálně nepřípustné a mohlo by zhatit společné cíle sdružení. Město je zásadně proti těžbě ve zdejším regionu, takže by nebylo fér čerpat dotace z nadace společnosti, která má přesně opačné zájmy. Bylo by to proti filozofii sdružení na ochranu beskydského regionu, jehož jsme členem. Padesátitisícovou dotací měl být podpořen výtvarný projekt „Ve stopách malíře Zdeňka Buriana“. Vynaložené náklady město raději zaplatí ze svého rozpočtu.

 

Výsledky ankety o příležitostech města: od 5. do 20. června 2012 probíhala v Kopřivnici celoměstská anketa, jejímž cílem bylo určit pořadí největších příležitostí pro další rozvoj města. Vybírat bylo možné z osmnácti námětů, které definovali účastníci veřejného diskuzního fóra konaného na radnici v květnu. Do ankety se zapojilo téměř 550 Kopřivničanů, kteří dali nejvíce hlasů dostavbě domova pro seniory. Všechna uvedená témata budou zapracována do Plánu zdraví a kvality života, budou s nimi seznámeni zastupitelé, a poté se k nim bude přihlížet při sestavování akčního plánu rozvoje a rozpočtu města.

Pořadí příležitostí města Kopřivnice, které vzešlo z ankety:

1.            dostavba domova pro seniory

2.            bezúplatné zpřístupnění sportovišť pro organizace, sportovce, mládež (letní stadion, hřiště…)

3.            zvýšení kapacity parkování na ul. Pod Zahradami (za č.p. 1296) a na ul. Kadláčkově (plocha hřiště)

4.            zlepšení bezpečnosti a veřejného pořádku na sídlišti Sever „u malého Tesca“

5.            modernizace sportovišť, bezpečnost

6.            řešení bezpečnosti cesty Kopřivnice-Štramberk – K Očnímu, omezení rychlosti, zpevnění krajnic, vymezení druhu vozidel

7.            tréninkové zaměstnání pro nepřizpůsobivé občany

8.            zlepšení protidrogové prevence ve školách – dlouhodobé programy

9.            klub pro mladé od 15 let – bez alkoholu

10.          pořízení kompostérů a dalších nádob na bioodpad (i pro bytové domy)

11.          podpora vzniku nové terénní sociální služby – „podporované bydlení“ pro různé cílové skupiny (osoby se zdravotním postižením, tréninkové byty…)

12.          vyšší propojenost škol s praxí

13.          rozvoj multikulturní výchovy, globálního rozvojového vzdělávání a environmentální výchovy na školách

14.          umožnit občerstvení v kině (popcorn…)

15.          elektronická evidence podnětů občanů podaných na MÚ

16.          registrace uživatelů diskuzního fóra na webu města (neanonymní příspěvky)

17.          rekonstrukce domu č. p. 320 na ul. České – výtahy (bývalá DPS)

18.          ořez stromů ohrožujících dětská hřiště

 

Informace o kultuře poskytne nový web. Od 1. července 2012 bude kopřivnický kulturní dům, kino, městskou knihovnu a informační centrum provozovat příspěvková organizace Kulturní dům Kopřivnice. Programy těchto zařízení a další informace o činnosti nové organizace naleznete na stránkách www.kulturakoprivnice.cz.

 

 

Zahrady mateřských škol se otevřou veřejnosti. Během letních prázdnin mohou rodiče s dětmi navštěvovat nové zahrady místních mateřských škol. Ty prošly během posledních tří let komplexními úpravami, které se podařilo realizovat díky dotaci Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Každá zahrada nyní představuje ojedinělý tematický celek a malým návštěvníkům nabízí originální herní prvky i specifické podněty pro jejich rozvoj. Každé odpoledne bude otevřena jedna zahrada, a to v pracovní dny od 16 do 19 hodin a o sobotách od 14 do 19 hodin. „Hrát si mohou přijít děti od tří do desíti let, ale pouze v doprovodu dospělé osoby. Na dodržování návštěvního řádu bude dohlížet správce, který bude zároveň hlídat, aby nedocházelo k ničení zařízení.Na otevření zahrad veřejnosti přispělo město více než padesáti tisíci korunami.

Na pondělky je plánováno otevření zahrady MŠ v Lubině. Tam vznikl Ptačí svět s dřevěnými herními prvky, novou venkovní terasou, cedulkami s vyobrazením ptáků a rostlinami, které jsou s konkrétním ptactvem spojeny. Vzhledem k plánovaným stavebním úpravám školky je však zpřístupnění této zahrady plánováno až na srpen. O přesném termínu bude veřejnost včas informována.

Zahradu smyslů u MŠ Jeřabinka na ulici Zdeňka Buriana bude možné o prázdninách navštívit vždy v úterý. Jde o zatím poslední zahradu, která byla v rámci projektu Svět je velká zahrada upravena. Malým návštěvníkům nabízí například bylinkovou zahrádku, ojedinělé pískoviště, pavoučí stěny, atrium a další herní prvky.

Každou středu si budou moci děti hrát ve Vodním světě na ulici České. Ten zdobí herní a tematické prvky ve tvaru rybiček, krokodýlů, velkého škuneru či rybářské vesničky. Součástí je také umělá řeka z valounků a brouzdaliště, kterému vévodí velká velryba s vodotryskem.

Ve čtvrtky je na řadě Kamenný svět u MŠ Záhumenní. Stejně jako v Lubině, i v této mateřské škole proběhnou o prázdninách stavební práce, a proto se otevření zahrady odkládá až na srpen. Poté se však děti mohou těšit na geologickou expozici, hmatovou stěna, mozaiky z různých typů kamenů, akupresurní chodník, lanový tunel či různé balanční sestavy.

Vždy v pátek bude zpřístupněna zahrada školky na ulici Ignáce Šustaly, kde byly nové herní prvky instalovány již v roce 2009, když se stavělo dětské dopravní hřiště.

O sobotách se budou zahrady pravidelně střídat, a to dle následujícího harmonogramu: MŠ Z. Buriana – 7.7., 28.7. a 1.9., MŠ Česká – 14.7. a 4.8., MŠ I. Šustaly – 21.7. a 11.8., MŠ Lubina – 18.8. a MŠ Záhumenní – 25. 8. Rozvrh pro podzimní období bude upřesněn na začátku nového školního roku.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice