29. 7. 2015

 

Společnost Komterm oznamuje, že z důvodu nutné opravy a revize bude odstavena horkovodní soustava pro město Kopřivnice ve středu 29. července ve večerních hodinách do neděle 2. srpna také do večerních hodin.

 

 

Projekt pro mládež v Kopřivnici Někdo ven??? – pokračuje ve čtvrtek 30. 7. akcí Přijel k nám cirkus v městském parku.

 

 

Jak udělat Radegasta se naučí ve čt 30.7.2015´od 14:00 všichni, kteří dorazí na výtvarnou dílnu do Muzea ve Frenštátě pod Radhoštěm . Účastníci se seznámí s životem a dílem Albína Poláška, od jehož úmrtí letos uplynulo 50 let.

 

 

Fotosoutěž Lašské brány Beskyd 2015: obce Lašské brány Beskyd – Kopřivnice, Štramberk, Příbor a Hukvaldy vyhlašují fotografickou soutěž o nejlepší snímky z této oblasti. Fotografie musí mít tematickou vazbu na oblast Lašské brány Beskyd, tedy – na území Štramberka, Kopřivnice, Příbora a Hukvald (vztah musí být z fotografie zřejmý). Soutěž končí půlnoci 31. října 2015. Přihlásit se mohu amatéři i profesionálové. Necháváme volnost v tématu pro kreativitu fotografů. Fotografie budou přijímány pouze elektronicky, a to na e-mailovou adresu info@lasska-brana.cz.

 

 

Ocenit zdravotníky a zvýšit prestiž jejich povolání, to je cílem prvního ročníku ankety Moravskoslezská sestra 2015, která byla vyhlášena. Anketa se koná pod záštitou moravskoslezského hejtmana Miroslava Nováka, ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka a odbornou záštitou prezidentky České asociace sester Martiny Šochmanové.

Nominovat favority na nej… zdravotní sestru Moravskoslezského kraje v pěti kategoriích může až do 18. září odborná veřejnost v pěti kategoriích – ambulantní sestra, sestra u lůžka (zahrnuje následnou, ošetřovatelskou, paliativní a hospicovou péči), sestra domácí péče, porodní asistentka, ocenění za dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči. Vyvrcholením ankety bude slavnostní galavečer s vyhlášením oceněných, který se bude konat 5. listopadu v aule Vysoké školy báňské –Technické univerzity Ostrava.

 

 

Databáze brownfields Moravskoslezského kraje sjednoceny. Pokud někdo hledal možné plochy pro rozvoj podnikání na lokalitách „brownfields“, musel dosud nahlížet do dvou databází. Jednalo se o celorepublikovou databázi, kterou provozuje agentura CzechInvest (nachází se na adrese www.brownfieldy.cz) a krajskou databázi brownfields, kterou pro kraj provozuje Agentura pro regionální rozvoj (ARR). Sjednocením tak došlo ke zpřehlednění situace v oblasti brownfields nacházejících se v Moravskoslezském kraji. Databáze brownfields Moravskoslezského kraje obsahuje v současnosti 103 brownfieldů. Databáze je průběžně rozšiřována a aktualizována, jen v letošním roce přibylo 35 nových lokalit brownfields ( např. nevyužívané budovy a pozemky v areálu Tatry v Kopřivnici, bývalá pila na Ostravici, areál Marburgu v Bruntále, bývalá sýpka v Přiboře nebo Západní zóna v Bruntále). Nové brownfields se do databáze daří získávat také díky činnostem Agentury pro regionální rozvoj v oblasti podpory regenerace brownfields, jako jsou například pasportizace brownfields, Brownfield Tripy a další aktivity obdobného charakteru.

 

 

„Vysoké teploty atakují Silvestr…“ Zajímavý postřeh „hlásí“ policisté moravskoslezského operačního střediska. Při velmi vysokých teplotách zaznamenávají v období pátků a sobot zvýšený počet událostí, k jejichž řešení jsou vysíláni policisté. Za jeden operační den se počet těchto událostí pohybuje v řádech 350 – 400 oznámení, zatímco v dalších dnech jde průměrně o 250 až 270 takových situací. Ve vysokých teplotách někteří lidé požívají alkohol, což znamená často také zvýšenou agresi, generující různé půtky a vzájemná napadání. Je to situace identická s posledním dnem loňského roku (Silvestrem), kdy policisté operačního střediska rovněž řešili více než 400 takových událostí, ke kterým byly vyslány policejní hlídky. Ač teploty byly naprosto odlišné, tak v poslední den roku lidé požívají alkohol rovněž častěji a i situace protiprávního jednání byly podobné jako v horkých letních dnech – tedy zvýšená agrese, neshody, hádky, vzájemné ataky.

Celkem za operační den přijmou policisté operačního střediska běžně na tísňové lince 158 zhruba 500 až 700 oznámení. Některé telefonáty jsou opakované, jindy se jedná o tzv. zlomyslná volání. Pro zajímavost lze připomenout, že v době hokejového mistrovství, probíhajícího v květnu v Ostravě, poklesl počet oznámení na operační středisko zhruba o jednu třetinu. Ačkoliv se ve městě pohybovalo mnohem víc lidí než standardně, došlo ke snížení počtu trestných činů o pětinu.

 

 

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s. oznamují přerušení dodávky pitné vody z důvodu havárie na vodovodní síti v Kopřivnici – místní části Lubina a Vlčovice v místě vyvěšení dne 27. 7. 2015 od 10:00 do 15:00. Obyvatelé se musí v rámci možností na výše uvedenou dobu předzásobili pitnou vodou. Náhradní zásobování pitnou vodou bude zajištěno mobilními prostředky v rámci technických možností v místě odstávky v době od 11:00 do 15:00 hod. Přerušení dodávky pitné vody pokračuje ve Vlčovicích v místě vyvěšení dne 28. 7. 2015 od 10:00 do 14:00. Náhradní zásobování pitnou vodou bude zajištěno v době od 11:00 do 14:00 hod.

 

 

Jedenáctý ročník hudebně-kulturního festivalu Hrady CZ, který letos odstartuval 10. července na hradě Točníku, vstoupil do druhé desítky svého konání s několika změnami. Především rozšířil svůj páteční program na dvě pódia s kvalitním zvukem, má větší a komfortnější areály na Kunětické hoře a na louce v podhradí v Bouzově a návštěvníkům nabízí speciální program pro rodiny s dětmi. Během léta festival putuje vždy v pátek a sobotu po dalších českých a moravských památkách, na Švihov u Klatov 31. 7. – 1. 8., na Veveří u Brna 7. – 8. 8., na Bouzov na Olomoucku 14. – 15. 8., do Hradce nad Moravicí u Ostravy 21. – 22. 8. a svou pouť uzavře na Bezdězu 29. srpna.

 

 

Městské kulturní středisko, Autokemp Frenštát pod Radhoštěm spolu s partnery zvou na akce Frenštátského kulturního léta- vstup zdarma:

Čtvrtek 30. července ve 21:00 – LETNÍ MINIBIJÁK ŠPALEK / Autokemp Frenštát pod Radhoštěm – LÁSKA NA KARI

Pátek 31. července 2015 – v 19:00 náměstí Míru, Frenštát pod Radhoštěm SWINGTIME BAND

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice